Skocz do zawartości
sebka34

wymiana listwy na kedre - sposoby i patenty wykinania

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko da się wyprostować. Na pewno próba prostowania jest dużo łatwiejsza niż wymiana całej listwy gdzie musisz wszystko demontować. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Da się, tylko czy efekt będzie ok?? Tu nie dasz szpachli do wyrównania, zadziory są spore.

A wymiana kawałka to nie problem, szczególnie końcowego i do tego płaskiego. Bo kątowy na dachu to trochę więcej zabawy by było

Wysłane z telefonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na prostowanie otworu na kedre to mam swój patent ,w padu miejscach jaszcze była powginana i porozginana. Najpierw ją delikatnie podoginałem po czym wziąłem kulke z łożyska i tak jak wcześniej pisaliście włożyłem kulkę w otwor i przepychalem.wyszło super. Pewnie nową szyne jak będe wyginał to też sie pozaciska otwór na kedre i trzeba bedzie ja wyprofilować.

Listwa nie jest anodowana wiec nie powinno być problemów . Nie wiem czy widać to na zdjęciach ale ta listwa jest popaprana silikonem i niebezpiecznie odstaje od ścieny pewnie jeśli nie już, jak dostaje sie tam woda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wymiana listwy rozpoczęta , poszło bez większych problemów poza tym za stare wkręty pod uszczelką były bardzo bardzo zardzewiałe. Nie obyło sie bez szlifierki Dremel. Zależało mi na tym by listwe zdemontować w stanie nienaruszonym ,ponieważ poałuży mi jej dokładny kaształt na zrobienie szablonu do ułatwienia.sobie wyginania nowej lostwy. A tak to wygląda.

post-24028-0-09798000-1494963239_thumb.jpg

post-24028-0-83916400-1494963250_thumb.jpg

post-24028-0-75250600-1494963266_thumb.jpg

post-24028-0-12487200-1494963284_thumb.jpg

Edytowane przez sebka34

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może być trudno wygiąć tą listwe. Zeby ograniczyć deformacje kanału, wypełnij go szczelnie piaskiem i zaklej taśmą i dopiero wyginaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piasek nic nie da kiedyś sie tak rury wyginało ale piasek musiał być mocno ubity i mocno zaślepiony z obu stron. Coś wymyśle :) nie wiem jak sztywna bedzie nowa listwa ,stara sprawia wrażenie jak by była z ołowiu wygina sie jak plastelina . Mozliwe ze jest to spowodowane biegiem lat .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najllepiej na giętarce do profili, dotoczyć odpowiednie krążki i powoli kilka razy po trochu wyginać.

Albo sprobuj dobrać sprężyne o odpowiedniej średnicy ktora wejdzie w szparę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyczyszczone ,odtłuszczone i przygotowane na nową listwe. Jeszcz przed montażem bedę nakładał nową masze uszczelniającą.

post-24028-0-08322500-1495047347_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

faktycznie trzeba łatke dać bo zniszczenia za duże są, ale ta listwa z linka to nie taka jak u ciebie 

poszukaj używanego kawałka

Miałeś racje listwa przyjechała i okazało się ze jest inna. Szukałem używanej i znalazłem dlatego trochę to trwało. Używana była jak plastelina łatwo dała się wyginać tak to ztobiłem

post-24028-0-37783800-1498406726_thumb.jpg

post-24028-0-43626300-1498406742_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ładnie to wyszło. Gratuluję.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi