Skocz do zawartości

Pożar w Auto - Caravan w Mścicach k. Koszalina


powolniak

Rekomendowane odpowiedzi

Czy przegląd Viessmana wystarcza. Gaz mam tylko do grzania...

Dzięki Ci za odpowiedź dobry człowieku.

Wg mojej wiedzy wystarczy, przynajmniej jak tak to stosuję, przegląd viessmanna i przegląd kominiarski i wsio, o niczym innym koniecznym nikt do tej pory mnie nie poinformowł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Od którego momentu firma przestaje być 'krzakiem' ?

 

Firma KRZAK, nie odnosi się do wielkości firmy (obrotów, zysków, ilości pracowników itp.). Firma KRZAK to firma w której dziadostwo wyprzedza myślenie. 

W swojej działalności od zawsze płacę ubezpieczenie OC od moich błędów. Nigdy nie musiałem z polisy wyciągać (albo raczej klienci nie musieli wyciągać) ani grosza. Więc według rachunku prawdopodobieństwa mógłbym olać to ubezpieczenie. Ale... za 800 zł rocznie wiem że w razie czego mam dupochron finansowy. Wizerunek w razie "W" ucierpi i koszty jego odbudowy będę musiał ponieść sam, ale odszkodowanie zapłaci ubezpieczalnia. A one przy dużym błędzie mogą iść w dziesiątki lub setki tysięcy złotych. Więc chyba warto zapłacić składkę. 

 

Pamiętam jak w 1997 w trakcie "wielkiej powodzi" premier Cimoszewicz palnął że ludzie powinni się ubezpieczać. Wylano na niego wiadro pomyj. Ale on miał stu procentową rację. Dawanie tym ludziom pieniędzy (po za pomocą doraźną) było nieuczciwe. 

 

Albo w ostatnich dniach. Przymroziło, plony sadowników będą mniejsze. Już oblicza się kwoty jakimi państwo powinno wspomóc sadowników. Szok. Dlaczego? Po to są ubezpieczenia. 

Inna sprawa, dlaczego traktuje się przedsiębiorców wybiórczo?

Czy właściciel stoku narciarskiego dostaje kasę od państwa jak pogoda nawali i nie będzie mrozu ani śniegu? Czy wypożyczalnia nart dostaje kasę od państwa jak stoki są zamknięte z braku mrozu i śniegu? 

Czy właściciel baru na plaży dostanie kasę od państwa bo całe lato piździło i obrót w barze był znikomy? 

NIE! 

Dostaną tylko rolnicy, którzy i tak są kulą u nogi wszystkich innych nie płacąc ZUSu. Dlaczego oni ciągle dostają?

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat poruszyłeś. Tak samo było jak w moim rejonie trąba powietrzna zdmuchneła 3 wioski. Przyjechał premier i obiecał pomóc. Ostatecznie najgorzej wyszli na tym ci którzy mieli swoje ale słabe ubezpieczenie. Dostali to co mieli na taniej polisie a na odszkodowanie od Państwa liczyć nie mogli. W ten sposób na kolejne lata dali przykład, że nie warto płacić ubezpieczenia bo państwo kasę da lepszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat poruszyłeś. Tak samo było jak w moim rejonie trąba powietrzna zdmuchneła 3 wioski. Przyjechał premier i obiecał pomóc. Ostatecznie najgorzej wyszli na tym ci którzy mieli swoje ale słabe ubezpieczenie. Dostali to co mieli na taniej polisie a na odszkodowanie od Państwa liczyć nie mogli. W ten sposób na kolejne lata dali przykład, że nie warto płacić ubezpieczenia bo państwo kasę da lepszą.

 

Jednym słowem w takich sytuacjach: jak płacisz sam to jesteś wydymany przez państwo bo nie zasłużyłeś na " zapomogę " od państwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.