Skocz do zawartości
Maciek 1970

Stacje benzynowe koło Brescii w drodze do lago Maggiore

Rekomendowane odpowiedzi

Kamil_K

Tez kiedyś taki "stres" przeżyłem i psioczyłem całą drogę powrotną aż do czasu sprawdzenia rachunku w PL ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

U mnie jest ten problem że generalnie nie kontroluję rachunków bankowych, jakby skasowali mnie za coś podwójnie to bym nawet nie wyłapał :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00
Napisano (edytowane)

U mnie jest ten problem że generalnie nie kontroluję rachunków bankowych, jakby skasowali mnie za coś podwójnie to bym nawet nie wyłapał :/

To dokładnie jak ja. Mało tego. Ja idę do sklepu i nie wiem co ile kosztuje i łatwo można mnie naciągnąć. Na szczęście mam żonę, która wszystko kontroluje - każdy paragon i zaraz wyłapuje jakąś nieścisłość  :D

Edytowane przez jacek00

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BartoszK
Napisano (edytowane)

... zawsze automaty "oddają" przy finalnym księgowaniu operacji :)

Przy tych automatach bądźcie ostrożni ... w zeszłym roku tankowałem paliwo na tej stacji   -

rozpocząłem cala procedurę tankowanie z karta itd...  lampa sie zapaliła, automat wydał głos "start" itd.... w momencie tankowania podszedł do mnie pracownik stacji, w ładnym firmowym ubranku i powiedział, że transakcja nie doszła do skutku, że bank odrzucił transakcje -  i czy ma przerwać tankowanie czy zapłacę gotówka ( zjawił sie 15-20 sekund po tym jaka ruszył automat) jak zakończę tankowanie
- powiedziałem, że mam gotówkę, to on poczeka i zapłacę ...  wszystko uprzejmie, kulturalnie i płynnym angielskim u niego, weszło za niecałe  50 euro, wiec mu dałem z napiwkiem za pomoc (bo gdy lało się paliwo to gość umył mi szybę z przodu), wsiadłem do auta i ruszyłem ...

Po 100m przejechanych od stacji dostałem SMS z banku, że moje konto zostało obciążone za tankowanie kwota niespełna 50 euro !!!! 

W.rwiłem się na maksa w ciągu sekundy - kółko na rondzie i z piskiem pod prąd na stacje, wprost pod budę obsługi stacji... tłumacze jednemu, że mnie ich kolega oszukał (nie rozumie po angielsku) i rozglądam się za tym co mnie obsługiwał... dopadam innego (tez nic nie rozumie po angielsku) - zaczynam szukać tego złodziejaszka...

Znalazłem go na myjni  "ciężko zapracowanego" i do niego z mordą ze jest złodziej ... a on nagle nic nie rozumie po angielsku i zaczyna krzyczeć do kolegów ze stacji... no to wracam do auta po telefon ( Mariano50, nasz kolega forumowy siedzi u mnie w aucie już tez zdenerwowany - widzi, że coś się dzieje )...

Pokazuje temu cwaniaczkowi SMS na telefonie i jego kierownikowi... zaczynam robić im wszystkim zdjecia ... wbijam w translate.google.com tekst - "jesteś złodziej, dzwonie na policje" - i mu pokazuje "ladro !!! chiamo la polizia" i tak samo kierownikowi ... w tym momencie cwaniaczek sobie nagle przypomina, że zna angielski ...

Zaczyna mnie przepraszać i tłumaczyć, ze się pomylił, ze coś poszło mnie tak... odciąga mnie na bok i daje 50 euro...

Poprosiłem go żeby mnie przetłumaczył swojemu kierownikowi ale odmówił... chciałem aby kierownik miał świadomość co się wydarzyło.

Po powrocie do domu napisałem po angielsku na infolinie o całej sprawie dołączając zdjecia i pdf z banku za transakcje - po jakimś czasie dostałem odpowiedz ze "sprawa została wyjaśniona i podjęto decyzje" i tyle. mam nadzieje, że gościa wylali z roboty... 
Edytowane przez BartoszK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi