Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Voku
Napisano (edytowane)

Nie wydaje mi się. Normalna droga. Jedziesz do Nowego Sącza i sobie próbujesz TUTAJ :D U nas po górach nie jeździłeś też masz zakręty i podjazdy po 12% :D 

Edytowane przez Voku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zulos
W dniu 21.05.2018 o 10:28, borek6 napisał:

czy ktoś z was jechał z Plitvickich w kierunku Senj lub Karlobag?

Z Senj na Vratnik faktycznie fajna droga - wspinaczka, serpentyny i piękne widoki z góry - Ty jak rozumiem będziesz jechał w dół, więc kwestia tylko hamowania silnikiem i oszczędzania hamulców. OpenRoute pokazuje, że są tam 4 odcinki o nachyleniu 16+, które w sumie mają 500 m długości. Pełen luuuzzz...

W dniu 8.06.2018 o 13:16, Voku napisał:

Nie wydaje mi się. Normalna droga. Jedziesz do Nowego Sącza i sobie próbujesz TUTAJ :D U nas po górach nie jeździłeś też masz zakręty i podjazdy po 12% :D 

No właśnie - a jak pojedziesz z Sącza na Słowację przez Muszynkę (a zwłaszcza nazad), to od strony Słowackiej masz podjazd oznaczony tabliczką 19% (choć moim skromnym zdaniem chyba aż tyle to nie ma)...

No i w ten sposób będziesz gotowy na wszystko;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
borek6

W jakiej formie płacicie za pobyt, doczytałem że płacę przy wyjeździe ale Waszym zdaniem jak najlepiej - gotówka w Euro, przelew w Euro czy może Revolutem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bw81
W dniu 12.06.2018 o 18:57, Zulos napisał:

Z Senj na Vratnik faktycznie fajna droga - wspinaczka, serpentyny i piękne widoki z góry - Ty jak rozumiem będziesz jechał w dół, więc kwestia tylko hamowania silnikiem i oszczędzania hamulców. OpenRoute pokazuje, że są tam 4 odcinki o nachyleniu 16+, które w sumie mają 500 m długości. Pełen luuuzzz...

No właśnie - a jak pojedziesz z Sącza na Słowację przez Muszynkę (a zwłaszcza nazad), to od strony Słowackiej masz podjazd oznaczony tabliczką 19% (choć moim skromnym zdaniem chyba aż tyle to nie ma)...

No i w ten sposób będziesz gotowy na wszystko;-)

Jechałem tam 2 tygodnie temu. Zależy od wielkości zestawu. Z moim zestawem mijanie się z ciężarówkami czy autobusami było "trochę" wymagające. Droga spokojnie do przejechania wymagająca wzmożonej koncentracji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dudek_t
10 godzin temu, borek6 napisał:

W jakiej formie płacicie za pobyt, doczytałem że płacę przy wyjeździe ale Waszym zdaniem jak najlepiej - gotówka w Euro, przelew w Euro czy może Revolutem?

Zdecydowanie Revolut i płatność w Kunach. Byle nie w weekend.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
borek6

Wyjazd z kempingu mam w czwartek 9.08 więc bajunia rozumiem że system sam wie że ma przeliczyć na kuny, czy może na czytniku kart jest możliwość wyboru pomiędzy euro na kunami?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00
12 minut temu, borek6 napisał:

Wyjazd z kempingu mam w czwartek 9.08 więc bajunia emoji4.png rozumiem że system sam wie że ma przeliczyć na kuny, czy może na czytniku kart jest możliwość wyboru pomiędzy euro na kunami?

Zawsze wybieraj rozliczenie w walucie w której płacisz czy wyciągasz kasę z bankomatu. Nie będzie ryzyka, że przeliczy Ci po jakimś kursie operatora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
borek6

a jeszcze mam kolejne pytanie, jaką walutę zabieracie do Chorwacji, a raczej czy kupujecie u nas kuny za złotówki czy na miejscu np za euro / a może za złotówki?

Jade w stronę Plitvickich więc planuje wymienić kasę z Karlovac.

Mam odłożone EUR na wyjazd i teraz sie zastanawiam jak z tym zadziałać, Revolut oczywiście swoją drogą...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00
a jeszcze mam kolejne pytanie, jaką walutę zabieracie do Chorwacji, a raczej czy kupujecie u nas kuny za złotówki czy na miejscu np za euro / a może za złotówki?
Jade w stronę Plitvickich więc planuje wymienić kasę z Karlovac.
Mam odłożone EUR na wyjazd i teraz sie zastanawiam jak z tym zadziałać, Revolut oczywiście swoją drogą...
Ja biorę karty. Nigdy nie jadę z żadną gotówką. Jak potrzebuje to wybieram w bankomacie i już

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gusia-s
59 minut temu, jacek00 napisał:

Ja biorę karty. Nigdy nie jadę z żadną gotówką. Jak potrzebuje to wybieram w bankomacie i już

W sumie też tak robię, pekao sa kurs w tym roku za kunę 0,58 .. z drobnymi na 3 i 4 miejscu, euro 4,3.. coś tam, korona 0,16.. coś tam ;) Zero prowizji i dodatkowych kosztów, zarówno przy wypłacie z bankomatu grupy unicredit jak i  płatnościach kartą.

Z gotówki jakieś drobne euro żeby w razie awarii terminali mieć na tankowanie. Raz się przytrafiło - 3 karty  różnych banków nie poszły i się przydała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mafik
Nie wydaje mi się. Normalna droga. Jedziesz do Nowego Sącza i sobie próbujesz TUTAJ  U nas po górach nie jeździłeś też masz zakręty i podjazdy po 12%  
Aktualnie w remoncie

Wysłane z mojego LON-L29 przy użyciu Tapatalka

Czemu nie w weekend?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dudek_t

W weekend doliczają prowizję. Nie pamiętam dokładnie ile ale jednak. Zabezpieczają się w ten sposób przed różnicą kursów piątek - poniedziałek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mafik
W weekend doliczają prowizję. Nie pamiętam dokładnie ile ale jednak. Zabezpieczają się w ten sposób przed różnicą kursów piątek - poniedziałek.
Dzięki...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi