Skocz do zawartości

Projekt życia - zakup przyczepy 4 os., kat B.


Pdi90

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

Jest to mój debiut na forum (od pewnego czasu czytam je, jednak postanowiłem w końcu się zarejestrować i napisać ten temat).

 

Kilka słów o mnie (a w zasadzie o Nas): Wraz z piękniejszą połówką podjęliśmy decyzję o zakupie przyczepy kempingowej (taka forma zwiedzania i odpoczynku, bez konieczności koczowania w jednym miejscu jest tym czego chcemy). Udało nam się wypożyczyć na kilka dni kampera (starego fiata ducato), i strasznie nas to wkręciło. Oboje pochodzimy z wielkopolski (Konin). Decyzja o zakupie przyczepy nie jest przypadkowa - jesteśmy dość młodzi (27, 26 lat) i dopiero rozpoczynamy swoje kariery zawodowe, stąd budżet na zakup mamy bardzo ograniczony (na zakup przyczepy to około 8 000zł - przy czym mamy czas i umiejętności manualne, więc "środek" jesteśmy sobie w stanie odrestaurować). Dodatkowo - kamper to byłoby bądź co bądź kolejne auto, które wymaga ubezpieczenia, przeglądów, i napraw - stąd w obecnej sytuacji, mając sprawne i doinwestowane auto "główne" - tj. peugeota 407 sw. 2.0 hdi, chcemy dokupić pod niego przyczepę kempingową. Na plus przemawia również fakt, że w razie gdybyśmy chcieli się przemieszczać - możemy odpiąć przyczepę na polu kempingowym i zwiedzać okolicę autem osobowym - bez "składania" naszego "majdanu" typu leżaki, przedsionek, etc. Jeśli chodzi o zakup - to nie pali nam się w żaden sposób, jest to projekt który chcę zrealizować w ciągu roku (a mogą to być nawet dwa lata). Marzymy o zwiedzeniu basenu morza śródziemnego, nim zaczniemy myśleć o zakładaniu własnej rodziny ;).

 

Wymogi względem przyczepy:

1. Taka, by dało się ją uciągnąć bez kategori B+E

2. Łazienka z zapasem min. 50l. wody + kibelek to must have

3. Ogrzewanie gazowe mile widziane.

4. Nocleg dla 4 osób (opcjonalnie, gdybyśmy chcieli wyskoczyć gdzieś niedaleko z rodzicami :))

5. Miejsce na instalację paneli słonecznych ;).

6. do 10 000zł (2,000 euro/1500 funciaków). Jesteśmy anglojęzyczni, więc sprowadzenie na własną rękę też wchodzi w grę :).

 

 

Jakie byłyby Wasze wstępne propozycje jeśli chodzi o modele? Czy nasze oczekiwania są w ogóle do spełnienia w zakładanym budżecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasz Peugeot powinien mieć spore możliwości holownicze. Jednak musisz sprawdzić jakie on sam ma DMC. Temat omawiany na forum. Najkrócej - przyczepa musi mieć DMC równe 3500 kg - DMC auta. Chyba, że będzie lekka, wtedy ta górna granica, to 4250.

Limit gotówkowy - niski, ale szukaj. Trafiają się oferty. Jeśli Ci się nie spieszy, to po prostu rozglądaj się i jak coś zobaczysz - dawaj fotki na forum. Nie patrz na markę - patrz na stan. I przeczytaj forum - masa wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam życzę powodzenia w poszukiwania troszkę zła pora na szukanie cepki za te pieniądze. Pomagałem  ostatnio koledze z forum i za te pieniążki to prawdziwe wyzwanie co nie znaczy że nie możliwe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! :) Czas jest, pewnie jesienią dopiero uda nam się coś upolować. Jestem raczej nastawiony na sprowadzenie sobie przyczepy z UK, niż na zakup w Polsce (znajomy ściąga auta z UK, więc logistycznie nie byłoby problemów). Kojarzycie może strony internetowe z UK, które warto przeglądać w poszukiwaniu przyczepy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się, nie podejmuj decyzji pochopnie... aby się to nie zmieniło w "porażkę życia".

 

W tym okresie z tym budżetem to będzie wyzwanie.... nie licz na okazje - dobre sztuki idą na pniu wsrod "swoich", te picowane to może być pułapka dla amatorów poznających tajniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Wymogi względem przyczepy:

1. Taka, by dało się ją uciągnąć bez kategori B+E

2. Łazienka z zapasem min. 50l. wody + kibelek to must have

3. Ogrzewanie gazowe mile widziane.

4. Nocleg dla 4 osób (opcjonalnie, gdybyśmy chcieli wyskoczyć gdzieś niedaleko z rodzicami :))

5. Miejsce na instalację paneli słonecznych ;).

6. do 10 000zł (2,000 euro/1500 funciaków). Jesteśmy anglojęzyczni, więc sprowadzenie na własną rękę też wchodzi w grę :).

