Skocz do zawartości

Hobby 440 Deluxe 1999 - schematy instrukcje


mpstar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Piszę swojego pierwszego posta, ponieważ zakupiłem w ten weekend przyczepę Hobby 440 deluxe z 1999 roku. W związku z tym iż mam kilka wątpliwości użytkowych, prosiłbym o pomoc. Potrzebuję instrukcję obsługi i schemat instalacji elektrycznej do niej. Czy byłby ktos na tyle uprzejmy? Problem dotyczy instalacji elektrycznej. Nie ma w niej akumulatora i sam nie wiem jak rozwiazać problem zasilania w przypadku gdy nie bede miał dostepu do prądu... W poprzednim kamperku, starym ducato z 90r, wszytsko było i był w miarę samowystarczalny a tutaj lekko sie zdziwiłem ;) W załączeniu fotka przyczepy.

post-26495-0-35878900-1495445682_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, wszystko już opisane.

 

P.S.

Instalacji nie wykonuje się do modelu cepki tylko do zasilacza/energobloku.

Poszukaj oznaczeń, przeczytaj tematy (obstawiam, że masz zasilacz MIKO MK120 lub 140) i będziesz wszystko wiedział (pod warunkiem, że poprzedni właściciele nie modzili już czegoś sami). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie raczka wstawiona ... wyrwało ja z korzeniami?

 

Przypatrz się, tam cały kawałek ściany jest wstawiony. W ogóle cały tył łącznie z dachem podejrzany. Mam tylko nadzieję, że kupujący jest tego świadomy i był w momencie zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypatrz się, tam cały kawałek ściany jest wstawiony. W ogóle cały tył łącznie z dachem podejrzany. Mam tylko nadzieję, że kupujący jest tego świadomy i był w momencie zakupu

 

nie chciałem już więcej pisać ale ... te kratki od lodówki?

 

Miejmy nadzije ze to swiadomy zakup i cena adekwatna do stanu... bo placz bedzie.

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, zasilacz mam chyba MIKO MK140, więc poszukam czegoś o tym. Miałem nadzieje że 12V będzie działać chociaż po podpięciu do auta a tu niestety kiszka... Co do stanu przyczepy, nie jest tak źle, stan środka rekompensuje mankamenty zewnętrzne a cena wynagradza wszystko ;)

 

Pozdrawiam i dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nawet jak nie to "+" z przeciwmgielnego nie włącza światla tylko prąd do cepki (lodówka na tym nie pójdzie ale juz lampki i pomki tak).

Z reszta juz nawet teraz podepnij wtyczkę i wlącz przeciwmgielne i zobacz czy masz prad (i gdzie) w cepce.

Lodówka na gaz i po temacie ;).

Zmieniasz wtyczkę na 13pin, "+" z przeciwmgielnego przepinasz na pin nr 9 czyli staly "+" z auta i dziala.

To taka wersja minimum i na szybko.

 

Przerobienie instalacji w cepce to raptem kilka godzin.

Ale to zawitaj gdzies na spotkanie a na pewno znajdzie się ktos kto wytlumaczy Ci to bez większego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok temat juz częściowo ogarnięty... Osobny aku wpiąłem w przyczepce i podpiąłem pod MIKO MK120 na wejście. Smigają światełka (kuchnia, łazienka i toaletka), pompka wody, dmuchawa. Reszta chodzi na gaz. Teraz tylko pozostało ogarnąć gdzie wpiać jakiś mały prostownik który naładuje aku po podpięciu do 230V.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak gdzie? Ładowarka procesorowa na stałe pod akku i do jakiegoś 230V.

Jak będzie trzeba to startujesz ja ręcznie i działa :).

opcje dwie:

tańsza: zwykła ładowarka procesorowa za kilkadziesiąt PLNów i skartowana ręcznie jak jest potrzeba (np taka z LIDLa świetnie się nadaje)

droższa: ładowarka lepsza, np. CTEK od Bosch czy coś w tym stylu za jakieś 350zł i sam wystartuje po podłączeniu 230V.

 

Ja bym był za opcją tańszą ale to ja ;)

U mnie sa solary a ładowarkę z Lidla wożę awaryjnie gdyby z tydzień słońca nie było (wtedy słupek na kempingu i ładujemy :) ). Ale od 3 lat jeszcze nie zdarzyło mi się aby mi prądu brakło w akku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.