Skocz do zawartości

Prośba o sprawdzenie mas holownika i przyczepy


LamePL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie chodzi o to żeby być pierwszym, takim zestawem jak powyżej pewnie że nie jechałem, ale jechałem innym co był za sałaby w górki i ledwo dychał na dwójce a z tyłu korek, co zatoczka to na bok żeb przepuścić. Tylko ja nie mówie o byle pagórkach ale o górach. Moim zdaniem za słaby, ale jak to mówią nie mój cyrk nie moje małpy.

 

Tylko że po wpisach wnioskuje że auta jeszcze nie kupił, w takim wypadku rozważyłbym inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt mu nie każe być pierwszym na podjeździe...

 

to po pierwsze...

a po drugie myślę, że skoro producent daje homologację na ciągnięcie takiej przyczepy to z fusów raczej tego nie wywróżył... to jest bezpieczeństwo użytkownika - tu nie ma żartów.

 

Pozostaje jeszcze kwestia komfortu prowadzenia takiego zestawu. Najgorzej chyba nie będzie w Twoim przypadku, ale to już podsumował BartoszK wyżej.

 

Dobrze jest, przy takich słabych konfiguracjach silnikowych - w stosunku do masy pojazdu/zestawu - posiadać fabryczny hak.

Wen czas, masz większą pewność, że nie wybuchnie nic Ci pod maską po drodze :]

Edytowane przez Exen (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze...

 

 

 

 

post-11643-0-51201400-1493307914_thumb.png

 

 

 

33% nachylenie nie trafi ci sie nigdzie na trasie  :]  :]

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też różnie z tym bywa, ten holownik który pięknie puchł w górach miał na haku 2t, co z tego jak z takim obciążeniem silnik chyba na lewą stronę by wykręciło

 

Jacek zależny od stylu jazdy ... 

 

w 2013 roku swojego C4GP 2.0 HDI 165 koni zagotowałem z przyczepa 1100kg (Hobby 420)  na 5km podjeździe w Chorwacji i to w temperaturze powietrza tylko okolo 35 stopni.... a chciałem nie zwalniać poniżej 90km/h

 

zaczął sie schładzać jak zwolniłem do 60 km/h i jechałem dalej równo 60-65km/h na 3 biegu w trybie recznym - miał hak fabryczny, dodatkowy wentylator i wieksza chłodnice... mimo to nie  dawał rady

 

Od tego czasu wyleczylem sie zmalych silników ..

 

jak ropniak to ma byc minimum  2,5L i 170 kucy przy 350Nm

jak benzynka to ma byc pod 3.0L i 250 koni przy minimum 300Nm

 

Ciagałem wczesnie S80 2.8 BiTurbo (6 rzędowa) - 320koni / 400Nm i to była poezja - na 4 biegu pod spore podjazdy szedl na 4 biegu od 65-70 km/h z przyczepa 1300kg bo 2 turbiny dmuchaly w pelnym zakresie obrotów.

Obecnie mam V70 2,4D5 (5 rzędowa) - 180koni / 360Nm i  tez fajnie ciagnie ale ...  4 wrzuci powyzej 80km/h a piatki nie wrzuci ponizej 110km/h  wtych samych warunkach i na tych samych podjazdach.

 

Wracam do 3.0 T6 320 koni w benzynie na XC70...

 

PS - nigdy nie trabie na slabsze zestawy przede mna  na trasie a wrecz jak trafi sie jakis kozak w golfie czy pasacie w TDI co na mnie trabil to za wszelka cene utrudniam mo wyprzedzanie - np przyspieszajac razem z nim nawet do 120 km.h jak mnie kwur... weźmie przez takiego bauera...

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek zależny od stylu jazdy ... 

 

w 2013 roku swojego C4GP 2.0 HDI 165 koni zagotowałem z przyczepa 1100kg (Hobby 420)  na 5km podjeździe w Chorwacji i to w temperaturze powietrza tylko okolo 35 stopni.... a chciałem nie zwalniać poniżej 90km/h

 

zaczął sie schładzać jak zwolniłem do 60 km/h i jechałem dalej równo 60-65km/h na 3 biegu w trybie recznym - miał hak fabryczny, dodatkowy wentylator i wieksza chłodnice... mimo to nie  dawał rady

Ty mnie nawet nie strasz takimi wpisami :look:   :look:   :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mnie nawet nie strasz takimi wpisami :look:   :look:   :look:

tak było ... - ale Darek (GAL) jechał za mna i w razie czego by mnie na góre wepchał...

 

później juz na dlugich podjazdach jechalem 75-80km/h i było OK

 

wszystko zalezy od stylu jazdy i okolicznosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to może być na korzyść... mniej wysilony, inaczej ssa powietrze, inna krzywa momentu...

 

LT35 miał 95 koni ... 6 osob w kabinie + 2T na pace piachu + agregat 2T na haku i szedł ... 

 

za dawnych młodzieńczych czasów - centrum Aachen i Kolonii bylem szybszy od autobusów miejskich - tylko szef nigdy nie byl zadowolony ze spalania... jemu brał polowe tego co mi ;-)

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby tak było :look:

 

Jak cos to dzwon - Marianowi dałem się w chwile namówić na wyjazd z pomocą i transportem powrotnym z dobytkiem camperowym  z Włoch a Tobie nie dam się namówić na Romanie.... ? 

 

Dzwoń jak coś - w Romanii nie byłem jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cos to dzwon - Marianowi dałem się w chwile namówić na wyjazd z pomocą i transportem powrotnym z dobytkiem camperowym  z Włoch a Tobie nie dam się namówić na Romanie.... ? 

 

Dzwoń jak coś - w Romanii nie byłem jeszcze...

Możesz jechać jako turysta a nie jako ekipa ratownicza  :]    :]    :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - nie zachwalam - tylko pisze ze da rade.... ale trzeba isc na kompromis i rozważnie jechać i czuć zestaw...

 

Ja nie uznaje kompromisów

 

- gaz w podłogę i ma jechać, chce wyprzedzić TIR'a czy autobus to wyprzedzam na 300-400m a nie na kilometrze ...

Pod góre nie zwalniam bo nie muszę i po co ...

 

Mamy wsiąść i jechać - pierwszy przystanek po 600km na tankowanie a nie po 200km na otwieranie maski bo się klima wyłącza i w środku gorąco ...


Możesz jechać jako turysta a nie jako ekipa ratownicza  :]    :]    :] 

 

powiem ci ze decyzja jeszcze na 100% nie zapadla, choc rezerwacja na prom zrobiona ... 

 

Waży sie nasz trip przez włochy do Albanii  vs. Romania vs. Polskie Kaszuby i Kujawy ( tutaj Magda sie upiera bo sie ciapatych w Italii obawia bo sie nasluchala ostatnio od znajomych co wrocili z wyjazdu na poludnie Włoch - a mamy zjechane tylko zachodnie rewiry Kaszub ) 

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.