Skocz do zawartości

oplacalnosc przyczepy w stosunku do domkow, pokoi itp


gogi123

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem, kilka hurtowni które znam daje mi taką samą cenę bez względu na formę płatności, gotówka, karta, czy przelew - kwota jest taka sama , oczywiście przelew jest najwygodniejszy :]

A ja znam kilka hurtowni (elektronika) gdzie mam rabat wysoki i tam jest info, że przy płatności kartą 2% drożej - dla każdego bez wyjątku. Jeżeli potrafią zbić ponad 40% ceny od tego co wisi na allegro i się sprzedaje to te 2% może zrobić im różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wygodniejsza karta kredytowa :D

I też mam takie same ceny...niezależnie czym płacę...byle w terminie ;)

 

wiadomo że karta wygodniejsza niż gotówka, nie powiem żebym nie używał karty ale w w zdecydowanej większości a w usługach w szczególności (restauracja , fryzjer, taksówka, warsztaty myjnie czy nawet kamping o kwaterach nie wspominając) praktycznie zawsze płacę gotówką,  żeby nawet  był to promil , ale wolę żeby został u lokalnego przedsiębiorcy niż w nabijać kabze międzynarodowemu korpo które nie płaci u nas podatków ;)

A ja znam kilka hurtowni (elektronika) gdzie mam rabat wysoki i tam jest info, że przy płatności kartą 2% drożej - dla każdego bez wyjątku. Jeżeli potrafią zbić ponad 40% ceny od tego co wisi na allegro i się sprzedaje to te 2% może zrobić im różnice.

 

dokładnie tak jest,  jak ktoś pracuje na dużej marży to ten procent czy dwa nie zrobi mu różnicy, jak ktoś leci na "kilku oczkach" jak często jest w elektronice czy branży budowlanej to plasik nie jest mile widziany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znam kilka hurtowni (elektronika) gdzie mam rabat wysoki i tam jest info, że przy płatności kartą 2% drożej - dla każdego bez wyjątku. Jeżeli potrafią zbić ponad 40% ceny od tego co wisi na allegro i się sprzedaje to te 2% może zrobić im różnice.

 

jak robi różnicę to OK, i wtedy nie widzę problemu z przelewem, ja często kupuję w hurtowni elektrycznej, przez telefon, bardzo cęsto ktoś mi do firmy podrzuca po drodze, jakieś ekstra rzeczy wymyślam i wydziwiam , za te plusy nie mam zamiaru szarpać się o parę groszy, niektóre wygodne rozwiązania są bezcenne. Jakbym chciał to pewnie bym wyszukał i wyrwał towar taniej - ale oczywiście kosztem czasu i kombinowania a to nie zawsze się opłaca w końcowym rozrachunku

podobnie z doradcą w banku - żyje z produktów które sprzedaje, i jeśli wyrobi normę to ma od tego kasę, i kombinuje (o ile chce) jak wyrobić normę sprzedaży i jednocześnie tak manewrować żeby klient też miał sensowny zysk 

 

ale nie drążmy dalej bo odjechaliśmy wszyscy od głównego nurtu , który zresztą jest tak wielowątkowy że trudno to ogarną 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Hallo !

 

Wątek jest o opłacalności lub nie ....przyczepy a nie karty bankowej ! :-)

Wtrące swoje 3 grosze. Ani podróże z budką ani z namiotem (tak z namiotem też) nie są wcale tańsze od kwater. Za namiot na niektórych campingach płaciłem za parcelę, do tego autko, osoby, namiot (duży), prąd i wychodziło wiecej niż za kwaterę. Jednak wolność i swoboda jest bezcenna. Nie stanę "tu" to stanę albo zatrzymam się "tam" bez rezerwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do relacji cenowej - domki vs. cycepa - takie 2 przykłady:

1. Węgry, kompleks basenowy TiszaParti (kameralny, ale dla mnie rewelacja), tygodniowy pobyt (rodzina 2+2):

- piczka na cycepę (tudzież kamper lub namiot) - 1.000,- zł,

- najtańsza opcja (domki, bungalowy) - 2.800,- zł.

Chyba jednak jest różnica...

2. Włochy, kemping PraDelleTorri (te same założenia):

- piczka - 1.600,- zł,

- najtańszy domek - 3.300,- zł.

To dotyczy oczywiście opcji na kempingach. Na pewno można znaleźć kwatery tańsze, ale albo musisz wtedy płacić osobno wstępy na baseny (Węgry), albo nie masz żadnych z wielu atrakcji jakie daje kemping, czyli mini-aquapark, animacje, dodatkowe atrakcje dla dzieci (Włochy). Po prostu masz kwaterę i nic poza tym.

10 lat temu na Chorwacji można było znaleźć faktycznie kwatery tańsze od kempingów, na których zresztą nie było żadnych atrakcji jak na kempingach we Włoszech. Teraz to już jest zupełnie inna bajka cenowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie tylko aby do tych tańszych kempingów doliczyć zwiększony koszt paliwa na dojazd, koszt zakupu (odpowiwdnio amortyzowany) samej cepki oraz jej wyposażenia.

Nie twierdzę, że się nie opłaca ale na pewno nie w takim stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie tylko aby do tych tańszych kempingów doliczyć zwiększony koszt paliwa na dojazd, koszt zakupu (odpowiwdnio amortyzowany) samej cepki oraz jej wyposażenia.

Nie twierdzę, że się nie opłaca ale na pewno nie w takim stopniu.

OC ,przeglądy,garażowanie,gaz,chemia itd.  .Czas na dojazd i powrót .Mycie ,sprzątanie budy przed i po . I  tysiąc innych wydatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu to samo, nie nudzi się tak w kółko wałkować to samo przez 58 stron wątku?

Ja tylko podałem suche dane, przy czym się pomyliłem - jeśli chodzi o najtańszy domek w PraDelleTorri to wychodzi nie 3.300,- zł, tylko 4.400,- zł.

Ja akurat wybieram się w te 2 miejsca w tym roku i sam tylko koszt miejsca to dla mnie oszczędność w sumie 4.600,- zł.

Nie ma sensu liczyć kosztów o których pisze strus251 i Maras - to jest oczywiste i każdy z nas z tym się liczy (i było wałkowane na 10 stronę), ale przy takich różnicach i przy założeniu odbycia jeszcze paru mniejszych wyjazdów to w ogóle nie ma o czym mówić. Owszem - różnica się zmniejszy, ale nieznacznie.

Jak by to wszystko tak liczyć to taniej wyjdzie pójść na wczasy piechotą - po co w ogóle samochód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hotel, pokoj?

 

Z jednego betonu do drugiego...

 

Hmm może za 10lat jak dzieci nie będą chciały juz z nami jeździć.

Edytowane przez wilk435 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zulos, jeśli chcemy wyliczyć czy cokolwiek jest bardziej opłacalne od innego cokolwiek, to trzeba wziąć pod uwagę wszystkie koszty nie tylko wybrane w/g jakiegoś niezrozumiałego klucza. Bo inaczej zamiast twardych faktów stworzymy wiedzę ideologiczną albo religijną. Ja wolę się trzymać twardych dowodów, a te w tym wątku padły już w wystarczającej ilości.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zulos, jeśli chcemy wyliczyć czy cokolwiek jest bardziej opłacalne od innego cokolwiek, to trzeba wziąć pod uwagę wszystkie koszty nie tylko wybrane w/g jakiegoś niezrozumiałego klucza. Bo inaczej zamiast twardych faktów stworzymy wiedzę ideologiczną albo religijną. Ja wolę się trzymać twardych dowodów, a te w tym wątku padły już w wystarczającej ilości.

Nie rozumiem gdzie tu niezrozumiały klucz?

Pokazałem wyraźnie jaka jest różnica cenowa dwóch destynacji, w które ja uderzam.

Mój budżet na nie to 6 tys. zł, a gdybym wybrał domki to musiałbym dołożyć 4.600,- zł - gdzie tu niezrozumiały klucz?

Przy tej skali nawet przy doliczeniu całorocznych kosztów utrzymania cycepy i WSZYSTKICH kosztów z tym związanych (także większe zużycie paliwa) i rozłożeniu tego na te dwa + jeszcze dwa mniejsze jakie planuję to i tak zostaje mi mnóstwo kasy w kieszeni.

No, może nie mnóstwo, jak doliczę 45 tys. wydane na cycepę;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przyczepę kupiłeś za 0zł?

Za jej przeglądy i części płacisz 0zł?

Auto kupiłeś za 0zł?

Paliwo też masz darmowe?

Tu jest niezrozumiały klucz: dlaczego nie liczysz wydatków których nie trzeba ponosić w przypadku braku przyczepy. To są realne i duże koszty i powinny być uwzględnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.