Skocz do zawartości

Regulacja drzwi wejściowych Hobby 1996


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj przy generalnych porządkach w przyczepie (Hobby 1996) zauważyłem, że drzwi wejściowe ciężko się domykają ponieważ uszczelka obciera o futrynę od strony zamka. Jak zacząłem dokładnie oglądać drzwi zauważyłem, że szczelina od strony zawiazów jest o wiele większa niż od strony zamka. Nie ma żadnej regulacji zawiasów w tym zakresie. Czy może ktoś przerabiał ten temat lub wie jak go rozwiązać. Będę wdzięczny za podpowiedź.

W załączeniu zdjęcia

post-22509-0-92030900-1495313718_thumb.jpg

post-22509-0-65511300-1495313732_thumb.jpg

post-22509-0-82572700-1495313746_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja zawiasów jest, ale w zakresie wysokości lub dociśnięcie drzwi do środka. Żadna z nich nie zmniejsza szczeliny w miejscu montażu zawiasów. Chyba, że czegoś nie zauważyłem.

post-22509-0-11931500-1495365563_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też doszedłem do wniosku, że trzeba podgiąć zawiasy, ale liczyłem że może ktoś ma jakiś inny sprawdzony sposób.

Zawiasy przy łączeniu z futryną faktycznie trochę pracują, ale na to chyba nic nie poradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też doszedłem do wniosku, że trzeba podgiąć zawiasy, ale liczyłem że może ktoś ma jakiś inny sprawdzony sposób.

Zawiasy przy łączeniu z futryną faktycznie trochę pracują, ale na to chyba nic nie poradzę.

No właśnie ,tu trochę pracują, wkładki z tworzywa w zawiasach też pewnie wytarte i taki oto efekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj przy generalnych porządkach w przyczepie (Hobby 1996) zauważyłem, że drzwi wejściowe ciężko się domykają ponieważ uszczelka obciera o futrynę od strony zamka. Jak zacząłem dokładnie oglądać drzwi zauważyłem, że szczelina od strony zawiazów jest o wiele większa niż od strony zamka. Nie ma żadnej regulacji zawiasów w tym zakresie. Czy może ktoś przerabiał ten temat lub wie jak go rozwiązać. Będę wdzięczny za podpowiedź.

W załączeniu zdjęcia

 

Witam!

"Rozlazła" Ci się ramka drzwi. Bywa wykonana różnie (jest na ogół "klejona" uszczelniaczem do poszycia skrzydła drzwi i zespawana w narożnikach lub ew. tylko klejona i w narożnikach skręcana małymi blachowkrętami). Po wielu latach lub intensywnym używaniu, spaw czasem pęka, choć zdarza się to niezmiernie rzadko. Częściej opisany problem występuje w ramkach skręcanych wkrętami. Wkręty są malutkie i zależnie od konstrukcji, wkręcają się w wypustkę prostopadłej, sąsiedniej listwy ramki lub w wewnętrzną listwę drewnianą. Poprawa tych połączeń (zależna od ogólnego stanu drzwi), czyli tym samym przyciągnięcie równoległych ramek do siebie, powoduje zmniejszenie całkowitej szerokości tej części skrzydła drzwi, a tym samym osłabia lub likwiduje efekt ocierania uszczelki. Wkrętów szukaj w rowku listew ALU. Przed poprawą połączeń, przeciwległe listwy ALU trzeba mocno ścisnąć. Najlepiej opasać skrzydło np. dwiema szerokimi taśmami do mocowania bagażu:

 

post-8228-0-96167800-1495398610_thumb.jpg

Z wyginaniem zawiasów należy bardzo uważać, ponieważ są zgrzane z ramą futryny i w skrajnych przypadkach mogą się przy takiej operacji urwać lub w najlepszym wypadku tak poluzować, że będzie jeszcze gorzej, niż przed doginaniem.

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc, czas robi swoje ;)

 

To nieuchronne, czas zawsze ma wpływ na wszystko. Tu dochodzi jeszcze (głównie) intensywna i często niezbyt delikatna eksploatacja.

U mnie uszczelka lekko obciera w miejscu dzielenia drzwi ,tam jest jakos zawinieta i przez to trochę grubsza

 

To może być wynikiem skrzywienia osi zawiasów (doginania). Pomaga ich delikatne wyprostowanie i dobranie malutkich podkładek na ośki dwóch zawiasów górnego skrzydła.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieuchronne, czas zawsze ma wpływ na wszystko. Tu dochodzi jeszcze (głównie) intensywna i często niezbyt delikatna eksploatacja.

 

 

To może być wynikiem skrzywienia osi zawiasów (doginania). Pomaga ich delikatne wyprostowanie i dobranie malutkich podkładek na ośki dwóch zawiasów górnego skrzydła.

Zrobię foto,ale raczej jest problem z ulozeniem uszczelki + wiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest luz na tym zamku który "spina" dolną i górną część drzwi, i przy zamykaniu dolna część mogła by bardziej przylegac do "futryny"ecf7ae221f162e2a9645a3b21a89eea3.jpg

Widać jeszcze jakieś elementy do przykrecenia

Edytowane przez maciejek34 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.