Skocz do zawartości

Niskie ciśnienie w wc thetford


jachuk

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam Hymer eriba nova z 2000 roku. Mam też problem z niskim ciśnieniem wody. Szczególnie jest to odczuwalne w wc. Woda ledwo leci. Wymieniłem pompkę na 2 bar i nic nie pomogło. Mam zbiornik centralny a woda leci ledwo ledwo.

Jak miałem hobby to zbiornik na wc był osobno i woda leciała elegancko. Dzięki za wszelkie proponozycje rozwiązania problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszesz jakie to WC ale jest to pewnie C200 CS. Miałem ten sam problem, ja wypiąłem toaletę ze wspólnej sieci ,dałem dodatkową pompę i zbiornik z płenem do spłuczki. Przy okazji usunąłem zawór zwrotny który musi być jak sieć jest wspólna. Jak nie chcesz podchodzić do tego tak radykalnie to najlepiej wymień wężyki bo stare są z pwenością brudne a co gorsza są pozaginane. Montując nowe wężyki należy postarać się ułożyć je tak aby nie miały ostrych zagięć. Ciśnienie w kranach na pewno się poprawi. Jeżeli nie poprawi się w toalecie to musisz dobrać się do wnęrtza muszli (ale od spodu) bo tam jest zaór zwrotny i jeszcze jakiś inny i tam też może być zagięty wężyk. U mnie tak właśnie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c200 to mała kaseta dla kibelka obrotowego

ja mam podobny problem - przyczepa nowiutka a ciśnienie słabe. Kibelek leje wodą a nie spłukuje - niestety zbiornik wspólny - nie wiem czy mam zamieć firmową pompkę (hobby) na coś mocniejszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa pompka pewnie nie pomoże, do tego kibelka woda płynie przez dwa trójniki, zawór zwrotny, jeszcze jakiś tam zawór i dopiero do dyszy wylotowej. Na wszystkich tych elementach są opory przepływu jak do tego dojdą jakieś zagięcia wężyków to dziwne że woda jeszcze jakoś leci. Te typy chyba tak mają. Jak pisałem wcześniej, ja dałem oddzielny zbiornik, usunołem zawór zwrotny, kupiłem najtańszą pompkę na allegro i działa wszystko idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc wcześniej , że usunołem zawór zwrotny miałem na myśli elektrozawór, piszę to bo tam jest jeszcze takie drugie " coś", być może to też jest jakiś zawór zwrotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc wcześniej , że usunołem zawór zwrotny miałem na myśli elektrozawór, piszę to bo tam jest jeszcze takie drugie " coś", być może to też jest jakiś zawór zwrotny.

jakoś nie wyobrażam sobie - póki co demontaż nowej dwutygodniowej przyczepy - nie na moje nerwy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompki za bardzo nie możesz zmieniać na pompkę z większym ciśnieniem i wydajnością bo jak puścisz wodę w umywalkach to będzie pryskać woda o umywalkę i będzie się rozpryskiwać z powodu zbyt wysokiego ciśnienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompki za bardzo nie możesz zmieniać na pompkę z większym ciśnieniem i wydajnością bo jak puścisz wodę w umywalkach to będzie pryskać woda o umywalkę i będzie się rozpryskiwać z powodu zbyt wysokiego ciśnienia .

na razie to nie mam szans na prysznic uczciwy, jak otworze wodę pod prysznicem i np. w kranie to mogę sobie opłukać dłonie co najwyżej a nie spłukać się nie mówiąc już o jakimkolwiek komforcie umycia głowy. Musze sprawdzić te + z - czy rzeczywiście coś da jak obrócę kabelki. Przy kupnie miałem dołożony zbiornik 70litrów w miejsce 25 oryg. i może źle podłączyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie to nie mam szans na prysznic uczciwy, jak otworze wodę pod prysznicem i np. w kranie to mogę sobie opłukać dłonie co najwyżej a nie spłukać się nie mówiąc już o jakimkolwiek komforcie umycia głowy. Musze sprawdzić te + z - czy rzeczywiście coś da jak obrócę kabelki. Przy kupnie miałem dołożony zbiornik 70litrów w miejsce 25 oryg. i może źle podłączyli

 

5 minut roboty a radość będzie bezcenna ;) 

Pisząc wcześniej , że usunołem zawór zwrotny miałem na myśli elektrozawór, piszę to bo tam jest jeszcze takie drugie " coś", być może to też jest jakiś zawór zwrotny.

Żeby tylko autor tego tematu nie wpadł na genialny pomysł aby przy wspólnym zbiorniku wymontowywać elektrozawór przy toalecie. Chyba, że chce spłukiwać toaletę przy każdym otwarciu kranu w kuchni lub łazience.  (To drugie "coś", to przekaźnik, załączający elektrozawór). Powtarzam: problemem niskiego ciśnienia jest odwrotnie podłączona pompka. Dopiero co miałem ten problem w swoim kamperze więc nie dywaguję ale wiem, o czym piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Szkoda, że autor posta nie napisał już, jak zakończył się jego problem i jakie było rozwiązanie, choć minęło juz kilka miesięcy. Forum jest po to aby inni mieli łatwiej i poczytali o rozwiązanych problemach a nie tylko aby dowiedzieli się, ze ktoś inny miał podobny problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.