Skocz do zawartości

problem z piecykiem gazowym


krzymilb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne Grono. Jestem nowicjuszem ponieważ dopiero niedawno kupiłem swoją pierwszą przyczepkę. Mam problem z ogrzewaniem gazowym. Piecyk trumatic SB1800 odpala od kopa. Grzeje pięknie ale po parunastu minutach się wyłącza. (włącznie ze świeczką) Czy ktoś może podpowiedzieć co może być przyczyną? W tę majówkę chciałbym wyjechać z rodzinką nad jezioro ale obawiam się chłodnych nocy bez ogrzewania. Pozdrawiam. Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź termoparę, ona odcina cały gaz

 

Wysłane z telefonu

Dzięki za podpowiedź. Mam jeszcze pytanie: czy ta termopara gdy odcina gaz to towarzyszy temu dźwięk jakby termostatu? Bo zauważyłem, że w moim piecyku po zgaśnięciu płomienia po chwili dopiero słychać takie strzyknięcie. Może być tak, że najpierw płomień gaśnie z jakiegoś powodu a potem ten metaliczny dźwięk i dopiero odcina gaz? A jeśli tak to co może być przyczyną tego gaśnięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Mam jeszcze pytanie: czy ta termopara gdy odcina gaz to towarzyszy temu dźwięk jakby termostatu? Bo zauważyłem, że w moim piecyku po zgaśnięciu płomienia po chwili dopiero słychać takie strzyknięcie. Może być tak, że najpierw płomień gaśnie z jakiegoś powodu a potem ten metaliczny dźwięk i dopiero odcina gaz? A jeśli tak to co może być przyczyną tego gaśnięcia?

Sprawdziłem odcinanie gazu przez termoparę. Moim zdaniem działa poprawnie bo jak zgaśnie płomień to po chwili termostat odcina gaz. Tak też jest w kuchence gazowej. Zastanawia mnie tylko dlaczego gaśnie płomień. Mam wrażenie że dzieje się tak wtedy jak powiewa wiatr. Czy to możliwe, że podmuch wiatru blokuje chwilowo wylot spalin i wtedy gaśnie. Gdy przytkałem wylot szmatą to oczywiście płomień zgasł. Zauważyłem też na zdjęciach innych piecyków, że mają przy wylocie taką jakby przysłonę z blachy. U mnie tego nie ma. Jest tylko dziura do spiro i krateczka. Czy ktoś może mi podsunąć podpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie pieca pod podłogą.

Kolega tak miał jak zgubił coś co się nazywa czerpnią powietrza.

Gasło gdy wialo. Dokupił, założył i wszystko dziala.

 

Zrób zdjęcie pieca pod podłogą.

Kolega tak miał jak zgubił coś co się nazywa czerpnią powietrza.

Gasło gdy wialo. Dokupił, założył i wszystko dziala.

 

też myślę, że czegoś tu brakuje. Dzięki za podpowiedź, że to się nazywa czerpnia powietrza. Postaram się to zdobyć.

Pozdrawiam. Krzysztof

post-25696-0-26226000-1493067003_thumb.jpg

post-25696-0-22578500-1493067039_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trumatic SB 1800 to piec Carvera, czyli angielski w wyrzutem spalin pod podłogę.

Tutaj masz link do forum z UK gdzie są zdjęcia tego pieca.

Według mnie brakuje Ci metalowego elementu uwyrzutu spalin a nie czerpni w tym układzie:

http://www.vwscotclub.co.uk/forum/forum_posts.asp?TID=6022

 

Zobacz i porównaj u siebie czego dokładnie brakuje (dałeś małe zdjęcia (wycinek całości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.