Skocz do zawartości
Commander

Kemping Łęg nad jeziorem Czorsztyńskim

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Kajtek za info. Pojadę 4.07. zobaczymy co i jak. Potem jak mówiłem kierunek Bieszczady. Niestety tam tylko CYPEL w Polańczyku. 

Echhhhh zobaczymy. Dobrze mieć domek na plecach, paliwo tanieje można się więcej pokręcić. 

Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia na szlaku.  :biwak:

Ps. A może ktoś wie na temat tego pola http://www.przystanwodna.pl

Byłem ale w zeszłym roku, teren trochę zalewowy więc nie wiem jak wygląda w tym sezonie. Nie polecam przystani jako miejsca na camping. Jedyny plus tego miejsca to jest widok i dostęp do zalewu czyli to czego nie ma na łęgu. Reszta same minusy, kamienie, krzaczory, śmieci i na weekend dużo tubylców na browara. W ogóle jak dla mnie, tam nie ma klimatu na pobyt. To jest takie miejsce gdzie okoliczni przyjeżdżają w niedziele na piwo, posiedzieć i do domu. Łęg zdecydowanie lepszy tylko nie brać prądu i daleko sobie odjechać. Jeszcze możesz pojechać do mizernej na yacht club ale tam wygód nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie wrażenie z pobytu jest pozytywne. Właściciel bardzo fajny, stara sie rozwijać infrastrukturę jak może. W trakcie naszego pobytu zainstalował nowiutki kontener z kiblekami i umywalkami mniej więcej pośrodku kempingu. Prąd jest w planach. Przyłącza mają byc co ok 80 m, ponoć jeszcze w tym roku. 

Z minusów - słaby dostęp do rzeki, a do jeziora to juz wcale. Trzeba dostać sie rzeką albo przebijać stara drogą przez krzaczory. Z kajakiem jeździliśmy dookoła przez las, samochodem :) Prysznice cała dobę z gorąca wodą ale tylko koło recepcji, co tych mniej niezależnych zmusza do wycieczek przez cały kemping  :niewiem:

Potencjał jest duży i za kilka lat pewnie będzie to super miejscówka. Ale na razie nadrabia lokalizacją i cenami - 90 zł za weekend (wjad na kemping w piątek o 9.00, wyjazd o 18.45 w niedzielę - żadnych dopłat  :ok: ) Polecam ale dla tych, którzy mają przygotowane budki luba kampery pod niezależność od mediów :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to generalnie słabo...a cena to nie wszystko.

Dzięki bardzo za opinię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj wieczorem wróciłem z weekendowego wypadu na Łęg. Bardzo fajne miejsce, polecam. Pojawiamy się tam już od kilku lat średnio 2-3 razy w sezonie ale tylko weekendowo. A przy okazji trzeba uważać przy wyjeżdżaniu z campingu na drogę bo moment nieuwagi może się skończyć jak na obrazku.

post-21354-0-85622700-1498481487_thumb.jpg

post-21354-0-91781200-1498481625_thumb.jpg

Edytowane przez oczki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj wieczorem wróciłem z weekendowego wypadu na Łęg. Bardzo fajne miejsce, polecam. Pojawiamy się tam już od kilku lat średnio 2-3 razy w sezonie ale tylko weekendowo

I nie zauważyłeś zestawu z flagą Forum ??   :hmm:  :hmm:  :]  :]  :]

. A przy okazji trzeba uważać przy wyjeżdżaniu z campingu na drogę bo moment nieuwagi może się skończyć jak na obrazku.

Gość nie zapiał porządnie zaczepu. Zresztą cła buda była technicznie wątpliwa. Szkoda, że nie zrobiłeś foty, jak go po kolei szarpaliśmy terenówkami  :hehe:  :hehe:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakby skosić te krzaczory to by człowiek widział na co ma uważać...ale to kosztuje...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale jak on tak wjechał, cofał? 

Edytowane przez Voku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak już wyjeżdżał na drogę i auto było na prostym a buda na skosie, to wtedy mu zeskoczył źle zapięty zaczep, buda pojechała do tyłu i wjechała w krzaki. Jakim cudem nie zahaczyła o bramę ???? Zniszczeń żadnych na szczęście. Jednak fakt, że nie zadziałał żaden hamulec ani linka zabezpieczająca i buda poszła w długą, świadczy o jej stanie. Buda pożyczona od znajomego..... Zapięli na hak pojechali dalej, do HU......   :niewiem:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak jechała do tyłu to raczej hamulec tu nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kilka fotek z kempingu i okolicy

post-9355-0-93142400-1498501340_thumb.jpgpost-9355-0-28971300-1498501351_thumb.jpgpost-9355-0-10812600-1498501362_thumb.jpgpost-9355-0-32158600-1498501372_thumb.jpgpost-9355-0-53844500-1498501391_thumb.jpgpost-9355-0-41223200-1498501403_thumb.jpgpost-9355-0-91903300-1498501434_thumb.jpgpost-9355-0-90934400-1498501455_thumb.jpgpost-9355-0-54414900-1498501466_thumb.jpg

Jak jechała do tyłu to raczej hamulec tu nie pomoże.

Najazdowy nic. Ale linka zabezpieczająca powinna zaciągnąć ręczny. A w nowszych budkach, jak zaciągnie się ręczny, a budka zacznie się cofać, to jeszcze bardziej się on zaciąga, niejako automatycznie. Przynajmniej ja tak mam  :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy tam gdzie stałeś sięgnąłeś prądu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak. Dzięki pozyczonemu od właściciela przedluzaczowi. Ok 70 M. Na jednym gnieździe wisiały dwie budy. O czajniku można zapomnieć. Zresztą jest ogólny zakaz czajników.Na recepcji jest punkt gotowania wody.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to zaczynam odliczać do wyjazdu. Za tydzień we wtorek powinienem pojawić się na kempie. Mam 100 metrów kabelka więc będzie możliwość pokombinowania z miejscem. Żeby tylko pogoda nie zrobiła psikusa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki. Czyli kosmos .

Pytanie tylko ile będzie V po 100 m tego kabla.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki. Czyli kosmos .

Pytanie tylko ile będzie V po 100 m tego kabla.

Ledy świecą, woda płynie i terma działa. Lodówki lepiej nie włączać, niech idzie na gazie  :P  :P  :P  :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi