Skocz do zawartości

Toaleta thetford, zapchany wlew?


PLopaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem ze swoim tronem. Dokładniej chodzi o niżej opisaną sytuację:

 

Skończyła mi się woda w spłuczce. Nalewałem nową wodę i okazało się, że nie mogę dolać wody. Wylewa się z wlewu a na menzurce nie poziomu nie przybywa. Przedmuchałem menzurkę oraz wlew (tak, ustami ;D). Po takim "dmuchaniu", przy uzupełnianiu wody, poziom na menzurce zaczął rosnąć jednak wlew jest cały czas pełny. Dla sprawdzenia nalałem wodę do pełna i zacząłem spuszczać przez menzurkę, zleciała cała woda a wlew jak pełny był tak pozostał. Gdy ponownie zacząłem dmuchać z menzurki dalej lało się troszkę wody, a we wlewie poziom się obniżał. Tutaj pytanie do znawców, czy we wlewie jest jakiś filtr, siateczka? Jak to wyczyścić. Problem może nie jest poważny, martwi mnie bardziej brak możliwości spuszczenia całej wody z układu.

 

Przyczepa to hobby 540 z 2007 roku.

 

 

post-25101-0-51004900-1492969004_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlew ma taki koreczek na końcu. Nim spuszczas wodę z samego wlewu.

Dodatkowo wlew nie ma filtra a można go wyjąć.

Zobacz w sklepie jak wygląda nowy, ale jak go ustawisz na 3/4 otwarcia (chyba) to się go w dół ściąga.

A jak nie uda się, to wodę do spłuczki wlewaj przez papier toaletowy (w sensie wyjmij pojemnik na papier i tamtędy wlewaj wodę).

 

Edytowane przez strus251 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze działa jak syfon, każdy typ z oddzielnym zbiornikiem

 

Wysłane z telefonu

 

Zastanawiałem się nad takim właśnie wyjaśnieniem, jednak lepiej zapytać ;)

 

W moim wypadku, wlew można okręcić tak aby był skierowany w dół i wtedy reszta wody się wylewa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze to do kompletu, bo ja takiego bajeru nie widziałem, u mnie jest koreczek na dole wlewu

 

Właśnie czekałem, aż wgra mi te zdjęcie na serwer ;D

 

 

Rozumiem, że można wylać resztę wody z wlewu. Pisałeś, że u ciebie schodzi cała woda, u mnie zawsze jest prawie maks na wejściu

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze to do kompletu, bo ja takiego bajeru nie widziałem, u mnie jest koreczek na dole wlewu

To jest zdjęcie Piotrka, załączone bez zgody :P

I w takiej pozycji trzeba sprawdzić wlew czy czysty i drożny

 

Wysłane z telefonu

 

 

Właśnie czekałem, aż wgra mi te zdjęcie na serwer ;D

 

 

Rozumiem, że można wylać resztę wody z wlewu. Pisałeś, że u ciebie schodzi cała woda, u mnie zawsze jest prawie maks na wejściu

Na wejściu będzie zawsze woda, tak działa syfon,

 

Wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w takiej pozycji trzeba sprawdzić wlew czy czysty i drożny

 

Wysłane z telefonu

 

 

Czyli ta sytuacja, jak u mnie, czyli wlew pełny wody gdy uzupełniam wodę to toalety to całkowicie normalna sytuacja? Pozostałą wodę wylewam poprzez przekręcenie wlewu w dół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ta sytuacja, jak u mnie, czyli wlew pełny wody gdy uzupełniam wodę to toalety to całkowicie normalna sytuacja? Pozostałą wodę wylewam poprzez przekręcenie wlewu w dół?

Dokładnie tak.

W starszych kiblach zamiast obracanego wlewu był spust wody z tego syfon koreczkiem

 

Wysłane z telefonu

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.