Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Klimatyzacja do przyczepy.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#46 Misio

Misio

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2046 postów
  • SkądKraków
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:[sprzedam] Hobby 535 Excellent 1995r
  • Holownik:Kamper Dethleffs A-642DB 1,9TD 1992r

Napisano 22 kwiecień 2017 - 17:50

Co do schowków...to ja w kamperze mam ból głowy...bo mi jakieś 1000l ukradli w porównaniu do przyczepy...i się niezbyt mieszczę...

klimatyzowanydom.jpgOsiolekMM.jpg

Adrianna                            [Sprzedam] Hobbik                 Osiołek           

#47 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8464 postów
  • Telefon:Jest
  • SkądLubelskie
  • Model:Specjalny II
  • Holownik:Stary ale żwawy.

Napisano 22 kwiecień 2017 - 18:23

Takich rozwiązań ze zmniejszeniem otworu bym komuś nie proponował a tym bardziej na forum.

A to niby dlaczego. Jeśli uda się dostać odpowiedni klimatyzator, to kwestia kilku cm z każdej strony.
Poza tym, przeczysz samemu sobie:

Co nie zmienia faktu że sam dla siebie gdybym potrzebował to pewnie bym tak zrobił.

;)

Akurat u mnie klima była używana dokładnie 3razy wciągu 2lat na 230V, Częściej pracowała podczas jazdy (dla wyjaśnienia by ktoś się nie rozpędził była zamontowana na kamperze)

Dlatego wspomniałem: zależy od indywidualnych potrzeb i sposobu korzystania z klimy.

A ja bym nie kombinował i zamontował podłogową,

Popieram, :ok: ponieważ w pewnych przypadkach będzie to najlepsze rozwiązanie i być może nawet dla Kol. PLopaPL

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#48 Misio

Misio

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2046 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 kwiecień 2017 - 18:55

A to niby dlaczego. Jeśli uda się dostać odpowiedni klimatyzator, to kwestia kilku cm z każdej strony.
Poza tym, przeczysz samemu sobie:

;)

Chyba dobitnie napisałem - że tu bym nie polecał, ale sam bym zrobił - bo jednak mam poglądy inne niż tu większość (i możliwości), ale innym poglądem ja się nie przejmuję i robię zawsze swoje :D

Poza tym kilka centymetrów to nie zmniejszenie 50x70 do 40x40...

Popieram, :ok: ponieważ w pewnych przypadkach będzie to najlepsze rozwiązanie i być może nawet dla Kol. PLopaPL

Dlatego też i ja chcę taką klimatyzację ;)

#49 maarec

maarec

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 4117 postów
  • SkądCzęstochowa
  • Model:Adria Altea
  • Holownik:Smax 2.0 TDCI

Napisano 22 kwiecień 2017 - 19:20

Z ciekawości porównałem ceny.

Teoretycznie nowy dachowy dometic zaczyna się od 5500zł, natomiast coś tańszego ale nówka to 4500zł.

Jest do kupienia nowa podłogowa bez pilota i dodatkowych funkcji - po prostu włącz / wyłącz za 4000zł a zestaw z pilotem i pełną funkcjonalnością to kwoty od 5100zł i więcej.

Do podłogówki prosty zestaw montażowy zamknie się w 500zł i wyjdzie podobnie kosztowo co porządna dachowa klima. Odnośnie kampera - nie martwiłbym się dachową, inny pojazd, inny środek ciężkości, a i dach przeważnie solidniejszy. W przyczepie znaczący ciężar, wyższy niż wszytko co mamy w szafkach powyżej pasa. Jeżeli jest możliwość techniczna, zdecydowanie szedłbym w podłogówkę.

U mnie jedna lokalizacja wydaje się być idealna, gdyż da możliwość montażu dodatkowego wyjścia do przedsionka (myślę o grzaniu a nie chłodzeniu) lecz to lokalizacja na samym przodzie przyczepy, a już mam nacisk dochodzący do 90kg po likwidacji klimy na samym końcu przyczepy, w sumie napisałem wyżej błędnie - klimę miałem metr od końca, ale sprężarka i cały ciężar był mniej niż pół metra od tylnej ściany. Po demontażu byłem bardzo zaskoczony jak doszło do pierwszego wyjazdu, spakowałem wszytko jak zwykle a na haku ok 100kg. Lekko zniweluje to przepakowując rowery między przodem a tyłem ale nie o to chodzi.

w klimatyzacji podłogowej jest jeszcze jeden minus - montaż, który pozwoli na w miarę bezbolesny demontaż jeżeli dojdzie do sprzedaży szybciej niż sprzęt się zamortyzuje.

