Skocz do zawartości

Autostrady-Węgry-Słowacja-Czechy-Brak miejsc na odpoczynek.


Lucek26

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mialem dziwna sytuacje z cyganami w Sloweni, jak zlapalem awarie w aucie na autostradzie, to doslownie po dwoch minutach pojawila sie para cyganow. Pytali o droge w tak namolny sposob, ze zaczalem sie obawiac czy przypadkiem nie sa jakimis zwiadowcami i czy za chwile nie bede miec na glowie calej ich bandy. 


Na szczescie wkrotce przyjechala laweta i nie musialem sie przekonac czy obawy byly sluszne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

czujnik gazu usypiającego zasilany niezależnie od przyczepy najlepiej z dodatkową syreną taką, że na 200m słychać. Zabawka warta ok 300-400zł. Dodatkowo w kamperach wiąże się mocno drzwi od środka w szoferce - ze sobą bo najczęściej tam wchodzą. Nie zostawiać w pobliżu okien i drzwi nic cennego - plecaka z dokumentami itd. Alarm na otwarcie drzwi też dobry. Spanie w grupie nic nie da jak akcja z 8-10 cyganami potrwa do 20 sekund. Ani do nich nie wyskoczycie ani nic innego. Jedynie można liczyć, że odstraszą ich alarmy. Ja jestem "za stary" na takie akcje. Wolę zapłacić kilka euro i spać jak dziecko na campingu, nawet bez rozpinania zestawu, prądu i łazienek.

Marak a jak wygląda sprawa z casco, jak zrobią taki myk np z gazem usupiającym buchną dokumenty i kluczyki i odjadą autem w siną dal. Obejmuje to czy jest podciągnięte pod zaniedbanie? ,,bo na parkingu się nie śpi,,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie przypomnialem, jest pewna ulica w Libercu, o ktorej jest sporo czeskich dowcipow. Generalnie strach na swiatlach stanac ze zostaniemy z sama kierownica w dloniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marak a jak wygląda sprawa z casco, jak zrobią taki myk np z gazem usupiającym buchną dokumenty i kluczyki i odjadą autem w siną dal. Obejmuje to czy jest podciągnięte pod zaniedbanie? ,,bo na parkingu się nie śpi,,

Nie odjadą raczej. Czas na rozpiecie obcego zestawu to ryzyko ponad normę. Można się zabezpieczyć rozkładając tylne podpory czy też montując zabezpieczenia. Czy ubezpieczenie będzie? Raczej tak. Zależnie pewnie od zapisów w konkretnych Owu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kimamy na parkingu to zawsze podporu rozkładam. Wydaje mi się że dobrym ,,zabezpieczeniem,, jest zostawienie na wierzchu jakiegoś starego portfela w którym będzie z 50E i starego telefonu. A faktyczne dokumenty i sprzęty schować głęboko, albo gdzies do schowka pod materacem albo za silnik trumy. Wezmą co na wierzchu i nie będą wnikać głebiej. Tak mi się wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo straszycie nowych?! Cała frajda w karawaningu to spanie gdziekolwiek ;) na campingach też raczej niczego się nie zamyka. Przecież nie będę z kluczykami łaził. Przed przyczepami stoją tv, leżą iPady ludzie nie przesadzajcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle, że czytając Wasze wypowiedzi aż strach wybierać się na wczasy....

Do tej pory jechałem już 9 razy do Chorwacji i jakoś może na "moje szczęście" nigdy nie miałem problemów ... Fakt jest faktem, że do tej pory jeździłem solo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, spałem po parkingach i nie miałem żadnych problemów, acz widywałem np Niemców którzy na kempingu krzesełka, stolik i butlę gazową zapinali łańcuchem do kupy, gdy tylko gdzieś się oddalali  :D więc można i tak.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze wypowiedzi aż strach wybierać się na wczasy....

 

Tak źle to nie jest ale warto zawsze być czujnym.

