Skocz do zawartości

Camping Resort Solaris - Šibenik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Od niedzieli 11.06. jesteśmy na kempingu Resort Solaris.

Podróż przebiegła zgodnie z moim planem (z czego się bardzo cieszę ), zważywszy na fakt, że to jest nasz pierwszy wyjazd do Chorwacji z przyczepą.

A więc tak:

- wyjazd z Białgostoku sobota 10.06. trochę po godzinie 5:00. w kierunku Bielsko Biała, Szczyrek potem Słowacja, Węgry i przejście graniczne z Chorwacją w Letenye.

Do Chorwacji dotarliśmy około 22:00, po drodze z 3 postoje po około 20 min i 1 dłuższy około godziny.

Zaraz za przejściem granicznym na terenie Chorwacji nocowaliśmy na parkingu przy stacji benzynowej ( dziękuję dla gusi-s za namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ruszyliśmy dalej około godziny 5:00 i na miejscu byliśmy parę minut po 10:00.

Jeżeli chodzi o wolne parcele na kempingu to nie było żadnego problemu. Na recepcji pytają na ile dni, dostaliśmy mapę z zaznaczonymi 3 wolnymi miejscami, wybraliśmy A140 i jesteśmy :)

Co do samego kempingu, to dla mnie jest Ok.

Czysto, bezpiecznie, dużo Niemców ale też spotkaliśmy Pokaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszyliśmy dalej około godziny 5:00 i na miejscu byliśmy parę minut po 10:00.

Jeżeli chodzi o wolne parcele na kempingu to nie było żadnego problemu. Na recepcji pytają na ile dni, dostaliśmy mapę z zaznaczonymi 3 wolnymi miejscami, wybraliśmy A140 i jesteśmy :)

Co do samego kempingu, to dla mnie jest Ok.

Czysto, bezpiecznie, dużo Niemców ale też spotkaliśmy Pokaków

hej, jesteście jeszcze? My też chwilowo na Solarisie ale jutro lub pojutrze lecimy dalej, pozdrawiamy

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Planujemy ok 8 - 10 września wybrać się na ten camping z małymi dziećmi. Proszę o poradę czy warto czy lepiej np. na Istrię do Lanterny. Druga sprawa to jadąc przez Wiedeń gdzie przenocować, w Wiedniu czy Graz czy jeszcze gdzieś indziej.

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolał bym nockę na kempingu niż parkingu, w czerwcu bez przyczepy na i z Istrii bez noclegu daliśmy radę. Marku od nas to dopłacać za drugą winietę na Słowację czy przez Brno?

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolał bym nockę na kempingu niż parkingu, w czerwcu bez przyczepy na i z Istrii bez noclegu daliśmy radę. Marku od nas to dopłacać za drugą winietę na Słowację czy przez Brno?

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

dla mnie absolutnie płacić na Słowacji drugą winietę jeżeli przekraczasz 3,5t i jechać przez Węgry. Winiety na miesiąc na tej trasie to ok 110-120zł i to do kupienia on-line. Jechałbym przez KTW,  BB na Zwardoń, Cadca, Żylina, Bratysława i Węgry przez Gyor i Szombatehely.

 

a zresztą - tak - > https://www.google.pl/maps/dir/Cz%C4%99stochowa,+42-200/Solaris+Camping+Beach+Resort,+Hoteli+Solaris+86,+22000,+%C5%A0ibenik,+Chorwacja/@44.0570255,15.6224745,8.83z/data=!4m34!4m33!1m25!1m1!1s0x4710b5c54e2ca8af:0x854f0d4d1a178236!2m2!1d19.1203094!2d50.8118195!3m4!1m2!1d19.0534214!2d50.2377453!3s0x4716cf98a75e7ad9:0xd8cf347cd48211c1!3m4!1m2!1d18.8840469!2d49.4993029!3s0x47143e559adebe2f:0xec5fe3ed94961b97!3m4!1m2!1d18.7537697!2d49.2686367!3s0x47145cf48d8026bb:0x3fcd59fcfbfec908!3m4!1m2!1d16.7147383!2d46.8876467!3s0x47692b1c7d71cf05:0x29933e327a870b4!1m5!1m1!1s0x1335242acdd55933:0x5d1e3a7b4a005f33!2m2!1d15.878027!2d43.698845!3e0

 

trasę przez Czechy i Wiedeń zostawiam sobie aż wybudują u nas A1 i nie będzie sensu kombinować tylko wjechać na węzeł Częstochowa centrum i zjechać gdzieś tam tysiąc kilometrów dalej :).

