Skocz do zawartości

Dacia Lodgy 1.5dci jako holownik 1200DMC


ryba369

Rekomendowane odpowiedzi

Witam planuję zakupić przyczepkę  Buerster Fun 

 

DMC 1200

 

a mam holownika Dacię Lodgy1,5 dci 110km  7 os  

 

nie wiem czy to w ogóle da radę jechać pomocy 

 

 

 

dane holoownika

F1     1926

F2      1926

F3      3126

G        1338

Q1      1400

Q2      665

 

ps. to mój pierwszy post proszę o wyrozumiałość 

Edytowane przez ryba369 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ta Dacia z przyczepa 1200 umrze pod pierwsza górke... Duster z tym silnikiem jest lzejszy i takowa przyczepa  jedzie jakby mial umrzec ... pojechac pojedziesz ale zapomnij o komforcie... pod wieksza gorke bedziesz konczyl 70km/h na "trójce" ...

 

stad masz ograniczenie do 1200kg przy zestawie... a swoja droga to nie wiem kto liczyl ladownosc tego auta dla 7 osob... 2 doroslych i 5 dzieci do 10 lat to by moze wyszlo... w rzeczywistosci jest ciezsza 130kg netto niz ma w papierach...

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przepuszczałem trzeba szukać drugiego holownika a  dacie odstawić do garażu . Co byście polecili za silnik do takiej cepki  holownik musi być na min 6 osób wielkie  dzięki za odp pozdrawiam.

Edytowane przez ryba369 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ryba.

Z doradzeniem holownika będzie problem, bo każdy ma swoje preferencje markowe i wizualne.

Powiedz w jaki celujesz segment i ...ile chciałbyś wydać.

Rozumiem że ten Burstner też będzie 6 osobowy. To akurat dobry wybór. Ta marka jest ,,lekka,,.

Ja już na starcie proponuję Ci Chevy Orlando z dizlem. Auto do ciorania na co dzień i do wyjazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Dacia z przyczepa 1200 umrze pod pierwsza górke... Duster z tym silnikiem jest lzejszy i takowa przyczepa  jedzie jakby mial umrzec ... pojechac pojedziesz ale zapomnij o komforcie... pod wieksza gorke bedziesz konczyl 70km/h na "trójce" ...

(...)

A nawet gdyby górkę kończył z 40 km/h na dwójce, to co? Przepisy zabraniają, obciach, powód by zrobić sobie harakiri?

Nie wiem skąd u ludzi się bierze ten owczy pęd, by tylko szybka jazda była cool.

Wszak ma wozić 6 ludzi, więc można się domyślać, ze 4. to będą ich pisklaki. Po co więc dzieci narażać na niebezpieczeństwo. Jadąc wolno też dotrą do celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolniak... i tak i nie.

Auto dosyć specyficzne , tzn wąskie, wysokie, małe kółka...do tego morze klamotów. Jak będzie wyglądało ruszanie z przyczepą 230/700 pod górę np w korku.

To nie 2 ka emerytów w 380 ce. Przy 6 osobach trzeba solidne auto nawet z uwagi na bagaże. Zaznaczam że do marki absolutnie nic nie mam. Przeciwnie. Żona męczy o Dustera dla siebie...

Dodam tylko że w poprzednim holowniku zmiana opon ze 195 na 205 bardzo poprawiła ruszanie.

I jeszcze jedno.

Załóż własny temat i poproś o przeniesienie postów, bo to taki wątek ogólny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Hammer do niewiadówki również może być za mały :niewiem:;)

 

Patrząc na forum i kempingach śmiem twierdzić, że słabszymi autami użytkownicy sobie spokojnie radzą i zdobywają wszelkie zakątki Europy.

Jeżdżąc po nizinach nawet nie zaprzątał bym głowy zmianą holownika. Do zwykłej, bezpiecznej jazdy wystarczy. Raz na jakiś czas góry też się pokona by nie zarazić się do holowania.

Z drugiej strony temat rzeka, poczytaj inne wątki z forum. Opinie o silniku są z innych aut (np. Scenic + 1300) więc zdanie powinieneś sobie wyrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elvis zgoda, tylko nie porówuj tego silnika od kosiarki do tego z sharana, mimo że kuni tyle samo. Inne chłodzenie, inna pojemność silnika... mimo że ja sharanem też holowałem moją 1300dmc i szło bardzo dobrze to cytryne chciałem koniecznie 2.0 a nie popularniejsze 1.6 mimo że ten 1.6 miał więcej koni niż sharan

I Commanderowi chyba chodziło o wypożyczenie budy nie auta :P

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elvis zgoda, tylko nie porówuj tego silnika od kosiarki do tego z sharana, mimo że kuni tyle samo. Inne chłodzenie, inna pojemność silnika... 

 

inne przełożenia skrzyni biegów... Dacia - jedynka krótka... trójka niemiłosiernie długa ...6 bieg można sobie podarować ...

 

U sąsiada była taka nowa Lodgy na taryfie - miala byc na przejazdy na lotnisko Wrocław / Katowice / Praga - 3 lub 4 pasażerów i bagaże ... po niespełna roku zmienił na C4GP 2.0 HDI z 2010 roku - o czyms to świadczy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za podpowiedzi  zrobię tak jak podpowiedział Commander wypożyczę coś podobnego  i zobaczymy. Ale będę myślał chyba o czymś takim  http://allegro.pl/mitsubishi-pajero-2-8-td-szyber-4x4-klima-hak-7os-i6827152917.html dobry muł tylko obawiam się teraz o viatola .No nic będzie trzeba zbierać kaski i coś myśleć , a co do prędkości to nie zamierzam szaleć czwórka dzieciaków na pokładzie 100 km max.Jeszcze raz wielkie dzięki pozdrawiam z podlaskiego

Ps. może spotkamy  się kiedyś z cepkami na  jakimś kempingu  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.