Skocz do zawartości

Zabezpieczenie Rowerów na Nocleg


Voku

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytanie stosujecie jakieś zabezpieczenie rowerów w przypadku noclegów na parkingach? Zastawiam się czy kupować jakieś zabezpieczenie rowerowe, czy na nockę rowery (2szt) do przyczepy, co za wygodne raczej nie jest. 

Mam bagażnik od strony bakisty więc do ramy też nie ma jak przypiąć tych rowerów bo jest osłona, jedynie do stojaka i ze sobą. Oczywiście jak już zabezpieczenie to pewnie typu u lock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na cepie nie mam bagażnika, ale na platformie na haku zczepiam wszystkie rowery zapinaczką, a drugą zapinaczką przypinam bagażnik do oczka do holowania, tzn w sharanie tak miałem bo w cytrynie mam wkręcane oczko to to odpadnie.

Zawsze uważałem że złodziej trochę rabanu narobi chcąc je zabrać, ale po tym Twoim lockh myślę że na mój patent wystarczą zwykłe nożyce do metalu i wsio :)

 

Tak naprawdę pocieszam się że takich rowerów już nie kradną.

 

I tak naprawdę chyba skutecznie nie zabezpieczysz bo nawet sam bagażnik odkręcić to wielkiej filozofii nie ma żeby całość zabrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam porządne zabezpieczenie - bardzo drogie - łańcuch jak na 3 krowy na raz i dobra kłódka. Ma dosłownie z 60cm a waży kilka ładnych kilogramów. Nie używam go ze względu na ciężar.

 

Używam zabezpieczeń długich - zwykłych na szyfr 4 cyfry - spinam rowery na tylnym bagażniku do bagażnika i to samo na przodzie (przedni bagażnik thule dodatkowo ma zamki w uchwytach). Wiem, że takie zabezpieczenie nie daje 100%, ale po 1 - nie sypiam na parkinach prawie wcale, po drugie demontaż tych rowerów po cichu to prawdziwa sztuka (mam jeszcze pokrowiec). Wychodzę z założenia, że jak ktoś będzie na tyle głupi i sprytny, żeby je ukraść to niech bierze.

 

Moim zdaniem rowery na wyjazdy nie mogą być z wysokiej półki - obijają się przy montażu, uchwyty matowią lakier podczas wibracji a na koniec są narażone na kradzież. Na upartego, być może zadziałałoby tutaj ubezpieczenie rowerów z ubezpieczenia domu... ale sprawdzać mam nadzieje nie będę.

 

Przy drogich rowerach, dobre zabezpieczenie, odkręcenie bagażnika rowerowego wcale nie jest proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zainwestuje w jakiegoś u-loca bo ja trochę parkingów zaliczę, za 2 tyg jadę po przyczepę to zobaczę jak to u mnie wygląda kwestia samego uchwytu (bo nie pamiętam) i mocowania rowerów  i jak ewentualnie zamocować zabezpieczenie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowery wożę na dachu samochodu.

Belki bagażnika dachowego mam zamykane na kluczyk. Na parkingach/stacjach do tych belek zapinam rowery solidnym zamknięciem rowerowym. Podobnie jak inne sposoby zabezpieczenie nie jest pewniakiem ale na pewno sporym utrudnieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowery przypinam, mam takie zabezpezpieczenie: 

https://www.decathlon.pl/acuch-antykradzieowy-do-roweru-id_8168162.html

 

Raczej nie do sforsowania przez zwykłego złodziejaszka chodzącego z nożycami do stali czy do prętów. I o to chodzi. Jedynym minusem to oczywiście jest waga tego zapięcia. Swoje waży. No ale jedzie samochodem więc waga nie jest żadnym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Kupiłem w casto łańcuch i wciągnąłem go w kolorowego węża ogrodowego. Z daleka robi dobre wrażenie.

Mam go w nadmiarze więc motam go po rowerach po dyszlu i zapinam kłódką. Na to pokrowce.

Może wywierć w osłonie mało widoczną dziurę i przeciągnij tamtędy łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowery mam na zaczepie, do tego kupione długie zapięcie z hartowanego łańcucha z atestem w osłonie, zapinam przez ramę przyczepy oraz ramę rowerów i koła w nocy raczej nie do sforsowania bo sporo pracy i hałasu, a sen mam bardzo "czuły" :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zwykły, ale bardzo długi łańcuch (jak do psa czy krowy) dostępny na metry za niewielkie pieniądze w marketach budowlanych. Owijam nim kilkukrotnie ramy rowerów, przeciągam przez koła, plączę go jak się da wykorzystując całą długość. Mocuję kłódką do bagażnika i  elementów haka. Zabezpieczaniem tak naprawdę nie jest kłódka, którą łatwo jest sforsować, ale czas jaki złodziej musiał by poświęcić na odwinięcie tych wszystkich poplątań i ósemkowych przeciągnięć.

Złodziej nie ma tyle czasu.

 

Na kempingach stosuję tylko zwykłą linkę z decathlonu. 

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobór adekwatnych rozmiarów kłódki będzie sporym wyzwaniem, ale zabezpieczenie powinno znakomicie spełnić swoje zadanie. Obawiam się jednak, że jeśli ta metoda się spopularyzuje, należy oczekiwać wprowadzenia na campingach nowej opłaty dostosowującej co bardziej rozbudowane cenniki do nowych realiów. ;P

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.