 

Dla mnie Istria to prawie nie Chorwacja, jak widzę zachwyty nad wybrzeżem np na campingu Park Umag, to zastanawiam się czy jak tam byłem to coś miałem ze wzrokiem, czy ktoś po prostu nie był w Dalmacji. Ja tam widziałem wybetonowane plaże obrośnięte wodorostami, tak śliskie, że strach było krok zrobić. Na czymś takim mało życia nie straciłem na Kozaricy waląc głową w beton. Woda czarna, nic nie widać, ale może ja się nie znam. W 2014 dotarliśmy na Istrię aby za 2-3 dni wracać do Dalmacji (wtedy na Pag) jakieś 300km lokalnej drogi. Wszystko jest na blogu, a ja zwyczajnie temat odpuszczam. W rejonie północnym polecam KRK (byłem tylko przejazdem) oraz Cres, Losinij. Tam po przepłynięciu promem jest bardzo podobnie jak w Dalmacji.

 

P.S. w wolnej chwili zapraszam, pogadamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do A1 to ja mam ze 40km i jak jeździłem na Cieszyn to właśnie A1. Niestety nie trawię odcinka przez Czechy na Cadcę i teraz śmigam na Zwardoń a A1 mi nie po drodze :).

 

oddanie A1 odcinek Częstochowski - marzec 2019r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istria to nie tylko campingi do zwiedzania :]

Ja bym pojechał do Włoch lepsze campingi większy wybór i kilka fajnych miejsc do zobaczenia póki co Chorwacja płonie w tych rejonach więc z dziećmi po co ?

oj tam płonie. Tak samo Pali się w Hiszpanii, Portugalii czy we Włoszech. Różne portale pogodowe non-stop wrzucają fotki z całej Europy. Owszem jest większy pożar w okolicach Zadaru, Palił się Hvar. Przy takiej pogodzie musi się palić, a oni muszą ugasić.

 

Chorwacja jest tak duża, jest tyle ciekawych miejsc na wyspach, że nie trzeba rezygnować z wyjazdu przez to, że płonie mniej niż 1 promil ciekawych miejsc. Tak jakby rezygnować z Polski bo pali się w w bieszczadach i na mazurach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujemy ok 8 - 10 września wybrać się na ten camping z małymi dziećmi. Proszę o poradę czy warto czy lepiej np. na Istrię do Lanterny. Druga sprawa to jadąc przez Wiedeń gdzie przenocować, w Wiedniu czy Graz czy jeszcze gdzieś indziej.

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

Solaris mogę polecić  pod warunkiem że masz kartę ACSI , przy odrobinie szczęścia możesz trafić parcelę w pierwszej lini od morza , z minusów to ceny w restauracji i barach na terenie kempingu chyba najwyższe w Chorwacji. Solaris leży poza miastem więc na miejscu poza kampem nie ma nic, najbliższe starówki/restauracje dostępne na rowerze/samochodem. Za to na rowerach jest gdzie pojeździć w okolicy i fajne traski :yes:

Co do Istrii to mam identyczne zdanie jak Marek dla mnie do nie Chorwacja :]

 

Jeśli chodzi o trasę to nie rozumiem niechęci wielu forumowiczów do drogi przez Ostrawę - Brno - Wiedeń :hmm:

my zawsze tak jeździmy (lub Boboszów- Olomuniec - Brno- Wiedeń )

droga bardzo dobra , poza kilkoma zwężkami nie ma żadnych utrudnień tyle że my zawsze staramy się minąć Brno i Wiedeń w nocy (w dzień korkuje się na zwężkach) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.