Skocz do zawartości

pali żarówkę led


mrrruczek2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam gdy ciągnę na aku wszystko jest ok, a jak podepnę się pod 230 to po jakimś czasie pali ni żarówkę Led 12v nad kuchenką. Instalacja w tym miejscu ori 12v. Budka hobby 540 2000r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam, sprawa dość prosta, po wymianie żarówek na ledowe zasilacz nie widzi ich ( obciążenie prądowe) i pracuje jakby bez obciążenia co przy prostych zasilaczach skutkuje podwyższonym napięciem ( i tak się dzieje w twoim przypadku). Jednym ze sposobów jest wymiana zasilacza na taki dedykowany do LED lub wyposażenie obecnego zasilacza w dobrej jakości układ stabilizacyjny. Zapewne jak się pojawi tu Krzysiu " Kristofer" to napisze to bardziej fachowo i z przykładami. Ja w swojej przyczepce wymieniłem zasilacz na dedykowany do led i nie mam problemów z oświetleniem czy innymi urządzeniami na pokładzie.

 

post-1979-0-12634200-1493574471_thumb.jpg

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile taka impreza ?

Witam, za mój zapłaciłem cośokoło150zł w zaprzyjaźnionej hurtowni elektrycznej , w sieci na szybko znalazłem 100W z tej serii https://www.gitmarket.pl/gitmarket/zasilacz-elektroniczny-led-hermetyczny-ip67-12v/33895.htmlale warto zajrzeć do swojego sklepu elektrycznego i zapytać. Z mojego nowego trafo zasilane jest oświetlenie całej przyczepy ( cała przerobiona na 12V) radio samochodowe , pompka wody i pompka cyrkulacyjna wraz z elektrozaworem od pieca C.O., no i jeszcze jest dość dobry zapas. Zasilacz z linku również spokojnie wystarczy - poradzi sobie ze wszystkimi standardowymi urządzeniami 12V.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam gdy ciągnę na aku wszystko jest ok, a jak podepnę się pod 230 to po jakimś czasie pali ni żarówkę Led 12v nad kuchenką. Instalacja w tym miejscu ori 12v. Budka hobby 540 2000r

witam :) ja z takim problemem ( przepalanie się żarówki LED 12V ) poradziłem sobie za pomocą stabilizatora L7812CV , wlutowałem go przed żarówką ( zgodnie ze schematem ) i pilnuje on aby na moją żaróweczkę nie poszło więcej jak 12V . Można przez niego przepuścić 1,5A prądu więc nie jedną taką żarówkę można nim zabezpieczyć. Cena takiego stabilizatora to około niecałe 2 złote , :) bardzo tanio i skutecznie . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz mostek Graetza nie służy do tego, może on być częścią składową zasilacza np. 220->12V ale założenie go za twoim prostownikiem nie ma sensu.

Też myślałem wcześniej tak jak Jacekk o wyprostowaniu napięcia "lm,ami" przy żarówkach, ale w sumie  taki układ ma sens tylko gdy korzystasz z  zasilacza. Jeśli podczas postoju na dziko napięcie z aku spadnie poniżej 12V, to zaczną się problemy, bo te małe układziki powinny mieć na wejściu ciutek więcej niż 12V. Ewentualnie możesz przemyśleć założenie lm'ów ale bezpośrednio na wyjściu z zasilacza oddzielnie na każdy obwód, aby działały tylko gdy czepa ma podpięte 220. Jednak wg. mnie psuje Ci się zasilacz i dziś masz 18V a za jakiś czas więcej i również lm,y tego nie zniosą. Najprościej zanieść zasilacz do speca lub kupić inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda zasilacz ze środka. Dodam że pali mi tylko ledy. Na normalnych żarówkach nic sie nie dzieje. Tak samo vent jak i pompka wody bez problemów. Podłączyłem na krótko mostek prostowniczy to obniża napięcie z aku o 0.5 Vpost-15177-0-53251600-1493984737_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ledy są bardziej czułe na zbyt wysokie napięcie. Zwykłe żarówki będą po prostu mocniej świecić a pompka kręcić się szybciej. Założenie zwykłej diody prostowniczej-elementu składowego mostka-obniży napięcie o 0.7v i im więcej wepniesz tym spadki będą się sumować ale nie tędy droga. Najpierw szukałbym przyczyny tego, że zasilacz daje 18v, masz w instalacji akumulator który możesz zniszczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.