Skocz do zawartości

Trumatic SL 3002


Jaskool

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak działa ogrzewanie  truma.

Temat wygląda tak, że piecyk uruchamia się bez problemu, odpala szybko, grzeje mocno ale po ustawieniu pokrętła w pozycji "zero", cały czas pali się świeczka. Główny palnik wygasa, zostaje tylko paląca się świeczka. Da się  ją tylko zgasić odcinając dopływ gazu, i nie wiem czy to jest normalne.... Na mój rozum(jestem jednak zielony w tym temacie) świeczka powinna zgasnąć po przekręceniu na zero. 

Proszę niech mi ktoś powie czy tak ma być czy nie, a jeśli nie to co może być nie tak.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Jeśli temat w złym dziale, to sorry i proszę o przerzucenie do odpowiedniego.

 Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak działa ogrzewanie  truma.

Temat wygląda tak, że piecyk uruchamia się bez problemu, odpala szybko, grzeje mocno ale po ustawieniu pokrętła w pozycji "zero", cały czas pali się świeczka. Główny palnik wygasa, zostaje tylko paląca się świeczka. Da się  ją tylko zgasić odcinając dopływ gazu, i nie wiem czy to jest normalne.... Na mój rozum(jestem jednak zielony w tym temacie) świeczka powinna zgasnąć po przekręceniu na zero. 

Proszę niech mi ktoś powie czy tak ma być czy nie, a jeśli nie to co może być nie tak.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Jeśli temat w złym dziale, to sorry i proszę o przerzucenie do odpowiedniego.

 Rafał

Powinna zgasnąć na "0"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepne sie lekko. Czy ktos sie orientuje jak zdjac obudowe w modelu 3002?Z pieca po nagrzaniu wydobywa sie nieprzyjemny zapach, nie wiem czy nie opala sie zebrany kurz wewnatrz-poprzedni wlasciciel uzywal grsejnika olejowego. Jednabstrona schodzi mi z uchwytow ale jak wycEpic druciki iskrownika i pokretla regulacji aby nic nie urwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie lekko. Czy ktos sie orientuje jak zdjac obudowe w modelu 3002?Z pieca po nagrzaniu wydobywa sie nieprzyjemny zapach, nie wiem czy nie opala sie zebrany kurz wewnatrz-poprzedni wlasciciel uzywal grsejnika olejowego. Jednabstrona schodzi mi z uchwytow ale jak wycEpic druciki iskrownika i pokretla regulacji aby nic nie urwać?

https://www.truma.com/downloadcenter/trumatic_s_3002_5002_installation_pl.pdf

http://www.serwistruma.com.pl/upload/oferta/trumatic%20s%203002%203002p%205002%20instrukcja.pdf

Nic tam nie urwiesz

Osłona od góry naciskasz lekko w dół i z dołu odciągasz do siebie - obie strony - doły masz luźne. Wtedy podnosisz całosc do góry i zdejmujesz z drucianych zaczepów unosząc i pociągając do siebie. Wcześniej oczywiście zdejmij gałkę po lewej. Jak zdejmiesz osłonę to odepnij przewód od sterowania nawiewem i włacznikiem. Reszta już w instrukcji :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

https://www.truma.com/downloadcenter/trumatic_s_3002_5002_installation_pl.pdf

http://www.serwistruma.com.pl/upload/oferta/trumatic%20s%203002%203002p%205002%20instrukcja.pdf

Nic tam nie urwiesz

Osłona od góry naciskasz lekko w dół i z dołu odciągasz do siebie - obie strony - doły masz luźne. Wtedy podnosisz całosc do góry i zdejmujesz z drucianych zaczepów unosząc i pociągając do siebie. Wcześniej oczywiście zdejmij gałkę po lewej. Jak zdejmiesz osłonę to odepnij przewód od sterowania nawiewem i włacznikiem. Reszta już w instrukcji :)

kurcze mam taki sam piec i jak piszesz próbowałem i siedzi jak zaklęty ani drgnie  :oslabiony: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrętło lekko schodzi, potem całą obudowę lekko podnosi się do góry żeby zdjąć blachę z zaczepów które są na górze, potem odchylasz blachę i patrzysz jak idzie kabelek od iskrownika, na dolne sprężyny blacha jest założona w małe szczeliny, trzeba popatrzeć jak to wypiąć

 

Wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

mam kilka pytań , dodam, że jestem kompletnie zielona w tym temacie więc proszę o wyrozumiałość.

Co oznacza  czerwona dioda w piecyku Trumatic ?  Wg wcześniejszych informacjo jakie miałam od znajomych  - miała sygnalizować, że piec się wyłączył, ale od kilku dni świeci się pomimo, że piecyk grzeje. Czy tak powinno być? 

Podobno też piec ma czujnik (termostat ) i wyłącza się jak się przegrzeje? Czy to prawda? Nie znam się zupełnie - proszę o pomoc.

Czy gdzieś znajdę instrukcję obsługi w języku polskim? wcześniejsze linki niestety nie działają

 

 

e2e5c3d3-c061-4d95-957f-42fcd912eeba.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.