Skocz do zawartości

woda i do wody elektryka proszę o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne Grono,

 

Jestem nowicjuszem w karawaningu. Zakupiłem przyczepę Avondale 450 sport z 1998 roku. Robię przy niej wszystko sam. Dzięki forum ogarnąłem kilka tematów w mojej przyczepie dziękuję. Po ogarnięciu osi, hamulców, elektryki i gazu pozostała woda z którą zwracam się do Was.

 

W mojej przyczepie jest łazienka z kibelkiem ale nie ma zbiornika na wodę, natomiast jest podłączenie pod wodę miejską

 

Moje pytania są następujące:

 

1. Elektryka:  w mojej przyczepie jest następująca:

 

Kabel zasilający idzie do toalety Thetford  stamtąd idzie do kranów w łazience i kuchni

Moje pytanie brzmi:

Dlaczego idzie tak elektryka? Czy to jest prawidłowe?

Jak działa toaleta w kempingu?

Czy w kranach są elektryczne zawory uruchamiające dopływ wody?

Jak będę chciał zastosować pompę wody to mam ją podłączyć pod elektryczną instalację z kranów?

 

2. Jak podłączyć pompę wody żeby działała w momencie otwarcia kranów?

 

3. Jak doprowadzić wodę ze zbiornika do łazienki i kuchni? Przez jakiś trójnik?

 

przepraszam za  takie pytania ale  chciałbym zrobić wodę prawidłowo w mojej przyczepie a na tym się nie znam :(

 

Bardzo proszę o wsparcie

 

Pozdrawiam Serdecznie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, pocztaj, było juz o wodzie w angielkach.

Nie podlinkuję z telefonu ale z grubsza:

- angielki mają zewnętrzny zbiornik wody wraz z zewnętrzną pompką (masz takie wyjscie w cianie na wtyczkę i wężyk. Prawdopodobnie przednia prawa strona.

 

Instalacja juz jest, wystarczy przyłącze z pompką i bańka z wodą.

 

Tak, w kranach jest mikrostyk i jego "otwarcie" powoduje zamknięcie obwodu pompki przez ten styk i pompka zaczyna pracę.

 

 

Tu masz link do zdjęcia zewnętrznego przyłącza pompki a jest to od nas z forum. Resztę już pewnie wyszukasz:

 

http://forum.karawaning.pl/uploads/monthly_04_2013/post-13875-1367003258,28.jpg

Edytowane przez strus251 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże Koleżko oświeciłęś mnie :)

 

Mam w jednym schowku właśnie dwa bolce i nie wiedziałem od czego :)

 

Jutro wszystko posprawdzam i zmierzę i  ogarnę tą elektrykę :)

 

Dziękuję :)

 

Jeszcze jedno pytanko dlaczego 12V najpierw idzie do toalety a potem dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to jest instalacja "równolegla". Ona przechodzi przez łazienkę i idzie dalej ale to dziala niezależnie. Coś jak włącznik schodowy.

Nie wiem jak ci to opisać ale każdy z kranów zamyka obwód oddzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK jutro posprawdzam dzisiaj w kibelku zmieniłem bezpiecznik jutro sprawdzę pod napięciem.

Jak będę na lotnisku w Łodzi chętnie się odwdzięczę dobrym piwkiem :)

 

Jutro napiszę jak wyszły testy instalacji elektrycznej wody :)

 

Dziękuję :) Bardzooo:)

 

Jak będziesz potrzebował pomocy w sprawie solarów dobrych i tanich z chin służę pomocą :) sam zamontowałem 160W u siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

 

Tak zmieniłem tam bezpiecznik ale miałem w domu 5A :(

 

Fajnie że masz ogarnięte solary one mega dużo dają :)

 

Jestem po badaniu elektryki i hydrauliki wody czystej :)

 

Strus251 dzięki stokrotne kolego za pomoc.

 

Doszedłem do ładu i składu z elektryką do pompy, umywalki w łazience i zlewie w kuchni wszystko bangla :)

Ogarnąłem zbiornik 23L z pompką zanurzeniową, połatałem węże gumowe do wody i instalacja działa :)

Muszę jeszcze kanalizację ogarnąć pod przyczepą bo sparciała :)

 

Teraz będę montował grzałkę do zbiornika z wodą 70W 12V żeby wieczorem mieć ciepłą wodę do umycia syna i moje pytanie jest następujące:

 

Czy występują wylewki wody lub całe baterie do łazienki tylko na wodę zimną takie które będą działały przy umywalce a jak się będzie chciało to zdejmie się go z umywalki i wykorzysta jako prysznic taka wylewka na długim przewodzie?

 

Jak ogarnę ten temat zabiorę się za kibelek i z nim mam też pytanie jak go przetestować?

 

Gdzie wlać wodę? Płyn do toalet itd itp?

 

Od czego zacząć jego sprawdzanie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria prysznicowa to tylko ciepla/zimna.

 

Wodę do kibelka jak ma swój zbiornik to do górnego i różowy płyn, do dolnej kasety troszkę wody (ok. 250-500ml) i płyn niebieski.

 

A test proponuję samą wodą bez płynów. Otwierasz oczko i spłukujesz. Jak dziala to wszystko w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie dałem taki

http://allegro.pl/zawor-z-wylewka-prysznicowa-kran-bateria-z-wyl1232-i6517196831.html

Jak nie masz instalacji do cieplej wody po prostu podpinasz tylko do króćca z zimna wodą i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK :)

 

Kolejny raz kolego Strus251 dziękuję, dziękuję, dziękuję :)

 

Test toalety przebiegł pomyślnie spłuczka działa :)

 

Mam kibelek thetford c3 w nim z instrukcji wynika że płyn mam dodać tylko do zbiornika z nieczystościami więc zakupię tylko płyn niebieski

 

Kolego Elvis52 dziękuję że podzieliłeś się rozeznaniem na rynku baterii. Pójdę w tym samym kierunku co Ty :)

 

W sprawie ciepłej wody zakupiłem już grzałkę 70W i najciekawszy temat programator czasowy wyłącznik 12V na allegro za 44 złote :)

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=6798870983&snapshot=MjAxNy0wNS0xOFQxNjoxNToxNFo7c2VsbGVyO2VkOWUwOTNiMzcxMWM0OWRjODk4YzdmYzE1YTIxMDk5MjY0ZjhiNDAxNzgyYWQ5YzgxNjY0OTdhYTAzMTcyMDc= 

 

zaprogramuję go na włączenie grzałki rano 1h przed kąpielą i wieczorem 1h przed :) mega fajny wynalazek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzido111 co do płynu różowego.

To ze nie ma go w instrukcji nie znaczy ze nie mozna używać.

C3 jest toaleta z osobnym zbiornikiem więc śmiało.

Ten płyn ma za zadanie pachnieć oraz jest bakteriobójczy.

Oczywiscie sama woda tez będzie ok ale z płynem będzie lepsza w kwestiach walorów zapachowych jak i utrzymania czystosci.

 

P.S.

Nie myj tej toalety Domestosem itd. Ona pokryta jest cienką warstwą specjalnego tworzywa antyprzyleganiowego ;) a chlor bardzo szybko ją zniszczy bo jest bardzo agresywny.

Ja do mycia używam specjalnego płynu do mycia WC marki Thetford i sprawdza się znakomicie a do tego nie uszkodzi tej powłoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągasz kasete i odkręcasz korek na fajce przez którą opróżniasz kasete i tędy wlewasz płyn i troche wody.na tym korku masz nawet podziałke ike czego wlać

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik zewnętrzny do angielki najlepszy jest taki http://www.go-market.pl/Woda__Pompki__Zbiorniki__Chemia/Zbiorniki__Baki__Pojemniki__Kanistry/RE61128,wo08,Zbiornik_na_wode_czysta_-_beczka_Aquaroll_40l,wo,products.xml

Natomiast na ciepłą wodę kombinowałbym z oddzielnym 5-10l wewnętrznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.