Skocz do zawartości

Stacje benzynowe koło Brescii w drodze do lago Maggiore


Rekomendowane odpowiedzi

Zatankuj sobie na full przed wjazdem do Włoch. W Austrii diesel 1.1€, we Włoszech 1.4€. czyli 1,30zł drożej. 
Nie podałeś którędy będziesz jechał. Jeśli przez Lienz, S.Candido to przed granicą w każdej miejscowości jest stacja (np. w Sillian), tam cena diesla była po 1,11 .. 1.12€. W Lienz tankowałem przedwczoraj za 1,09€ (ale z Lienz do granicy jest ~50km i cały czas pod górę, więc jeszcze parę litrów do granicy spalisz)

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ma to jakieś znaczenie? Chcesz taniej zatankować?

Nigdy się nie zastanawiałem nad tym gdzie zatankuje zwłaszcza na autostradzie jest stacja, kończy się paliwo to tankuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ma to jakieś znaczenie? Chcesz taniej zatankować?

Nigdy się nie zastanawiałem nad tym gdzie zatankuje zwłaszcza na autostradzie jest stacja, kończy się paliwo to tankuje.

Tankując "do pełna" na stacjach autostradowych traci się kilkadziesiąt zł na każdym tankowaniu. Do tego dochodzą różnice w cenie paliwa między krajami. Przy dobrym zaplanowaniu tankowań, na każdym wyjeździe tego typu można zaoszczędzić kilkaset zł, praktycznie tracąc tylko kilka minut na zjazd z autostrady i dojazd do stacji oddalonej od autostrady o kilometr czy dwa.

 

Wczoraj w Austii cena diesla na stacji przy autostradzie ~1.40€, na stacji poza autostradą 1.10€. zyskujesz około 60zł na tankowaniu do pełna. Jeśli takie tankowanie wykonasz w Austrii przed granica włoską, zyskujesz kolejne ~60zł na baku.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Włoszech stacji paliw jest mnóstwo. Zależy jaką trasę będziesz jechał. Po drogach krajowych (oznakowanie SS) znajdziesz stacje z paliwem nieco tańszym niż na autostradzie. Ale jeżeli mkniesz autostradą do celu, raczej nie opłaca Ci się zjeżdżać na drogę lokalną aby zatankować. Decyzja jak zwykle zależy od Ciebie. Bezpiecznej i ekonomicznej jazdy tam i na powrót do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciliśmy z narty w Austrii ... jak zawsze wszystkie tankowania poza autostradą :)

Mapa w rękę i szukamy miejscowości najbliżej autostrady tam gdzie nam się będzie zapalała rezerwa :) jeszcze nigdy się nie zawiodłem ;)

 

auto pali nam trochę więcej bo 12,5-13,5l/100km co w połączeniu z tankowaniem 70-75l pozwala sporo zaoszczędzić :) 

 

BTW w Niemczech poza Autostrada początek maja Diesel 1,11-1,33€/L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem nie warto, ile zaoszczędzisz 15zł? A czas na zjazd szukanie itp, oczywiście każdy robi jak uważa.

Jak wiem że gdzieś jest taniej to jadę i tankuje taniej ale jak by miał szukać to już nie wiem czy by mi się chciało. Oczywiście też rożne są stacje ale wiadomo jak drogo to nie tankujemy.

Tutaj można zobaczyć ceny w Niemczech www.tankexperte.de

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70 pln na baku można zaoszczędzić mnożąc przez liczbę tankowań 6 to już sto euro . Dla mnie warto. Stacje najczęściej do 1-2 km po zjeździe z autostrady.

A żeby nie szukać pytam bo tak dowiedziałem się o stacji w Villach przed granicą z Włochami , gdzie benzyna droższa o 2,5 pln

We Włoszech droższa oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Włochy to wiadomo że drogo i jak można to się tankuje w Austrii

W austrii we wrześniu na autostradzie 1,35 w villach po 0,99 :)

Dwa dni temu niemcy na autostradzie 1,43 w rammenbauen czy jakoś tak 1,06. Także różnica jest. Ale fakt faktem można się zrobić w jajo, w tamtą stronę zjechałem w niemczech, stacja tylko automatyczna, na automacie info że maks 80e, spoko mi wejdzie za ok 60, zalałem za 58e a ściągnęło z konta 80e :( nie wiem co źle zrobiłem ale walnęło mnie na 20e :/ i w tym wypadku różnica nie była duża, autostrada 1,28 na tym automacie 1.2e.

Następnym razem poszukam w necie stacji w mieścinach przy autostradzie ale tylko z płaceniem gotówką :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacekzoo sprawdź po kilu dniach ... zawsze automaty "oddają" przy finalnym księgowaniu operacji :)

nigdy nie mialem problemów.

 

Dodatkowo my zjeżdżając z Autostrady robimy przerwę w małej miejscowosci ... zawsze to przyjemniej niż przy szumiącej autostradzie.

Ale jak mówią każdy robi jak lubi ... czas z przerwą wychodzi mi taki sam jeśli wybieram odpowiednią miejscowość czyt. przy samej autostradzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.