Skocz do zawartości

Dacia Lodgy 1.5dci jako holownik 1200DMC


ryba369

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem taką pojare i fajnie to jeździło. Dla osób co tylko płaskimi jeżdżą to komfort może być gorszy. Ciagalem nią Niewiadówkę i nie było jej czuć na haku. Kupując pajero zwróć głównie uwagę na ramę, lubi znikać. Z tyłu zaraz za nadkolem a z przodu pomiędzy przednimi drzwiami a kołem lubi pęknąć. Numery VIN też znikają i sprawdź czy na nowo nienabite bo przeglądu nie przejdzie jak nie będzie odpowiednich papierów (prawe tylne koło ). Jesli rama ma jakis baranek to odpuść egzemplarz bo pewnie coś jest maskowane.

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

C4gp 2.0 blue hdi, pofrunie z tą budą aż miło, i obejdzie się bez via tola

Jakie masz dmc c4 ja w moim z 2009 mam 2320kg i zmieniłem budkę na mmiejszą bo 20 kg było za dużo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmc 2250, masa zestawu max 3650, dmc na haku 1700, z przelicznika 1.33 1600 z haczykiem, a bude mam 1300. Przestrzeliłem viatoll o 50kg

Ja nie zmieniam budy ze względu na viatoll, mam euro6, 20gr za km to tragedii nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Może odkopię trochę temat. Posiadamy obecnie Dacie Lodgy 1.5 dCi 110KM i też zastanawiamy się nad zakupem przyczepy kampingowej. Niestety zmiana holownika raczej napewno nie wchodzi w grę, a przyczepę jaką byśmy chcieli zakupić to będzie coś w rodzaju Burstner Fun 480 TK (dla rodziny 2+3). Jak sprawdzałem kalkulacje na stronie  https://towcar.info to wcale nie wygląda to tak tragicznie. Może jest jeszcze ktoś na formu kto jeździ Dacia Lodgy z przyczepą kempingową lub miał styczność z takim zestawem i może coś jeszcze dodać od strony praktycznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kwity pozwalają to nad czym się zastanawiasz.

Pisałem już gdzies że kolega wilka 540 1200dmc ciągał sceniciem 1,5dci i fajnie mu się jeździło, nie narzekał ;)

Edytowane przez wilk435 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik ma bodajże 240 Nm od 1750 obr.

Ja samochodem o podobnej MW w tym roku zrobiłem 3500 km cepką o masie ok. 1100, dysponując 156 Nm prze 4400 obr. w wolnossącej benzynie i było całkiem w porządku (poza tym, że oczywiście trzeba było na górkach trochę wachlować biegami i na autostradzie pod wiatr albo z bocznym było kiepsko).

Ta różnica w momencie powinna te niedogodności dość znacząco niwelować.

Szału oczywiście nie będzie, ale nie ma co się bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wilk435 i Zulos za komentarze. Nastawiam się na raczej spokojną jazdę więc myślę że będzie ok. Grunt to żeby do tych przepisowych 80/90 km/h dało się spokojnie dociągnąć na lepszych drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.