Skocz do zawartości

Czym mocujecie przedsionki/daszki


Boas43

Rekomendowane odpowiedzi

Hej...może glupie pytanie ale ....do mocowania przedsionka lub daszka używacie śledzi czy szpilek no i jakiej długości ?

Linka na odciagi może być 6mm  czy raczej celować w 8mm ? 

Pytanie nie jest głupie ! Pytanie jest bardzo ważne !

Bardzo ważne jest prawidłowo zainstalować przedsionek i go odpowiednio zabezpieczyć.

Widziałem piękne przedsionki za 15 tys. jak latały i potem leżały podarte z połamanymi stelażami typu carbon.

Ja zainwestowałem w firmowe pasy sztormowe i kupiłem takie:

http://www.isabella.net.pl/akcesoria/tasma-przeciwsztormowa

http://allegro.pl/pas-sztormowy-do-przedsionkow-isabella-turismus-pl-i6767683203.html

 

 

0_0_productGfx_b435652b3d507e930f540fc60

 

stormsikring-1.jpg?itok=rMoSw7vR

300_300_productGfx_b5a74f76e928a1b2f49b2

 

 

 

Dodatkowo odpowiednie śledzie do ścian:

http://sklep.isabella.net.pl/pl/p/Hak-plastikowy%2C-20-cm%2C-10-szt./72

300_300_productGfx_9a8b08566b650f2e41e03

Edytowane przez visitor1967 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy gdzie się wybierasz. Jeśli w Polskę to plastikowe czerwone albo dłuższe namiotowe powinny wystarczyć. A jeśli do Cro albo na kemping z parcelami wysypanymi żwirkiem (np. kemping przy basenach w Hajduszoboszlo) to niezbędne będą szpilki na bazie gwoździa bo śledzi namiotowych, ani tym bardziej plastikowych, nie wbijesz.

 

Wysłane z mojego HUAWEI CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wszystko było już opisane http://forum.karawaning.pl/topic/3535-pasy-sztormowe/page-10

Ja polecam kątowniki i gwoździe więźbowe z szerokimi podkładkami. 

Tego śledzia czerwonego pokazanego powyżej miałem. To nie jest plastik tylko jakiś stop alumetalowy, w każdym razie poza trawiastymi kempingami nie nadaje się do niczego. W Cro pękł przy wbijaniu. A że jest obły po bokach to nawet do otwarcia piwa się nie nadaje :)

Edytowane przez bartosz_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam plastikowe, co prawda szare ale dokładnie takie jak te czerwone i niestety nie mogę o nich powiedzieć nic dobrego :nono: .  Większość jest już zniszczona, bo zawsze w podłożu trafi się jakiś kamień i potrafi się wygiąć bardzo mocno, co tak na prawdę dyskwalifikuje go do dalszego użycia. Używam tylko 3 sztuk do daszka, a zużyłem już prawie cały zestaw jaki miałem. Wszelkie te aluminiowe kątowniczki to też oczywiście strata czasu i pieniędzy. Ostatnio zakupiłem 6 sztuk gwoździ 30 cm długości i myślę, że zostaną ze mną na długo. Koszt 7.99 za kg. Nie pamiętam ile te 6 sztuk ważyło ale mniej niż 1 kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam plastikowe, co prawda szare ale dokładnie takie jak te czerwone i niestety nie mogę o nich powiedzieć nic dobrego :nono: .  Większość jest już zniszczona, bo zawsze w podłożu trafi się jakiś kamień i potrafi się wygiąć bardzo mocno, co tak na prawdę dyskwalifikuje go do dalszego użycia. Używam tylko 3 sztuk do daszka, a zużyłem już prawie cały zestaw jaki miałem. Wszelkie te aluminiowe kątowniczki to też oczywiście strata czasu i pieniędzy. Ostatnio zakupiłem 6 sztuk gwoździ 30 cm długości i myślę, że zostaną ze mną na długo. Koszt 7.99 za kg. Nie pamiętam ile te 6 sztuk ważyło ale mniej niż 1 kg. 

Czyli odpadaja wszelkie plastiki oraz aluminium no chyba, że z grubego katownika . Najbardziej odpowiada mi opcja z gwoździami i tutaj mam pyrtanie

 

- łepek gwoździa wyginacie w jakis konkretny kształt

- jak wygladają te gwoździe więźbowe z szerokimi podkładkami

Edytowane przez Boas43 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli odpadaja wszelkie plastiki oraz aluminium no chyba, że z grubego katownika . Najbardziej odpowiada mi opcja z gwoździami i tutaj mam pyrtanie

 

- łepek gwoździa wyginacie w jakis konkretny kształt

- jak wygladają te gwoździe więźbowe z szerokimi podkładkami

Kurcze nie mam zdjęcia żadnego. Kupuje duże gwoździe ok 30cm pospolicie u nas zwane krokwiakami i kupuje do tego podkładki poszerzane do śrub takie żeby pasowały na gwoździa i nie zjeżdżały przez łepek. 

Bez problemu wtedy zaczepisz o to linkę, nic nie trzeba wyginać ani cudować, a jak się nie da wyciągnąć po postoju to nie ma żalu żeby go wbić w całości do ziemi i zostawić

Edytowane przez bartosz_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te czerwone ISABELLI i nie chcę innych .

Szare podobne to na bank jakieś podróby i dlatego są do  :pupa:

 

Czerwone do okoła przedsionka a na naciągi to konkrety , stalowe w kształcie teownika i jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie taki młotek do gwoździ (taki co masz z jednej strony możliwość ich wyciągania) do niego dopasuj największy możliwy gwóźdź i tyle łatwo potem wyciągać te gwoździki z ziemi.i wbijać jest czym :D A gwoździe zwykłe z castoramy wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te czerwone ISABELLI i nie chcę innych .

 

 

Czerwone do okoła przedsionka a na naciągi to konkrety , stalowe w kształcie teownika i jest OK

 

czerwone plastikowe - super  :yes:

na ciężki teren groździe solidne, praktycznie jednorazowe - czasem 2 kg na sezon szło  :]

do pasów albo aluminiowe kotwy, albo stalowe ocynkowane , albo kątowniki 20z20 z nierdzewki - zależy co mam wzięte ze sobą 

 

sznurków nie używam - pasy 25mm transportowe   :yes: czasem mocne pasy od TIRów  :]

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwone plastikowe - super  :yes:

na ciężki teren groździe solidne, praktycznie jednorazowe - czasem 2 kg na sezon szło  :]

do pasów albo aluminiowe kotwy, albo stalowe ocynkowane , albo kątowniki 20z20 z nierdzewki - zależy co mam wzięte ze sobą 

 

sznurków nie używam - pasy 25mm transportowe   :yes: czasem mocne pasy od TIRów  :]

Warto też napisać ,że te czerwone śledzie to tylko gumowym obłym  młotkiem opukujemy  co by przedsionka nie rozerwać .A do wyciągania to taki mały haczyk za kilka zeta.

Te stalowe ocynkowane konkrety to jak najbardziej stalowym młotkiem . A w razie nie trafienia w punkt zniszczymy tylko sznurek od naciągu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.