Skocz do zawartości

Konto walutowe


arkom

Rekomendowane odpowiedzi

W ing konto Euro, prowadzenie 0zł, przelew zagraniczny podajże 5zł, wypłacanie podajże pierwsza w miesiącu 0zł następne 9zł. Pisze z pamięci, tak rzadko go używam że za nic nie płace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od niedawna używam konta kantor alior. Wybrałem to konto na podstawie rankingów, porównania opłat u różnych banksterów i opinii internautów. Wtedy (koniec marca) było to najtańsze konto i z najlepszymi opiniami. Nie wiem jak jest teraz, rywalizacja między bankami w tej dziedzinie jest duża i sytuacja jest bardzo dynamiczna. No i różne konta są adresowane do różnych grup. Ci którzy zarabiają w zł a wydają w walucie wybiorą inne konta niż ci, którzy zarabiają w walucie, a wydają w złotówkach.
 
Najważniejsze rzeczy w aliorze: Wydanie karty, prowadzenie rachunku, za free, nie ma żadnych dodatkowych, ukrytych warunków czy opłat za kartę. Transakcje kartą bezpłatne. Jedna wypłata z bankomatu w miesiącu darmowa (wszystkie bankomaty na świecie) pozostałe wypłaty z bankomatów są płatne 9zł. 

Przelewy są bezpłatne jeśli walutę zakupisz w ramach kantoru alior. (czyli jeśli przelejesz walutę z innego konta, aby wysłać ją dalej zapłacisz prowizję, ale jeśli przelejesz złotówki, wymienisz je na walutę, wówczas przelew jest bezpłatny.

Tu masz zestawienie wszystkich innych opłat: https://kantor.aliorbank.pl/info/subtab/oplaty-i-prowizje

Zdążyłem już używać karty w Słowacji, Słowenii, Austrii i Włoszech -wszystkie tranakcje bez najmniejszych problemów. Żadnych opłat jak do tej pory mi nie naliczono.

Jedyna uwaga jaka mi się nasunęła, to gdy przelejesz na kantorowe konto złotówki i nie wykorzystasz ich (nie zamienisz na walutę), żeby je przelać z powrotem na swoje konto bankowe zapłacisz prowizję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku lat używam mbank ,wynagrodzenie mam w eur ,miałem inne,zmieniłem jestem zadowolony ,to wewnętrzny kantor ,korzystne kursy wymiany ,zbliżone do kantorowych ,wymiana trwa 30 sekund ,wiele udogodnień ,minus mało oddziałów ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem - inne konto wybiorą Ci, którzy zarabiają w € a inne ci, którzy wydają w €.
mBank nalicza za wszystko opłaty: za wydanie karty, za używanie karty i pełno innych, obwarowane mnóstwem nieprzejrzystych warunków. Mam tam konto, również w € - założone też w czasach gdy zarabiałem w €. Jednak opłaty za kartę i operacje na niej oraz bałagan jaki panuje w tym banku mnie odstraszyły - zdecydowałem się na aliora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aliorze, a dokładniej w kantorze aliorbanku, możesz wyrobić sobie kartę w jednej z trzech walut, euro, dolar, funt - za wydanie karty nic nie płacisz pod warunkiem wykonania jednej transakcji w ciągu 6 miesięcy od wydania karty. Karty są wydawane do tych walut o ile otworzysz rachunek walutowy - bezpłatny - do transakcji / zakup, sprzedaż / w/w walut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja polecam Nest Konto Walutowe, wszystko 0 zł :)

 

Też mam u nich konto i rzeczywiście jest za darmoszkę. Jedyna rzecz która boli, że nie mają rozbudowanej sieci placówek, więc może być pewien problem z wypłatą środków. Ale pod przelewy np gdy ktoś spłaca ratę kredytu to w zupełności wystarczy. Mam konto w euro, kupuje za ich pośrednictwem walute np na cinkciarzu czy walutomacie, w podobny sposób sprzedaję także tego.

 

Tutaj http://www.tanie-konto.pl/konta-walutowe/jest jeszcze w miarę obiektywne porównanei kont walutowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.