 

 

Jakie byłyby Wasze wstępne propozycje jeśli chodzi o modele? Czy nasze oczekiwania są w ogóle do spełnienia w zakładanym budżecie?

 

1. 2.0 HDi bez problemu będzie sobie radził. 3,5t minus DMC auta = max masa budki i ani kilo więcej.

2. Zapasu wody nie stawiaj jako kryterium, docelowo sam sobie zorganizujesz zbiornik na wodę.

3. Zazwyczaj jest w standardzie ale są modele z dodatkową grzałką 230V.

4. Na razie szukaj dla siebie, choćby salonka, o rodzicach pomyślisz mając jedną szukając drugiej. W ten sposób masz szerszy zakres poszukiwań. Ja też zaczynałem od angielskiej salonki dla nas dwojga, później postępowała naturalna ewolucja - choroba się rozwinęła i raczej dotyczy każdego zarażonego..

5. Cały dach, ale nie jest to niezbędny gadżet, jak się zorganizujesz energetycznie to niewielki aku w budce na weekend w zupełności wystarczy.

6. Jest to minimalny budżet by kupić coś i nie płakać, jednak musisz mieć na uwadze, że nie znajdziesz egzemplarza bez defektów, coś do poprawienia/naprawienia będzie i to musisz ocenić sam, czy da się zrobić i jakim kosztem. Wytęż uwagę na stan ścian i dachu a nie mebli i tapicerki.

Powodzenia.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasz Peugeot powinien mieć spore możliwości holownicze. Jednak musisz sprawdzić jakie on sam ma DMC. Temat omawiany na forum. Najkrócej - przyczepa musi mieć DMC równe 3500 kg - DMC auta. Chyba, że będzie lekka, wtedy ta górna granica, to 4250.

Limit gotówkowy - niski, ale szukaj. Trafiają się oferty. Jeśli Ci się nie spieszy, to po prostu rozglądaj się i jak coś zobaczysz - dawaj fotki na forum. Nie patrz na markę - patrz na stan. I przeczytaj forum - masa wiedzy.

Chyba wkradł się błąd co do DMC przyczepy. Chodzi o zestaw. Suma DMC przyczepy i samochodu nie może przekraczać 3500 kg. Jak to przekroczysz wchodzisz w Viatola. Piszesz o B+E. Więc szukaj tak abyś zmieścił się w 3,5 t. W dowodzie rejestracyjnym samochodu znajdziesz DMC przyczepy jaką możesz ciągnąć. Za te 10000 trudno będzie, coś kupić lepiej trochę doskładać, lub jak piszesz  namówić na dokładkę sponsora. Pozdrawiam i życzę powodzenia -a do oględzin poproś kogoś kto już ma za sobą zakupy i doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we francuskich autach z reguły masa zestawu jest mniejsza niż DMC Auta + DMC przyczepa... zwróć na to uwagę...

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ściągnąć faktycznie przyczepę z Anglii. Wiem że większość osób na forum sądzi że angielki są zgniłe i przeciekają ale nie jest to reguła.

Sam mam dobre doświadczenia z przyczepami z Anglii :]

Swoja pierwszą kupiłem angielkę za mniejszy budżet i była całkiem udana i pojeździła kilka lat , teraz się przerzuciłem na nowsza też angielkę.

Mnie osobiście się podobają i zazwyczaj są dobrze  wyposażone nawet starsze modele. posiadają dużo udogodnień typu ciepła woda prysznic itp

Ja kupowałem jedną  w kraju a jedną przywiózł mi kolega.

Faktycznie  jest trochę zamieszania z rejestracją ale wszystko da się załatwić służę pomocą

Swego czasu sam się zastanawiałem aby osobiście pojechać po taka przyczepę ceny przyzwoite i duży wybór tu masz przykładowe  linka stron w z przyczepami angielskimi

 

 

https://www.gumtree.com/caravans

 

http://www.autotrader.co.uk/caravans

 

 

Co do samochodu mam identyczny model i silnik więc możesz maksymalnie kupić przyczepę DMC do 1300 kg. 

Edytowane przez AnglikPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regułą jest jak handlarz kupi jakiegoś najtańszego parcha, odpicuje i próbuje sprzedać, a sam kupił za pare funciaków. Anglik też głupi nie jest, jak ma porządny sprzęt to za grosze nie odda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samochodu mam identyczny model i silnik więc możesz maksymalnie kupić przyczepę DMC do 1300 kg. 

 

Peugeot 407 SW z silnikiem 2.0 HDi i tylko 1300? Nawet spojrzałem w instruckję i niektóre mogą ciągnąć tylko 1000 kg? Bez jaj. Ile Twój ma wpisane w O1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.