Co roku robimy kilka wyjazdów na zloty Austria, Szwajcaria, Niemcy i nas tez spotkała niemiła niespodzianka w 2011 r. kiedy na Campingplatz Neuharlingersiel ZŁAPAŁEM złodzieja na gorącym uczynku który nie był sam a ja też nie byłem sam bo z "adrenaliną" :yay: . Pierwsza była karetka :miga: , potem Policja :miga:  potem sprawa w sądzie. Jak do tego doszło? A no tak, że za każdym razem jak opuszczałem kemping z rodziną włączał mi się sygnał z GPS Trakkera aż w końcu nie dałem się zrobić w ch..... i byłem sprytniejszy.

Powiem tylko tyle jak bronicie swojego mienia myślcie o tym aby złodziejowi się krzywda nie stała :nono: . Inaczej macie przechlapane! :miga:  i zepsuty urlop.

Drugi podobny przypadek spotkał mnie we Włoszech ale tam z kolei na kempingu obsługa turystów okradała. Wtedy jeszcze nie miałem Trakkera. Tego czasem się nie da uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helmut czy mógłbyś coś więcej napisać na temat GPS TRAKKER bo z tego co zobaczyłem na You Tube to jest tylko lokalizator miejsca. Więc w jaki sposób wiedziałeś, że coś się dzieje w przyczepie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GPS Trakker to proste urządzenie zasilane bateriami o różnej pojemności może być podłączone tak jak u mnie pod (steuerungsbox - moduł sterowania ) lub bez z wew. baterią wbudowaną - służącym do podawania pozycji położenia -w moim przypadku przyczepy, ewentualnie jej przemieszczania się. Można podłączyć dodatkowo pod alarm tak jak ja mam bez uruchamiania sygnału dźwiękowego ( w obawie, że cały kemping podskoczy) tylko wysyłanym z czujnika ruchu sygnałami SMS co 1 minute (ja tak mam - można sobie dowolnie ustawić czas) lub co 6 godzin jeżeli czujnik ruchu alarmu nic nie wykrywa. Sposobów synchronizowania jest wiele. Niektórzy mają syreny do 150 dB.  

Przy moim zdarzeniu kiedy opuszczałem rowerami kemping Trakker podawał mi co minute SMS-a to oznacza, że czujnik ruchu alarmu był ciągle pobudzany. początkowo myślałem, że to gryzoń lub pies ale nic takiego bo kiedy się wróciłem i stałem na wale patrząc na przyczepę zobaczyłem , że w przedsionku który był zamknięty ktoś się poruszał.. Carl Lewis na 100 m miał 9 sek. ja miałem 6 sek. :hmm:

Urządzeń jest setki rodzajów najważniejszy jest sposób zasilania. Koszt urządzenia w moim przypadku 440 €. Najtańsze można już za ok. 150 € nabyć. Jak się nie mylę to dzisiaj nawet te najtańsze dla przyczep mają już w zestawie skrzynki hermetyczne i okablowanie do mocowania na zewnątrz lub pod podwoziem. Uważać bo jest dużo badziewia na rynku. Warto kupić te co oferują sprzedawcy przyczep i kamperów. 

Poniżej orientacyjny link do produktów tak wizualnie:

https://www.paj-gps.de/shop/professional-finder-2-0-von-paj/

 

w tym linku powyżej na samym dole jest równiez filmik z samodzielnego montażu dla mniej wybrednych

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtansze lokalizatory GPS za 50zeta moga wysylac sms jesli wykryja halas wiekszy od ustalonego - mozna sie wtedy do niego wdzwonic i na zywo sluchac co sie dzieje. Mam cos takiego wiec jak ktos chce zobaczyc w realu to zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mu zrobiłeś że o szpital się oparło?

Najtansze lokalizatory GPS za 50zeta moga wysylac sms jesli wykryja halas wiekszy od ustalonego - mozna sie wtedy do niego wdzwonic i na zywo sluchac co sie dzieje. Mam cos takiego wiec jak ktos chce zobaczyc w realu to zapraszam.

Weźmiesz w piątek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mu zrobiłeś że o szpital się oparło?

Weźmiesz w piątek?

To nie ja - ADRENALINA.  Nie warto uwierz mi!  Złodzieje są pod ochroną. Wyłamany zamek drzwi tak, że całe drzwi do wymiany. Szkoda mówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.