Skocz do zawartości

Dwa 2-os. łóżka i prysznic do 4m dł. - jest taki model?


Maryoosh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

 Nawet 3,5m dł. wewnętrznej może być.

 

 

 

 

W zasadzie wymagam od przczepy głównie, żeby miała drzwi w odległości ok. 1,2m od końca, a jej długość wewnątrz nie przekraczała zbytnio 4m. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Preferuję minimalizm, czyli najlepiej do ok. 5m. długości całkowitej. Załatwię sobie fajny przedsionek żeby nie było zbyt ciasno. 

Nie gniewaj się , ale dosyć mocno się rozjeżdżasz w poszukiwanym rozmiarze.

No i jakoś nadal trudno mi uwierzyć, że ciężko jest znaleźć model przyczepy co ma dwa spania po bokach.

Nie piszesz z jakiego rejonu pochodzisz, ale może masz w pobliżu większego handlarza.

Jestem pewien, że jak byś tam pojechał, to kilka przyczep w takim właśnie układzie znajdziesz.

To jeden z bardziej popularnych układów wnętrza ( dwa miejsca do spania po bokach a w środku łazienka )

Nawet na samych fotkach widać gdzie są drzwi a klopek zlokalizujesz po klapie serwisowej.

No a środek jak sam pisałeś do wywalenia. 

Więc co to za problem poszukać przyczepy co ma drzwi około 1,5m. od bocznej ściany. :niewiem:  :niewiem:  :niewiem:  :niewiem:

Tu masz układy o które tak ciężko według Ciebie.

Ja znalazłem w 10 min na Allegro , więc nie pisz ile to czasu spędziłeś na bezowocnych poszukiwaniach. :nono:  :nono:

 

http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-hobby-5-osob-piekna-wc-toalet-i6821809684.html

http://allegro.pl/przyczepa-knaus-czysta-sucha-dobra-cena-i6825671634.html#thumb/1

http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-hymer-eriba-nova-1996r-i6825844476.html#thumb/1

http://allegro.pl/hobby-classic-400-1992-bedlno-k-kutna-i6815535926.html#thumb/6

Edytowane przez marko6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gniewaj się , ale dosyć mocno się rozjeżdżasz w poszukiwanym rozmiarze.

No i jakoś nadal trudno mi uwierzyć, że ciężko jest znaleźć model przyczepy co ma dwa spania po bokach.

Nie piszesz z jakiego rejonu pochodzisz, ale może masz w pobliżu większego handlarza.

Jestem pewien, że jak byś tam pojechał, to kilka przyczep w takim właśnie układzie znajdziesz.

To jeden z bardziej popularnych układów wnętrza ( dwa miejsca do spania po bokach a w środku łazienka )

Nawet na samych fotkach widać gdzie są drzwi a klopek zlokalizujesz po klapie serwisowej.

No a środek jak sam pisałeś do wywalenia.

Więc co to za problem poszukać przyczepy co ma drzwi około 1,5m. od bocznej ściany. :niewiem::niewiem::niewiem::niewiem:

Tu masz układy o które tak ciężko według Ciebie.

Ja znalazłem w 10 min na Allegro , więc nie pisz ile to czasu spędziłeś na bezowocnych poszukiwaniach. :nono::nono:

 

Nie widzę rozjazdu w preferowanych wymiarach, które podałem.

 

Długość wewnętrza przyczepy od 3,5m do ok 4m

Długość całkowita przyczepy do ok. 5m (ok. 4 metry budy + dyszel)

 

Dzięki za linki do aukcji :) Widocznie do tej pory źle szukałem. Spróbuj zrozumieć, że jako osoba kompletnie nieorientująca się przyczepach, na początku miałem bardzo konkretne oczekiwania, które rozszerzałem w miarę stykania się z rzeczywistością.

 

Dlatego właśnie szukałem kolejno przyczep:

1. Do 2 tys., 3,5 - 4m, pustych

2. Do 3tys., 4m do przeróbki

3. Do 10 tys., 4 - 4,5m, zgadzających się z moją wizją

 

Omijałem oferty z przyczepami, które miały w nazwie modelu ponad 450 lub wyglądały na miniaturce na zbyt duże.

Dużo czasu poszło na szukanie podwozi pod konstrukcje własnej przyczepy, potem dowiadywanie się o możliwości jej rejestracji, podliczanie kosztów budowy/przeróbki oraz planowanie tego procesu.

 

Dopiero teraz zaczynam się przekonywać do kupienia gotowej przyczepy za ok. 10 tysięcy. Co prawda oznaczałoby to ciągnięcie czegoś znacznie cięższego i niedostosowanego idealnie do mnie. Oznacza też brak satysfakcji ze zrobienia przyczepy samemu i za małe pieniądze. No ale może to nie będzie takie złe...

 

W każdym razie dzięki śliczne za poświęcenie czasu na odpowiedzi :) Jakby jeszcze komuś przyszedł do głowy jakiś tani model, pasujący pod mój plan to byłbym wdzięczny za podesłanie. Na drogą przeczepę musiałbym długo odkładać, a tanią mógłbym zakupić już przed następnymi wakacjami i zacząć jej renowacje. Może byłaby wtedy gotowa w ciagu roku i to ze znacznie niższym nakładem :D

Edytowane przez Maryoosh (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sorki, ale dyskusja staje się dla mnie nieco niezrozumiała.

Zacytuję Cię najpierw :

Dlatego właśnie szukałem kolejno przyczep:
1. Do 2 tys., 3,5 - 4m, pustych - Znależienie pustej a zarazem suchej przyczepy to w zasadzie prawie nie realne.
2. Do 3tys., 4m do przeróbki  - znależienie suchej , kompletnej przyczepy w takiej cenie to też w zasadzie nie realne
3. Do 10 tys., 4 - 4,5m, zgadzających się z moją wizją -  No a Twoja wizja to

 

 

Witam serdecznie,

 

Od dłuzszego czasu poszukuję przyczepy, która posiadałaby 2 sypialnie na skrajnych końcach oraz z łazienkę z prysznicem, toaletą i umywalką pomiędzy. Ew. przydałby się też mały zlew przy części przekształcanej na jadalnię. Nie chcę aby długość wewnętrzna przekraczała 4m, tzn. ok. 1-1,2m każde łóżko + ok. 1m łazienka + zlew. 

 

 

 

 

 

 

Rozumiem, że dwie sypialnie po bokach i łazienka.

Natomiast przyczepa ma zazwyczaj zlew i kuchnię jakby w jednym kawałku,

Twoja wizja to przyczepa ze zlewem, za to bez lodówki i kuchenki???

Sorki ale takich potworków nikt nie sprzedaje.

Jedynym realnym wyjściem jest kupno przyczepy z rozkładem Ci pasującym i przerobienie, wywalenie tego co Ci zawadza.

Jakiej realnej pomocy czy rady w takim razie oczekujesz??

Nie rozumiem Cię zupełnie, piszesz że chciałbyś przerobić środek pod swoje własne potrzeby,

Tu się zgodzę, każdy ma swoje wizje.

Jeśli czegokolwiek poważnie szukałeś to dawno powinieneś wiedzieć, że masz w zasadzie tylko jedną alternatywę.

Poszukanie sobie przyczepy z dwiema sypialniami po bokach suchej i odpowiadającej Twoim finansom.

Przyczep o takim rozkładzie jest od groma. Gorzej z ceną czy " suchością " i ogólnym stanem.

No a tu to raczej nie szukamy i nie wertujemy ogłoszeń, aby znaleźć komuś " rodzynka.

Tu niestety kolego samemu trzeba posiedzieć w necie a nie pisać, że brak jest modeli o preferowanym przez Ciebie układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież zaznaczyłem że się nie orientuję w przyczepach więc po co podkreślać że moje widzimisię są nierealne? Mogłem jeszcze długo przeglądać aukcje w poszukiwaniu jakichś tego typu rzeczy ale wolałem spróbować skorzystać z cudzej uprzejmości i dowiedzieć się co można znaleźć a co nie.

 

Pojemny zlew na naczynia i lodówka, taki był plan. O lodówce jakoś nie wspomniałem, myślałem że to jasne, że gdzieś trzeba wcisnąć. Kuchnia mi się wydaje zbędna z doświadczenia pod namiotami. Zaś w przyczepach widziałem spore aneksy kuchenne, małe zlewy i ciasne łazienki. Hm, no a ja chciałem inaczej.

 

W sumie to ja nie prosiłem o wertowanie ogłoszeń tylko o zweryfikowanie mojego pomysłu i podsunięcie jakichś modeli, których mógłbym szukać. W te stronę jest łatwiej niż przerzucjąc co kilka dni 30 stron na olxie.

 

W zasadzie gdybym tu nie napisał to musiałbym jeszcze długo wertować strony ogłoszeniowe, aby dojść do wniosku że tanie, suche i puste są tylko n126, a przyczepy dobre pod przeróbke wyniosą jednak ponad 3 tys. Teraz już wiem mniej więcej o co warto robić.

 

Także podsumowując, twoje posty marko6 są bardzo pomocne, pomijając to że się wk...wiasz :D

 

P.S. No właśnie po to wypunktowałem rzeczy, których szukałem, żeby wyjaśnić na co już straciłem masę czasu przed ekranem :/

Edytowane przez Maryoosh (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jesteśmy w domu.

Przy Twoim budżecie i chęci posiadania zlewu i lodówki. Kuchenkę będziesz miał niejako w pakiecie.

Kuchenka zazwyczaj jest nad lodówką i nie zajmuje od niej więcej miejsca. Zlew to też jest zintegrowany w tym komplecie.

Zazwyczaj wygląda to tak i nie wiem czy warto z kuchenki rezygnować.

Weź też pod uwagę , że lodówka ma dwie kratki wentylacyjne i przestawianie jej gdzieś indziej to konieczność 

wycinania nowych otworów na te własnie kratki wentylacyjne.

Zostaje Ci praktycznie ewentualne przerobienie łóżek wywalenie szafy i wtedy powiększysz sobie łazienkę.

Przecie nie będziesz chyba rezygnował z wiszących szafek. No ale to akurat możliwe i to Twój wybór

Tu masz linka i zobacz sobie jak zazwyczaj wygląda ten aneks kuchenny

http://allegro.pl/przyczepa-home-car-wiosenna-promocja-20-i6825710521.html#thumb/7

Edytowane przez marko6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dopiero teraz zaczynam się przekonywać do kupienia gotowej przyczepy za ok. 10 tysięcy. Co prawda oznaczałoby to ciągnięcie czegoś znacznie cięższego i niedostosowanego idealnie do mnie. Oznacza też brak satysfakcji ze zrobienia przyczepy samemu i za małe pieniądze. No ale może to nie będzie takie złe...

 

 

 

Nie zbudujesz przyczepy za mniej niż 10 tysięcy. Nie wspominając o potrzebnym pomieszczeniu i czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zbudujesz przyczepy za mniej niż 10 tysięcy. Nie wspominając o potrzebnym pomieszczeniu i czasie.

No, pomyślałem o tym wszystkim. Tylko nie wiedziałem ile potrzeba na puszkę, dlatego wyszło mi mniej. Zresztą koszta rozłożone w czasie, możliwość kupna dobrej jakości komponentów i własny projekt, wydają mi się wszystko rekompensować.

 

Marko6, dziękuje ślicznie za wypowiedzi. W takim razie odłoże więcej kasy i zacznę wertować ogłoszenia pod innym kątem niż wcześniej, w innym przedziale cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję koledze  uważną lekturę wszystkich wątków opisujących naprawy, remonty i przebudowy przyczep. Przydatny byłby też  wyjazd na kemping ( np. na 2 tygodnie) z kupioną lub wypożyczoną przyczepą . Wiedza zdobyta w ten sposób pozwoli racjonalnie podjąć decyzję co dalej. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję koledze  uważną lekturę wszystkich wątków opisujących naprawy, remonty i przebudowy przyczep. Przydatny byłby też  wyjazd na kemping ( np. na 2 tygodnie) z kupioną lub wypożyczoną przyczepą . Wiedza zdobyta w ten sposób pozwoli racjonalnie podjąć decyzję co dalej. Powodzenia.

Dzięki, z pewnością zajrzę do tematów z tego forum. Znalazłem już wcześniej lekturkę o budowie kampera na bazie vana i tym się miałem zamiar podpierać m.in :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.