Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

wymiana listwy na kedre - sposoby i patenty wykinania

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 sebka34

sebka34

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 264 postów
  • Telefon:667216567
  • SkądGrąbków wlkp.
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Dethleffs RF6
  • Holownik:Opel Zafira B 1,9 CDTI

Napisano 14 maj 2017 - 11:09

Przymierzam sie do wymiany listwy na kedre do przedsionka. W jednym miejscu jest rozdarta listwa i obawiam sie ze bedzie darła przedsionek. I tu moje pytanie ma ktos jakieś doświadczenie w tej dziedzinie , a dokładnie jak prawidłowo wygiąć taką listwe a dokładnie chodzi mi o tą 35mm https://www.allcamp....dry-p-1382.html

Użytkownik sebka34 edytował ten post 14 maj 2017 - 11:12

#2 chris_66

chris_66

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3139 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 14 maj 2017 - 11:23

Nie każda listwa da się wyginać, chodzi o stop alu, jedne są plastyczne i się wyginają, inne będą pękać albo załamywać. Zreperuj uszkodzony kawałek zamiast wymieniać całość Wysłane z telefonu

Użytkownik chris_66 edytował ten post 14 maj 2017 - 11:24

Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często......................................... i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.

#3 sebka34

sebka34

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 264 postów
  • SkądGrąbków wlkp.

Napisano 14 maj 2017 - 13:20

Codzi o to ze nie jest możliwe wyprostowanie starej listwy,poprzedni właściciel zachaczył o coś i oto efekt . Zadowalające jest to ze łuk nie jest zbyt wielki.
A tak to wygląda

Załączone miniatury

• CAM00690.jpg
  • CAM00691.jpg

#4 chris_66

chris_66

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3139 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 14 maj 2017 - 13:46

faktycznie trzeba łatke dać bo zniszczenia za duże są, ale ta listwa z linka to nie taka jak u ciebie 

poszukaj używanego kawałka 

Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często......................................... i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.

#5 sebka34

sebka34

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 264 postów
  • SkądGrąbków wlkp.

Napisano 14 maj 2017 - 13:58

Jest taka sama

#6 chris_66

chris_66

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3139 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 14 maj 2017 - 15:11

Na zdjęciu wygląda na inną, zobaczę wieczorem u siebie w realu jak to jest na przyczepie Wysłane z telefonu

Użytkownik chris_66 edytował ten post 14 maj 2017 - 15:15

#7 sebka34

sebka34

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 264 postów
  • SkądGrąbków wlkp.

Napisano 14 maj 2017 - 18:42

Ok

#8 chris_66

chris_66

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3139 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 14 maj 2017 - 19:14

Ok

wygląda, że jest taka sama , trochę zmyliło mnie zdjęcie

#9 sebka34

sebka34

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 264 postów
  • SkądGrąbków wlkp.

Napisano 14 maj 2017 - 19:36

Mnie na początku tez zmyliło :) ta niebieska uchczelka swoje zrobiła. Juz nawet myślałem ze jak bedzie inna to wykręce z drugiej strony odcinek prostej z przodu wymienie a nową wkręce od tyłu ale okaże sie jak przyjdzie ale dziekuje za zaangażowanie. Zamieszcze relacje z wymiany i doginania może w przyszłości sie komuś przyda .

#10 maciejkos

maciejkos

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • SkądWawa
  • Model:???

Napisano 14 maj 2017 - 20:41

Ja chętnie dowiem się jak giąć taką listwę :yes:

#11 bartosz_b

bartosz_b

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1923 postów
  • SkądBielsko-Biała
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:Hobby T70HQ

Napisano 15 maj 2017 - 07:29

A nie myślałeś żeby włożyć do szczeliny odpowiednio gruby drut i spróbować zaklepać na nim wygiętą listwę, a na koniec to pilnikiem spiłować żeby nie targało przedsionka.

#12 jacekzoo

jacekzoo

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 4527 postów
  • Telefon:Zawsze przy sobie :)
  • SkądJelcz Laskowice
  • Model:Hobby 495 UFe Excellent Easy 02' 1350DMC
  • Holownik:C4 Grand Picasso 2.0HDI 150KM, ''16r., DMC 2250 na haku 1700

Napisano 15 maj 2017 - 07:54

Ja bym próbował zrobić jak pisze bartosz bo nawet jak tą listwe da się giąć to ciężko będzie ja tak wyprofilować żeby to było ładnie zrobione

Polak Polakowi zazdrości nawet problemów...

#13 chris_66

chris_66

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3139 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 15 maj 2017 - 07:56

A nie myślałeś żeby włożyć do szczeliny odpowiednio gruby drut i spróbować zaklepać na nim wygiętą listwę, a na koniec to pilnikiem spiłować żeby nie targało przedsionka.

nie da rady - zniszczenia za duże

#14 witus

witus

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3953 postów
  • SkądSosnowiec
  • Model:Eifelland Holiday 415 TM (5303)
  • Holownik:Hyundai i30

Napisano 15 maj 2017 - 08:35

... ale jest to w takim miejscu, że może nie przeszkadzać, ja bym robił wszystko żeby nie wymieniać. Naprawia się to tak jak opisał Bartek. Mój teść przygotował walec ze śruby chyba, przyspawał z boku inny element, który przeciskaliśmy młoteczkiem, kształtując zagięcia.

Użytkownik witus edytował ten post 15 maj 2017 - 08:39

#15 chris_66

chris_66

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3139 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 15 maj 2017 - 09:14

... ale jest to w takim miejscu, że może nie przeszkadzać, ja bym robił wszystko żeby nie wymieniać.

a to jest druga strona medalu - przy takim podejściu to może wyciąć uszkodzony fragment kanału nie ruszając listwy , przeszlifować na gładko i przedsionek wsuwać od tego nieruszonego miejsca - kwestia jak przedsionek jest ukształtowany 

a co to narzędzia do przepychania likszpary to wystarczy sam kołeczek z wiertła ładnie zaokrąglony i przepychanie go płaskim wkrętakiem 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych