Skocz do zawartości

co zamiast klimatyzacji w przyczepie?


ugly

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam trumy, więc odpada. Mam wywietrzniki w rogach przyczepy, pod łóżkiem - jak chyba każda przyczepa. Można by podciągnąć taka rurkę jak tych trumach od tych wywietrzników i wyprowadzić gdzieś na zewnątrz. Dodając mały wiatraczek 12V aby zasysał chłodne powietrze z pod przyczepy. Powinno zadziałać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten wiatraczek to nie bardzo - za szybkie obroty i zbyt duzy hałas ...

 

Gdzies na forum sa fotki od Marcina (Cichy) - tam masz wiatraki do tego celu...

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobiłem test na rożne sposoby - wykorzystałem 3 termometry które pamiętają najwyższą i najniższą temperaturę w środku i na zewnątrz

 

 - na dworze w cieniu 24 stopnie, w słońcu max 39 .... - przyczepa w pełnym słońcu - bokiem ustawiona tak ze wejście do przyczepy od strony północnej i rozłożona markiza, od południa okna zamknięte i okryte białymi płachtami, okna dachowe lekko uchylone, od północy wszystkie zamkniete z wyjatkiem jednego malego przy kuchni ... - zarejestrowana najwyższa temp w środku to 23 stopnie o godnie 14:00, po włączeniu dmuchawy na 3 i przełączeniu AIRmixa na OUT - temperatura spadła po 15 minutach o kolejne 2 stopnie w środkowym punkcie przyczepy ...

 

Następny dzień  - na dworze w cieniu 23 stopnie, w słońcu max 35 ....

 

- przyczepa w pełnym słońcu - bokiem ustawiona tak ze wejście do przyczepy od strony północnej i markiza złożona, od południa okna lekko otwarte (na 1 stopien i zasłonięte do 3/4 wysokosci - mam od zewnętrznej strony metalizowane), okna dachowe lekko uchylone, od północnej okna wszystkie zamknięte z wyjątkiem jednego malego przy kuchni ... - zarejestrowana najwyższa temp w środku to 27 stopni przez cały dzien - nie mogłem podjechac w poludnie do przyczepy

 

po tygodniu kolejna próba ... na dworze w cieniu 26 stopni, w słońcu max 35 ....

 

- przyczepa w pełnym słońcu - postawiona tym razem odwrotnie -  bokiem ustawiona tak, że wejście do przyczepy od strony południowej i markiza rozłożona, od południa okno w kuchni lekko otwarte (na 1 stopień i odsłonięte całkowicie - okna dachowe lekko uchylone, od północnej okna wszystkie zamknięte z wyjątkiem jednego w środkowej części - uchylone na pierwszy stopień, AIRmix otwarty na OUT dmuchawa calu czas włączona na 2 bieg - zarejestrowana najwyższa temp przez cały dzień w środku to 21 stopni ...

 

I tak - w ostatnim przypadku można powiedzieć ze boczne ściany były praktycznie zacienione - (przyczepa 520cm, markiza 380cm - odsłonięta tylko cześć łazienkowa), okna dachowe mam przeźroczyste - więc je uchylam i zasłaniam na 3/4 aby przez okna słońca za dużo nie wpadało - jak widać da sie utrzymać temperaturę dość niską - inaczej to będzie wyglądało jak się będzie wchodziło i wychodziło do przyczepy... Obecnym Hobby jeszcze nie zaliczyliśmy upałów wakacyjnych ale mysle ze bedzie OK - polecam wam abyscie sobie taki test przetrenowali ...

Bartek w ostatnim przykładzie chyba się pomyliłeś,bo temperatura w cieniu na zewnątrz 26 stopni  ,a wewnątrz przyczepy 21 stopni. Bez klimy to wbrew prawom fizyki.

Klimatyzatory przenośne w przyczepach super się sprawdzają, niektóre są znacznie cichsze od dachowych do przyczep.

Bez żadnych przeróbek wystarczy postawić klimatyzator na podłodze w przyczepie a rurę odprowadzającą gorące powietrze wystawić przez uchylone okno i po sprawie nawet w wielkie upały.

Klimatyzacji żadne wentylatory ani inne wynalazki w upały skutecznie nie zastąpią.

Edytowane przez Lucek26 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek w ostatnim przykładzie chyba się pomyliłeś,bo temperatura w cieniu na zewnątrz 26 stopni  ,a wewnątrz przyczepy 21 stopni. Bez klimy to wbrew prawom fizyki.

 

Wbrew prawom fizyki? Czyli wg Ciebie w przyczepie powinno być cieplej niż na zewnątrz? No nie bardzo chyba. Przyczepa to nie namiot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.