Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Klimatyzacja do przyczepy.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#46 Misio

Misio

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2001 postów
  • SkądKraków
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:[sprzedam] Hobby 535 Excellent 1995r
  • Holownik:Kamper Dethleffs A-642DB 1,9TD 1992r

Napisano 22 kwiecień 2017 - 17:50

Co do schowków...to ja w kamperze mam ból głowy...bo mi jakieś 1000l ukradli w porównaniu do przyczepy...i się niezbyt mieszczę...

klimatyzowanydom.jpgOsiolekMM.jpg

Adrianna                            [Sprzedam] Hobbik                 Osiołek           

#47 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8294 postów
  • Telefon:Jest
  • SkądLubelskie
  • Model:Specjalny II
  • Holownik:Stary ale żwawy.

Napisano 22 kwiecień 2017 - 18:23

Takich rozwiązań ze zmniejszeniem otworu bym komuś nie proponował a tym bardziej na forum.

A to niby dlaczego. Jeśli uda się dostać odpowiedni klimatyzator, to kwestia kilku cm z każdej strony.
Poza tym, przeczysz samemu sobie:

Co nie zmienia faktu że sam dla siebie gdybym potrzebował to pewnie bym tak zrobił.

;)

Akurat u mnie klima była używana dokładnie 3razy wciągu 2lat na 230V, Częściej pracowała podczas jazdy (dla wyjaśnienia by ktoś się nie rozpędził była zamontowana na kamperze)

Dlatego wspomniałem: zależy od indywidualnych potrzeb i sposobu korzystania z klimy.

A ja bym nie kombinował i zamontował podłogową,

Popieram, :ok: ponieważ w pewnych przypadkach będzie to najlepsze rozwiązanie i być może nawet dla Kol. PLopaPL

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#48 Misio

Misio

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2001 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 kwiecień 2017 - 18:55

A to niby dlaczego. Jeśli uda się dostać odpowiedni klimatyzator, to kwestia kilku cm z każdej strony.
Poza tym, przeczysz samemu sobie:

;)

Chyba dobitnie napisałem - że tu bym nie polecał, ale sam bym zrobił - bo jednak mam poglądy inne niż tu większość (i możliwości), ale innym poglądem ja się nie przejmuję i robię zawsze swoje :D

Poza tym kilka centymetrów to nie zmniejszenie 50x70 do 40x40...

Popieram, :ok: ponieważ w pewnych przypadkach będzie to najlepsze rozwiązanie i być może nawet dla Kol. PLopaPL

Dlatego też i ja chcę taką klimatyzację ;)

#49 maarec

maarec

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3646 postów
  • SkądCzęstochowa
  • Model:Adria Altea
  • Holownik:Smax 2.0 TDCI

Napisano 22 kwiecień 2017 - 19:20

Z ciekawości porównałem ceny.

Teoretycznie nowy dachowy dometic zaczyna się od 5500zł, natomiast coś tańszego ale nówka to 4500zł.

Jest do kupienia nowa podłogowa bez pilota i dodatkowych funkcji - po prostu włącz / wyłącz za 4000zł a zestaw z pilotem i pełną funkcjonalnością to kwoty od 5100zł i więcej.

Do podłogówki prosty zestaw montażowy zamknie się w 500zł i wyjdzie podobnie kosztowo co porządna dachowa klima. Odnośnie kampera - nie martwiłbym się dachową, inny pojazd, inny środek ciężkości, a i dach przeważnie solidniejszy. W przyczepie znaczący ciężar, wyższy niż wszytko co mamy w szafkach powyżej pasa. Jeżeli jest możliwość techniczna, zdecydowanie szedłbym w podłogówkę.

U mnie jedna lokalizacja wydaje się być idealna, gdyż da możliwość montażu dodatkowego wyjścia do przedsionka (myślę o grzaniu a nie chłodzeniu) lecz to lokalizacja na samym przodzie przyczepy, a już mam nacisk dochodzący do 90kg po likwidacji klimy na samym końcu przyczepy, w sumie napisałem wyżej błędnie - klimę miałem metr od końca, ale sprężarka i cały ciężar był mniej niż pół metra od tylnej ściany. Po demontażu byłem bardzo zaskoczony jak doszło do pierwszego wyjazdu, spakowałem wszytko jak zwykle a na haku ok 100kg. Lekko zniweluje to przepakowując rowery między przodem a tyłem ale nie o to chodzi.

w klimatyzacji podłogowej jest jeszcze jeden minus - montaż, który pozwoli na w miarę bezbolesny demontaż jeżeli dojdzie do sprzedaży szybciej niż sprzęt się zamortyzuje.

Zapraszam na naszego bloga http://www.nacamping.pl/ Dołączona grafika

#50 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8294 postów
  • Telefon:Jest
  • SkądLubelskie
  • Model:Specjalny II
  • Holownik:Stary ale żwawy.

Napisano 22 kwiecień 2017 - 19:36

Chyba dobitnie napisałem - że tu bym nie polecał, ale sam bym zrobił - bo jednak mam poglądy inne niż tu większość (i możliwości), ale innym poglądem ja się nie przejmuję i robię zawsze swoje :D

Poza tym kilka centymetrów to nie zmniejszenie 50x70 do 40x40...

Dlatego też i ja chcę taką klimatyzację ;)

No tak, ale tego już nie doczytałeś:

Jeśli uda się dostać odpowiedni klimatyzator

;)

Użytkownik Kristofer edytował ten post 22 kwiecień 2017 - 19:37

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#51 Misio

Misio

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2001 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 kwiecień 2017 - 20:08

No tak, ale tego już nie doczytałeś:

;)

Doczytałem, ale też twierdziłeś że np 2200 jest na otwór 560x550 a jest jednak około 400x400 i taka większość właśnie klimatyzatorów jest...wiec jednak jest to kłopot z takimi "wymiarami"...

Odnośnie kampera - nie martwiłbym się dachową, inny pojazd, inny środek ciężkości, a i dach przeważnie solidniejszy.

Dla mnie właśnie największym minusem nie był "balast dachu" a wysokość kampera...tu zyskałem ponad 15cm co przy sporym wzroście niektóre wiadukty są problematyczne...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych