Skocz do zawartości

Dodatkowa listwa do markizy workowej


Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazje kupic tanio markize workową. Była by mi przydatna podczas wyjazdów weekendowych. Nie chce jej montować w głównej listwie przyczepy z tego wzgłędu że podczas wyjazdów dłuższych montuje przedsionek.

Co sądzicie o montażu dodatkowej listwy kilka cm poniżej oryginalnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz montować, z jednej strony jak najbliżej oryginalnej aby śruby trafiły z belkę drewnianą idącą wzdłuż krawędzi dachu. Z drugiej strony może to przeszkadzać przy rozkładaniu przedsionka i czasem skrócić rozmiar markizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki właśnie miałem zamiar, ale muszę zachować odleglość kilkucm, bo jak sam widziałeś przedsionek mam ze stopkami do stelaża mocowanymi na kedrze. Tak że listwa min 5-7 cm poniżej oryginalnej. Zresztą markiza ma około 4 m. wiec i tak musiałbym listwe obniżyć bo u siebie nie mam 4m prostego odcinka dachu.

Ile waży taka markiza kedrowa ? 20 kg?

Edytowane przez lucas_ka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki właśnie miałem zamiar, ale muszę zachować odleglość kilkucm, bo jak sam widziałeś przedsionek mam ze stopkami do stelaża mocowanymi na kedrze. Tak że listwa min 5-7 cm poniżej oryginalnej. Zresztą markiza ma około 4 m. wiec i tak musiałbym listwe obniżyć bo u siebie nie mam 4m prostego odcinka dachu.

Ile waży taka markiza kedrowa ? 20 kg?

 

 

Mam fabrycznie w mojej przyczepie dwie listwy jedna na markizę druga na namiot  i jedna styka sie z drugą. 

 

Kolega wyżej opisał, że musi kilka cm opuscić listwę. Nie mogą sie stykać razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Markize chciałbym mieć możliwość założenia przedsionka bez zdejmowania markizy.

 

Żeby zrobić to dobrze raczej Ci się nie uda. Montowanie listwy, w której ma być markiza i działać mają na nie siły wiatru  i wody do aluminiowego poszycia i styropianu nawet na śrubki co 20cm będzie niestety kiepskim pomysłem. Jeżeli masz czas na montaż, to wystaw przyczepę na działania wilgoci, tylko to muszą być skrajne przypadki, typu zimno, mgła itd - w większości sprzętów widać wtedy gdzie jest szkielet przyczepy - para wodna osadza się i tworzy na aluminium kratownicę pokazującą szkielet. Jeżeli Ci się to uda, to będziesz miał pogląd czy jest nadzieja na montaż w szkielet.

 

W przyczepach, które widziałem  do tej pory podczas remontów to te górne poprzeczki po długości mają 3-6cm. Jeżeli bardzo Ci zależy, to możesz zrobić kilka śrub na wylot, w miejscach niewidocznych wewnątrz (typu szafki), z nakrętkami, podkładkami z grubszego aluminium, ale to tak jak przy kasetowej - minimum w 3 punktach - na końcach i na środku listwy.

 

Osobiście wybrałbym opcje montażu u samej góry drugiej listwy alu i przed wyjazdem decydował czy jedzie markiza czy przedsion. Montaż markizy z pomocnikiem do prostej listwy zajmie Ci 2 minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zamiast dawać listę poniżej obecnej nie lepiej byłoby dać listwę leżącą na górnej krawędzi obecnej? Masz gwarancję że zamontujesz na listwach drewnianych konstrukcji. Jak będziesz chciał przedsionek to założysz pod markizą workową.

Poza tym że sam pomysł jest średnio sensowny, prościej zdjąć worek jak będziesz chciał jechać z przedsionkiem

 

Wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym że sam pomysł jest średnio sensowny, prościej zdjąć worek jak będziesz chciał jechać z przedsionkiem Wysłane z telefonu

Właśnie problem tkwi w tym że markizy generalnie nie chciałbym zdejmować, a jak już to w prosty sposób, bez wyjmowania z worka. Jest to możliwe tylko przy prostwej listwie.

Po za tym nie chce zakładać przed wyjazdem czy brać to czy to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie problem tkwi w tym że markizy generalnie nie chciałbym zdejmować, a jak już to w prosty sposób, bez wyjmowania z worka. Jest to możliwe tylko przy prostwej listwie.

Po za tym nie chce zakładać przed wyjazdem czy brać to czy to.

 

 

to domontuj sobie listwę na górnej krawędzi tak jak pisałem , rzeźba czegoś poniżej bez listew konstrukcyjnych to głupi pomysł

Tak to widzę w dużym skrócie Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja mam dużo lepsze prostsze rozwiązanie tej sytuacji. Wychodzi na to że jedziesz z przedsionkiem i przyczepa zostaje bez i dojeżdżasz na weekendy aby odpoczywać przy markizie. Zabierz ja zamontowana za 1 razem. Zdejmij zostaw na dachu lub pod przyczepą. Zdemontujesz przedsionek, instalujesz markize i wszystko masz co potrzeba.

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Jednak jeśli markiza jest dłuższa od prostej listwy na dachu ta opcja nie sprawdzi się. Jeśli masz dużo za długą markize to potem poprzeczki gdzie chcesz opierać?

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Na upartego możesz sobie zmniejszyć markize te elementy można rozebrać, przytniesz materiał i główny element alu.

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.