Zapraszam na naszego bloga http://www.nacamping.pl/ Dołączona grafika

#50 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8464 postów
  • Telefon:Jest
  • SkądLubelskie
  • Model:Specjalny II
  • Holownik:Stary ale żwawy.

Napisano 22 kwiecień 2017 - 19:36

Chyba dobitnie napisałem - że tu bym nie polecał, ale sam bym zrobił - bo jednak mam poglądy inne niż tu większość (i możliwości), ale innym poglądem ja się nie przejmuję i robię zawsze swoje :D

Poza tym kilka centymetrów to nie zmniejszenie 50x70 do 40x40...

Dlatego też i ja chcę taką klimatyzację ;)

No tak, ale tego już nie doczytałeś:

Jeśli uda się dostać odpowiedni klimatyzator

;)

Użytkownik Kristofer edytował ten post 22 kwiecień 2017 - 19:37

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#51 Misio

Misio

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2046 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 kwiecień 2017 - 20:08

No tak, ale tego już nie doczytałeś:

;)

Doczytałem, ale też twierdziłeś że np 2200 jest na otwór 560x550 a jest jednak około 400x400 i taka większość właśnie klimatyzatorów jest...wiec jednak jest to kłopot z takimi "wymiarami"...

Odnośnie kampera - nie martwiłbym się dachową, inny pojazd, inny środek ciężkości, a i dach przeważnie solidniejszy.

Dla mnie właśnie największym minusem nie był "balast dachu" a wysokość kampera...tu zyskałem ponad 15cm co przy sporym wzroście niektóre wiadukty są problematyczne...

#52 Ewka07

Ewka07

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 113 postów
  • SkądToruń
  • Model:Knaus 500
  • Holownik:Vectra C

Napisano 18 lipiec 2017 - 09:03

Witam was , mam pytanie czy klimatyzacja wymaga jakiegoś nabijania itp jak w aucie ? Używamy Truma Frostair 1700 wszystko działa ale czy to jest bezobsługowe ?

#53 maarec

maarec

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 4117 postów
  • SkądCzęstochowa
  • Model:Adria Altea
  • Holownik:Smax 2.0 TDCI

Napisano 18 lipiec 2017 - 11:03

Witam was , mam pytanie czy klimatyzacja wymaga jakiegoś nabijania itp jak w aucie ? Używamy Truma Frostair 1700 wszystko działa ale czy to jest bezobsługowe ?

bezobsługowe do pierwszej awarii

jedyne co jest po stronie użytkownika to zapewne jakiś filtr, który wypada wyczyścić lub wymienić wiosną przed sezonem

Zapraszam na naszego bloga http://www.nacamping.pl/ Dołączona grafika

#54 kopczyn

kopczyn

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 132 postów
  • SkądLegionowo
  • Model:Adria 512 UP

Napisano 18 lipiec 2017 - 23:19

Jak bedzie za malo gazu to sprezarka sie nie zalaczy - wtedy jedziesz do serwisu

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

#55 maju

maju

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 28 postów
  • SkądWrocław
  • Sprzęt:Brak
  • Holownik:4x4 + van

Napisano 19 lipiec 2017 - 19:15

Witam was , mam pytanie czy klimatyzacja wymaga jakiegoś nabijania itp jak w aucie ?

Nie wymaga - w przyczepie, kamperze, aucie, w domu,  w firmie itd. Nigdy nie wymaga nabijania. Każda.

A jeśli wymaga to znaczy, że jest nieszczelna - a to jest usterka a nie normalna sytuacja.

jedyne co jest po stronie użytkownika to zapewne jakiś filtr, który wypada wyczyścić lub wymienić wiosną przed sezonem

Filtra klimatyzacji (osuszacza) też się nie wymienia jeśli klimatyzacja jest sprawna.

Wymieniać trzeba filtr wentylacji, ale to oczywiste i nie ma nic wspólnego z faktem posiadania (lub nie) klimatyzacji.

20160531_121441d.jpg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych