Skocz do zawartości

[foto relacja] Jedziecie z nami do Dalmacji?


Rekomendowane odpowiedzi

@Gosia  -Na Volos w tym roku wyjechaliśmy 12:30 z Łodzi pod granicą w Marahalom byliśmy około 24:00-0:30  (Słowacja się dłużyła i lało). Następnego dnia pobudka o 7:30 i o 8:00 start w kierunku Volos. Na miejscu na parkingu przed kempingiem byliśmy o 2:00 bo chciałem już dociągnąć na miejsce gdzie czekało zimne piwko i ciepłe morze. :D My tak średnio 2 tygodnie lub ciut wiecej. 3 tygodnie w jednym miejscu nie usiedzimy. teraz chcemy co 5-7 dni zmiana miejsca...

Więc w półtora dnia lub dwa na spokojnie się dojedzie. :D

Grecja - https://goo.gl/maps/DcRNvDKKg6P2

Chorwacja - https://goo.gl/maps/QVZzPVBrtJ52

różnica 200km czy to aż tak dużo.. a pogoda pewniejsza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 478
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Marcin olej Chorwacje. Daliśmy szanse Chorwacji w zeszłym roku po Grecji i dla nas nie ma piękniejszej krainy niż GREECE. No i woda cieplejsza i ogólnie taniej....

Przyszły rok też Greece ale okolice Aten. Marek pięknie opisuje i zachęca... trzeba go wyciągnąć do Greece żeby coś opisał :D

Maciek Chorwacji chcę dać szansę jak mówisz bo planujemy wyjazd na czerwiec więc ACSI. Poza tym "bliską" Grecję zaliczyliśmy w tym roku jak wiesz i o ile Pilion spoko to Chalki i Olimpijska bez szału. Najbardziej w Grecji podobało mi się podejście ludzi i ogólny chill ale ta "prawdziwa" Grecja to dopiero Peloponez i wyspy a z tym z czepą drogawo. Samej drogi się nie obawiam bo Serbia i Macedonia jedzie się całkiem spoko (wybaczam Macedonii nawet pękniętą sprężynę i wylany amor), ale już Greece z tymi ich cenami za autostrady z ogonem to też tanio wcale nie jest. Generalnie na jedno wyjdzie. Do czerwca jeszcze trochę czasu więc plany się pewnie 10 razy zmienią bo jeszcze Albania kusiiii....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macieju ale do Chorwacji nie trzeba gnać aż po Dubrownik, równie pięknie można mieć 400 km bliżej. Dla mnie 1300-1500 km a ponad 2000 to już różnica, no ale kto wie ... jeśli uda się więcej urlopu wyłapać to może się skuszę, bo nie ukrywam, że potrzebuję odmiany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gosia  -Na Volos w tym roku wyjechaliśmy 12:30 z Łodzi pod granicą w Marahalom byliśmy około 24:00-0:30  (Słowacja się dłużyła i lało). Następnego dnia pobudka o 7:30 i o 8:00 start w kierunku Volos. Na miejscu na parkingu przed kempingiem byliśmy o 2:00 bo chciałem już dociągnąć na miejsce gdzie czekało zimne piwko i ciepłe morze. :D My tak średnio 2 tygodnie lub ciut wiecej. 3 tygodnie w jednym miejscu nie usiedzimy. teraz chcemy co 5-7 dni zmiana miejsca...

Więc w półtora dnia lub dwa na spokojnie się dojedzie. :D

Grecja - https://goo.gl/maps/DcRNvDKKg6P2

Chorwacja - https://goo.gl/maps/QVZzPVBrtJ52

różnica 200km czy to aż tak dużo.. a pogoda pewniejsza

 

Twoje linki wskazują nie 200 a 400 KM różnicy czyli w sumie w dwie strony 800 i jak nie liczyć min 1 dzień więcej. Nie ma co kombinować, niestety Grecji przybliżyć się nie da. Trzeba mieć od 17 dni w górę i jechać. Mnie dziś nie rajcuje 2x 12h z marudnym dzieckiem w aucie. Powrót zawsze idzie nam lepiej bo młoda oswaja się całe wczasy z autem, teraz ponad 4000km strzeliło. Okazało się też, że robimy rocznie większy przebieg. Z 15 zrobiło się 18.000km. A plany na 2018 i układ wolnego sugeruje kolejny wzrost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek - Linki tworzone były o 13:20 wiec inne warunki drogowe jak byś zobaczył i dostosował swoja trasę to wyszło by 200km czyli 400km w obydwie strony.

Ale jedno pewne różnie dzieciaki reagują na drogę, nasze od maleńkości oswojone z przyczepą i podróżami. I po 1000km dla nich to norma na dzionek bez zmęczenia. Wszystko przed Wami..

Mnie bardziej chodziło żebyś kiedyś opisał tak ładnie Grecję jak opisujesz Chorwację.. 

 

W tym roku w sierpniu byliśmy na Istrii i nawet polecany przez mnie kamping Brioni EX Puntizella był zapchany pod bramę zniechęciła mnie ta sytuacja a pogoda że tydzień pięknie i tydzień lało to tego nie było w Grecji... 

Grecja rozpieściła nas staniem przy samej wodzie czego w Chorwacji zbytnio nie doświadczyłem

 

@Małgorzato - :) do Grecji można jechać na Shitonie i pod Saloniki i wtedy też masz 1600km. wszystko zależy gdzie się chce i czego oczekuje.

Jak dla mnie Chorwacja jest wypalona cenowo, miejscowo, pogodowo. (nie rajcuje mnie wieczorne zwijanie markizy bo nie wiem czy nie będzie wiało od morza albo od gór. I jak wyjeżdżam na miasto nie muszę się martwić czy zastanę markizę na dachu. I nie rajcują mnie skały gdzie nie można bezpiecznie pograć w piłkę w wodzie o bezpiecznym zejściu nie wspomnę. 

 

Podsumowując do czasu kiedy nie zasmakowaliśmy Grecji też myśleliśmy że Chorwacja jest piękna...  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku w sierpniu byliśmy na Istrii i nawet polecany przez mnie kamping Brioni EX Puntizella był zapchany pod bramę zniechęciła mnie ta sytuacja a pogoda że tydzień pięknie i tydzień lało to tego nie było w Grecji... 

To mnie na szczęście jeszcze nie spotkało, nawet w tym roku gdzie ponoć było extra oblężenie :)

 

@Małgorzato - :) do Grecji można jechać na Shitonie i pod Saloniki i wtedy też masz 1600km. 

Taaa ... chyba od Ciebie :( 1600 to mam w rejon Makarskiej. Na Sithonie mam 2100 z kawałkiem jeszcze :wrrr: i to najbliższa grecka lokalizacja ode mnie :( a tam poza plażami to nie ma kompletnie nic do zobaczenia.

 

Jak dla mnie Chorwacja jest wypalona cenowo ...

Tu niestety się muszę zgodzić :( O ile ceny kempingów można poza sezonem sobie odbić na ACSI to z cenami w knajpkach czy wejściówkami do atrakcji szaleją ostro.

Takie Plitvice ... od 2018 r. w sezonie wejście dorosły 250 kun - było 180, dziecko 7-18l. 110 kun a było 80, studenci i seniorzy ze 110 na 160 kun. Taka rodzinka 2+2 jeszcze w tym roku by zapłaciła 520 kun co też nie jest małą kwotą za oglądanie wytworu natury bądź co bądź a w 2018 musi wysupłać na te przyjemność 720 kun  :look:  :look: Ponad 400 zł - to jest aż 120 zł drożej.

Podobnie się dzieje z innymi atrakcjami  :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Chorwaci poszaleli. W tym roku miałem w planach Plitvice, ale jak zobaczyłem cenę, to wyrwało mnie z kapci. Kurczaki... kusicie tą Grecją. Obiecywałem sobie , że jak zmienię holownik to wtedy zaatakuję. Holownika nie zmieniłem  , ale wstawiłem gaz ( po czterech latach ,niezły ze mnie ekonom. :) ), więc może w tym roku...?

Generalnie ja jeździć lubię :) A już tak z ciekawości , to jak jest z LPG za Cro w kierunku Grecji? Proszę o nie linczowanie mnie (bo te info na pewno jest na forum, ale to pytanie to kwestia chwili, impulsu :-]


Już nie wspomnę, że temat Marka się rozjechał. Przepraszam (za siebie oczywista)


, więc może w tym roku...?

Tzn w przyszłym :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój temat rozjechał się już dawno, kto chce trafić na relacje to zacznie od początku ;). Sam celowo nie czytam, aby nie kopiować na bloga a tworzyć od nowa ;). Najwyżej coś uzupełnię.

 

Ceny w Plitwicach niezłe, jak widać nie warto czekać bo za rok jeszcze drożej będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Praca, praca i jeszcze raz praca... solidnie nas wciągnęła, jednak w ostatniej chwili, na 2 godziny przed zamknięciem udało się dokończyć relację z Cro 2017...

zapraszam  http://www.nacamping.pl/?p=3732

a już za 65h..... lub trochę więcej  ruszamy do Dalmacji :) pora nudnie powtórzyć plan z 2017 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2017 o 07:26, Pierzasty napisał:

No Chorwaci poszaleli. W tym roku miałem w planach Plitvice, ale jak zobaczyłem cenę, to wyrwało mnie z kapci. Kurczaki... kusicie tą Grecją. Obiecywałem sobie , że jak zmienię holownik to wtedy zaatakuję. Holownika nie zmieniłem  , ale wstawiłem gaz ( po czterech latach ,niezły ze mnie ekonom. :) ), więc może w tym roku...?

Generalnie ja jeździć lubię :) A już tak z ciekawości , to jak jest z LPG za Cro w kierunku Grecji? Proszę o nie linczowanie mnie (bo te info na pewno jest na forum, ale to pytanie to kwestia chwili, impulsu :-]

 

Już nie wspomnę, że temat Marka się rozjechał. Przepraszam (za siebie oczywista)

 

 

Tzn w przyszłym :miga:

 

Z małym opóźnieniem ;) ale może się przyda: www.mylpg.eu

Aktualny wykaz stacji z LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.