Skocz do zawartości

Jaki "pewny" moduł do ładowania aku w przyczepie podczas jazdy


Boas43

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pomysł kolegi "chris_66" będzie działał z pewnością i jest prostym rozwiązaniem,

 

post-1979-0-07747300-1494171296.gif

 

bardziej zaawansowaną technologią i równie wspaniałym rozwiązaniem jest stosowanie

Moduł ładowania dodatkowego akumulatora - Separator SLA i w zależności od posiadanego accu odpowiedni trzeba zastosować,

post-1979-0-24160500-1494171620_thumb.jpg

 

http://techtron.pl/p2523,modul-ladowania-dodatkowego-akumulatora-separator-sla.html

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak już wiadomo te elementy służą do połączeń dwu accu w celu doładowania dodatkowego. Łączenie accu o różnej strukturze to już inna inszość, wiadomo że najlepiej aby były tej samej maści i tej samej pojemności wtedy warunki są najkorzystniejsze dla całej instalacji. Co do połączeń jak wspominasz agm/żel  to już by trzeba zapytać naszego forumowego kolegi "Kristofera" on zapewne udzieli wyczerpującej i właściwej odpowiedzi.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowicjusz serdecznie gorąco dziękuje za przydatne informacje !

Wirtualne piwko juz idzie  :piwo: , a realne jak sie gdzieś spotkamy ! 

 

Zastanów się tylko czy napewno chcesz to robić, czy nie prościej, bezpieczniej i praktyczniej będzie wrzucić na dach przyczepy solar, który rozwiąże Ci problem dbania o akumulator przez większą część roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten pod ten separator można podpiąć agm/żel?

 

mają trochę inną specyfikę ładowania, ale biorąc spadki napięcia na przewodach i inne okoliczności przyrody raczej krzywdy mu nie zrobisz - używam takiego zestawu w serwisówce bez modułu i jak na razie żyje całkiem dobrze chyba już drugi rok , a rozładowywany jest często duuużo poniżej bezpiecznego progu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga jedna do solara - ubiegłotygodniowa majówka wygenerowała problem pt. prawie tydzień bez ładowania z solarów bo słońca prawie brak, no i efekt taki że druga połowa tygodnia przy świeczkach i w wersji eco jeśli chodzi o używanie elektryki :)

 

Więc - podłączenie do gniazdka w samochodzie rozwiązało by choćby częściowo problem, bo dało by się podpiąć do auta i podładować aku w razie takiej awarii pogodowej jaka była :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga jedna do solara - ubiegłotygodniowa majówka wygenerowała problem pt. prawie tydzień bez ładowania z solarów bo słońca prawie brak, no i efekt taki że druga połowa tygodnia przy świeczkach i w wersji eco jeśli chodzi o używanie elektryki :)

 

Więc - podłączenie do gniazdka w samochodzie rozwiązało by choćby częściowo problem, bo dało by się podpiąć do auta i podładować aku w razie takiej awarii pogodowej jaka była :)

Nie masz coś nie tak z akumulatorem, nie jest za duży do Twojego solara. Mi na ustawienie przyczepy moverem, oświetlenie ledowe w całej przyczepie do codziennego wieczornego czytania, codzienne ładowanie 3 smartfonów, zasilanie boilera gazowego, 40Ah akumulator spokojnie starcza na tydzień, gdyby nie było słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40Ah!? To ja planuję zakupić 80Ah, będę używał na oświetlenie ledowe, pompkę wody oraz ładowanie 2 smartfonów ....W przyszłości planuję zakupić tv maks 15 cali lub małego laptopa/tableta aby w pochmurne dni coś tam obejrzeć.

To Aku 40tka wystarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40Ah!? To ja planuję zakupić 80Ah, będę używał na oświetlenie ledowe, pompkę wody oraz ładowanie 2 smartfonów ....W przyszłości planuję zakupić tv maks 15 cali lub małego laptopa/tableta aby w pochmurne dni coś tam obejrzeć.

To Aku 40tka wystarczy ?

Tak wystarcza od wielu lat (ma dokładnie 36Ah). Nie wiem czy nie kluczowa jest jego mała pojemność, zwykle na koniec dnia sterownik solara sygnalizuje, że jest w pełni naładowany. Ja nie mam TV i nie planuję, filmu oglądamy na iPadzie jeżeli mamy na to czas :) ale cała reszta bez ograniczeń. Cały wieczór przed przyczepą oświetla mi lampka przedsionkowa, w której żarówkę wymieniłem na 5W LED.cf050abbd6838b9cb71ad9fd2679a9fe.jpg

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.