Skocz do zawartości

Remont Hobby 470


Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest grzyb tylko totalnie zalana przyczepa.

Przekalkulowałeś czy remont nie wyniesie tyle co zakup nowej (nie zalanej) w podobnym roczniku?

Kolega nie widział totalnie zalanej przyczepy chyba. Przeciek znajdował się w dwóch miejscach . Pierwsze to w kuchni drugie to oknem z przodu przyczepy. Zerwałem dla pewności całą kuchnię cały przód i przeciwną stronę kuchni dla sprawdzenia dla samego siebie. Nie ruszona została pierwsza sypialnia.

Przyczepę kupiłem w przyzwoitych pieniądzach (kosztowała mniej niż 9000 zł)  bo jak to mówił sprzedający miała małe niedociągnięcia.Koszt takiej przyczepy to minimum 13tyś  Człowiek się nie zna i kupił .Zaczął mi się nie podobać pojawiający  grzyb na jednej ze ścian. I tak się zaczęło. Czy ta za 13 tyś będzie na 100% ok . Tego chyba nikt nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o okleinie samoprzylepnej to zapomnij, nie przykleisz jej do sklejki. Ja położyłem tapetę winylową i już 3 rok się bardzo dobrze trzyma. Ostatnio odkleiłem listwy aluminiowe przednie, łączącą poszycie dachuz przednią ścianą i tę w której jest zamocowane okno, przyklejałem je na profesjonalną taśmę butylową, aby w przyszłości nie miał tu problemów nowy szczęśliwy właściciel, przy okazji zdjąłem szafki z przodu i naderwałem tapetę, pod spodem jest sucho i trzymała się bardzo dobrze, żadnych niespodzianek, więc spokojnie mogę polecić tapetę, tylko ważne! Nie połóż tapety papierowej, czy fizelinowej. Musi być winyl z możliwością szorowania. Co do kosztów Twojego remontu to oczywiste, że się nie opłaca, ale jak się chce to dlaczego nie? Będziesz wiedział przynajmniej co masz w środku.

Czy do lakierowanej też nie da się przykleić ? Podpowiedz jakim klejem kleiłeś tapetę bo straszny mam dylemat z tym.też prze okazji zdjąłem te listwy o których mówisz jak już robić to raz a porządnie. Czytałem na forum o tapecie winylowej na fizelinie zresztą już byłem oglądać czy to jest zły wybór ?

Robaku czy masz jeszcze jakieś wskazówki dla mnie. Z góry bardzo dziękuję.

 

Co do kosztów to nie jestem pewien czy się nie opłaca.

na razie wydałem:

sklejka 500 zł

kleje do sklejki i styroduru 200zł

stryrodur dostałem 0zł

łaty do stelaża + 1 metr podłogi miałem 0zł

stolarz parapet + cała rama okna przedniego 400 zł

Sikalastomer 10 tubek 200 zł

uszczelka okna przedniego -282 zł

śruby nierdzewne 60 zł

suma ok +/-1600

uszczelka narożna 9 metrów brak możliwości kupienia trwają poszukiwania.

 

Myślę że się zmieszczę w 3000 zł więc tak czy tak przyczepa taniej wyszła niż najtańsza na allegro która nie wiadomo w jakim stanie jest.

A ta mi trochę posłuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Może już za późno na poradę ale uszczelkę narożna kupisz na allegro, sklep Klaja. Robiłem remont w zeszłym roku i tam kupowałem, orginalna wraz z masą uszczelniającą, rozmiaru nie pamiętam, ale sprzedawca który jednocześnie robi remonty wskazał właściwy rozmiar. Cena ok 30 zł za mb. Polecam Tobie również taśmy butylowe zamiast uszczelniacza, łatwe i szybkie w montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.