Skocz do zawartości

Montaż zewnetrznego wlewu czystej wody


Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie, zbiornik, który wkleiliście fajniejszy. No i fajne rozwiązanie z rurkami i dławikami!

Witus - robiłeś dziurę w podłodze na odwodnienie i przykręcenie zbiornika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BeeBee napisał:

Faktycznie, zbiornik, który wkleiliście fajniejszy. No i fajne rozwiązanie z rurkami i dławikami!

Witus - robiłeś dziurę w podłodze na odwodnienie i przykręcenie zbiornika?

 

Ten niebieski jest mocowany prętami m5 na wylot do podłogi, tak wiec trzeba przewiercić się w 4 miejscach na wylot, plus dodatkowo jeden otwór na wężyk 10mm do przelewu. 

Warto od spodu oprócz podkładek będących w komplecie do montażu zastosować dwa płaskowniki z otworami którymi można złapać po dwie szpilki na raz (rozstaw 30cm). Dzięki temu zwiększa się powierzchnia trzymania zbiornika, zamiast trzymać się w 4 punktach na lichych podkładkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej budzie miałem taki jak Witus, i tam był przelew i spust wody rozwiązany jednocześnie. Na dnie był otwór z gwintem w który wkręcony była od środka rurka z nyplem przez którą przelewał się nadmiar wody. Powykręceniu jej woda zlatywała ze zbiornika tym właśnie otworem. Od spodu wkręcony była taka sama rurka którą woda spływała. W tym przypadku trzeba bardzo precyzyjnie wytrasować miejsce wiercenia w podłodze i samo usytuowanie zbiornika, ponieważ otwór spustowy w zbiorniku jest odgórnie wyznaczony i trzeba to zrobić tak, żeby przypadkiem nie trafić np na ramę przyczepy czy inne elementy konstrukcji podwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BeeBee, u nas dokładnie taki zbiornik jak w pierwszym Twoim zestawieniu, a podłączenia ogarnięte właśnie dławikami.

Ten duży środkowy korek powoduje, że rękę ze szmatą włożysz wygodnie, aby go oczyścić czy osuszyć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, zbiornik, który wkleiliście fajniejszy. No i fajne rozwiązanie z rurkami i dławikami!
Witus - robiłeś dziurę w podłodze na odwodnienie i przykręcenie zbiornika?
 


Tak jedną większą centralną i cztery śruby mocujące zbiornik - solidne bo przy hamowaniu z wodą pewnie trochę waży.

Musiałem go niestety przenieść, serwis zainstalował mi go z przodu przyczepy i miałem spory problem z wyważeniem. Przeniosłem go sobie do innej kanapy lekko za osią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, a czy można do zewnętrznego wlewu wody (Fendt) dopasować inny korek (tani, nie kampingowy) żeby dołożyć końcówkę węża ogrodowego? Chyba odpowiedni gwint (DIN) musi być... A jaki jest w orgyginalnym korku ?? :unsure:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, gornik15 napisał:

Witam, a czy można do zewnętrznego wlewu wody (Fendt) dopasować inny korek (tani, nie kampingowy) żeby dołożyć końcówkę węża ogrodowego? Chyba odpowiedni gwint (DIN) musi być... A jaki jest w orgyginalnym korku ?? :unsure:

 

Wszystko można ,jak Tobie to będzie pasowało to w czym problem.

Poszukaj na forum przyczepy UFO to zobaczysz co można zrobić .Taki wlew ogrodniczy to mały pikuś przy tej UFO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Ja trochę z innej beczki. Chciałbym wymienić wlew wody na nowy. Jeżeli zakupie identyczny jak posiadam będę mógł wymienić wkładkę zamka . Tak żebym używał starego kluczyka? Robił kiedyś ktoś coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witajcie, myślę o wymianie mojego zbiornika wody 23l na coś większego. W temacie proponowany jest zbiornik 75l. Nie zauważyłem, aby ktoś napisał coś o późniejszym wyważeniu przyczepu bądź jego problemem. Zakładam, że wyruszając w drogę i śpiąc na dziko tankujemy taki zbiornik ok 50l - 70l wody i co z balansem ? 
W moim przypadku rozważam jeszcze doposażenie przyczepy o mover i akumulator czyli ok 70kg i pytanie gdzie w takim układzie umieścić zbiornik wody.

image.png.ce80e82c73e0b02f59413cb9f500ec36.png

W moim odczuciu optymalnie byłoby umieścić go w pozycji 2 pod łóżkiem francuskim.
Nie wiem jak się to będzie wówczas balansować z akumulatorem i czy nie będzie dużego nacisku na dyszel. 
Po tej stronie osi kół jest jeszcze toaleta czyli ok 15l wody + 4l w kasecie WC. 
Czy może pozycja 1 będzie lepsza i wówczas będzie się balansować w opozycji do akumulatora i WC? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz ładowność że tyle kg chcesz dołożyć? 

 

Ja mam taki układ tylko dłuższą, 495. I tak pod podkową mam aku, zbiornik wody 23L i kompletny przedsionek. Pod francuzem dwa lekkie krzesełka i stolik a w bakiście butle  i plastikowe śledzie, nacisk 75kg. Cokolwiek przeniose spod podkowy pod francuza nacisk szybuje w góre. Też mam w planie wymienić zbiornik ale to na jesień, jak wrócimy. Ale raczej planuje mieć w zbiorniku 1/3 wody czyli ok 20L a reszte albo już na miejscu dotankować albo w bagażniku auta. Raczej nie wyrobisz z dmc budy jak tyle wody nalejesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.