Skocz do zawartości

mocowanie pasów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakupiłem niedawno samochód do przewozu koni wraz z częścią mieszkalną (tzw. koniowóz). Jest on zarejestrowany na 2 osoby plus część kamperowa, co jak tłumaczą mi Holendrzy u których był kupowany, oznacza że mogę wozić więcej osób niż dwie. W części kamperowej, mam dwie boczne kanapy, na których można spokojnie zamontować pasy dla 5 osób. 

Moje pytanie: 

Czy jest to w ogóle prawnie możliwe?

Czy pasy należy zamontować w specjalnej firmie?

Czy można wykonać to samemu?

Jeżeli jest potrzeba, to wrzucę zdjęcia. 

Pozdrawiam

Janek

post-25969-0-93582700-1494583749_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zakupiłem niedawno samochód do przewozu koni wraz z częścią mieszkalną (tzw. koniowóz). Jest on zarejestrowany na 2 osoby plus część kamperowa, co jak tłumaczą mi Holendrzy u których był kupowany, oznacza że mogę wozić więcej osób niż dwie. W części kamperowej, mam dwie boczne kanapy, na których można spokojnie zamontować pasy dla 5 osób. 

( ... )

Koniowóz ?? Sorry, nie mogłem się powstrzymać od zadania pytania: on jest zarejestrowany na dwie osoby czy dwa konie ? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pojazd jest zarejestrowany w Polsce to w dowodzie rejestracyjnym w pozycji S.1 i S.2 masz wpisaną liczbę miejsc siedzących i stojących (S.2), które mogą być używane przez pasażerów w czasie jazdy. I tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa z 6 maja 2016 zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów ...opublikowane w Dzienniku Ustaw z 2016 r. poz 858 .

Od 1 lipca 2016 zmiany dotyczą między innymi :

tu kupa różnych pierdutów i ten który nas interesuje czyli :

* wprowadzenie obowiązku uzyskania potwierdzenia przez jednostke uprawnioną / ITS lub PIMOT / zawierającego pozytywna ocenę odnoszącą się do wytrzymałości siedzeń, ich mocowań oraz punktów kotwiczenia pasów w przypadku zmiany liczby miejsc w samochodzie ciężarowym o rodzaju nadwozie BBi kategorii N1 i N2 . kopia potwierdzona powinna byc wydawana przez firmę dokonująca zmian konstrukcyjnych właścicielowi/ uzytkownikowi każdego pojazdu w którym zmiana konstrukcyjna została dokonana .


Zapożyczone z camperteam... http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=25018

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.