Skocz do zawartości

Napęd z kołem podporowym


Fenix26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam natknąłem się na  taki napęd  nie widziałem   nigdzie więc pozwoliłem sobie  na założenie  tematu może kogoś zainteresuje  jeżeli jest gdzieś  to proszę o usunięcie  lub przeniesienie   

 

https://pl.aliexpress.com/item/350W-Motorised-Jockey-Wheels-12V-Electric-Power-Mover-Caravan-Trailer-Boat/32802867565.html?isOrigTitle=true

 

czekam na opinie  od was czy to da radę  bo w sumie wygląda ciekawie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam natknąłem się na taki napęd nie widziałem nigdzie więc pozwoliłem sobie na założenie tematu może kogoś zainteresuje jeżeli jest gdzieś to proszę o usunięcie lub przeniesienie

 

https://pl.aliexpress.com/item/350W-Motorised-Jockey-Wheels-12V-Electric-Power-Mover-Caravan-Trailer-Boat/32802867565.html?isOrigTitle=true

 

czekam na opinie od was czy to da radę bo w sumie wygląda ciekawie

Nie ma nikt z forum. Bierz do testów, najwyżej zwrócisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne urządzenie co do zasady, ale z napędem ręcznym ( korbka ) ma właściciel kempingu który co roku odwiedzam. Służy to wprowadzenia i ustawienia przyczepy na miejsce lub do wyprowadzenia jej do wyjazdu. Dzięki temu trawniki są nie zniszczone. Przyczepa prowadzi się precyzyjnie, bez wysiłku ( jedna osoba) choć wymaga to troche cierpliwości, istotne jest również wyważenie przyczepy (nacisk na hak). Przy takim okazyjnym używaniu ( wkręcamy to w miejsce kółka manewrowego) nie nadaje się do użycia w przyczepach z zabudowanymi osłonami dyszla. Wg mojej oceny, mając na uwadze problemy masą rzeczywistą przyczep, lepsza bo lżejsza  jest ta wersja ręczna niż prezentowana przez Kolegę wersja elektryczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że poradzi sobie tylko z małą przyczepy na suchym i twardym podłożu. Nie wyobrażam sobie aby takie kółko pociągnęło moje ponad 1.5 t na mokrej trawie. Ewentualnie pomoże, ale bez 2 osób pchajacych się nie obędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że poradzi sobie tylko z małą przyczepy na suchym i twardym podłożu. Nie wyobrażam sobie aby takie kółko pociągnęło moje ponad 1.5 t na mokrej trawie. Ewentualnie pomoże, ale bez 2 osób pchajacych się nie obędzie.

Ostatnio na mokrym terenie, grząskim nawet mover poległ. W weekend zmieniłem odstęp od opony do 16mm. Może będzie lepiej, teraz mocniej wgryza się w oponę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz od reki :P

https://www.olx.pl/oferta/mover-motor-do-przyczepy-kempingowej-kolo-jezdne-CID5-IDlYB5c.html#139ddecec4

 

A tu filmik chyba nawet z tym z twojego linku

 

 

Ja powiem że ciekawe rozwiązanie, sam się na tym zastanawiałem, ciekawi mnie tylko jak by sobie poradził gdyby było może nie mokro i grząsko, ale jak jest nierówno i np jedno koło musi przejechać przez jakiś kamień albo nierówność, czy wtedy się to sprawdza i daje radę. Pan na filmiku dociska koło przy wyjeżdżaniu z garażu widocznie była jakaś górka ale dało radę.  

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik poglądowy fajny, problem polega na tym, że ten gość szybciej sam by to po twardym przepchał niż montaż, demontaż itd. U mnie koło manewrowe zakopuje się jak manewruję zwykłym moverem i na wielu campingach robi w trawnikach solidną koleinę (trzymam nacisk ok 80-90kg). Chętnie oglądnę filmik po trawniku, nawet suchym.

 

Witus - na mokrym grząskim mover może mieć problem. Ja od początku mam go dociągniętego bliżej niż nakazuje instrukcja. Czasami jest problem wjechać na klin o krawężnikach nie wspomnę. Albo ślizga się rolka po oponie, albo wyskakuje przeciążenie na centralce. Czasem korci mnie zrobić tam obejście centralki i sprawdzić jak poradziłyby sobie silniki podpięte prosto pod akumulator. Jedyny problem jest taki, że coś może tego testu nie wytrzymać :) a chwilowo wolałbym kosztów nie generować.

 

Odchodząc trochę od tematu, bardzo ciekawi mnie jak poradziłby sobie mover z przyczepami jak np Adria Alpina w rozmiarze ok 670, gdzie jest jedna oś a DMC podstawowe 2000kg pewnie z opcją powiększenia. Dla mnie jest to już pomysł z :pupa: aby takie "kolosy" o rozmiarze całkowitym ponad 9 m i wadze ponad 2 t robić na 2 kółkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 17.05.2017 o 07:32, Krzysztof57 napisał:

Podobne urządzenie co do zasady, ale z napędem ręcznym ( korbka ) ma właściciel kempingu który co roku odwiedzam. Służy to wprowadzenia i ustawienia przyczepy na miejsce lub do wyprowadzenia jej do wyjazdu. Dzięki temu trawniki są nie zniszczone. Przyczepa prowadzi się precyzyjnie, bez wysiłku ( jedna osoba) choć wymaga to troche cierpliwości, istotne jest również wyważenie przyczepy (nacisk na hak). Przy takim okazyjnym używaniu ( wkręcamy to w miejsce kółka manewrowego) nie nadaje się do użycia w przyczepach z zabudowanymi osłonami dyszla. Wg mojej oceny, mając na uwadze problemy masą rzeczywistą przyczep, lepsza bo lżejsza  jest ta wersja ręczna niż prezentowana przez Kolegę wersja elektryczna

Ale gdzie kupić ręczną wersje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.