Skocz do zawartości

Klimatyzacja do przyczepy.


TikTak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Takich rozwiązań ze zmniejszeniem otworu bym komuś nie proponował a tym bardziej na forum.

 

A to niby dlaczego. Jeśli uda się dostać odpowiedni klimatyzator, to kwestia kilku cm z każdej strony.

Poza tym, przeczysz samemu sobie:

Co nie zmienia faktu że sam dla siebie gdybym potrzebował to pewnie bym tak zrobił.

 

;)

Akurat u mnie klima była używana dokładnie 3razy wciągu 2lat na 230V, Częściej pracowała podczas jazdy (dla wyjaśnienia by ktoś się nie rozpędził była zamontowana na kamperze)

 

Dlatego wspomniałem: zależy od indywidualnych potrzeb i sposobu korzystania z klimy.

A ja bym nie kombinował i zamontował podłogową,

 

Popieram, :ok: ponieważ w pewnych przypadkach będzie to najlepsze rozwiązanie i być może nawet dla Kol. PLopaPL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to niby dlaczego. Jeśli uda się dostać odpowiedni klimatyzator, to kwestia kilku cm z każdej strony.

Poza tym, przeczysz samemu sobie:

;)

Chyba dobitnie napisałem - że tu bym nie polecał, ale sam bym zrobił - bo jednak mam poglądy inne niż tu większość (i możliwości), ale innym poglądem ja się nie przejmuję i robię zawsze swoje :D

Poza tym kilka centymetrów to nie zmniejszenie 50x70 do 40x40...

Popieram, :ok: ponieważ w pewnych przypadkach będzie to najlepsze rozwiązanie i być może nawet dla Kol. PLopaPL

Dlatego też i ja chcę taką klimatyzację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości porównałem ceny.

 

Teoretycznie nowy dachowy dometic zaczyna się od 5500zł, natomiast coś tańszego ale nówka to 4500zł.

 

Jest do kupienia nowa podłogowa bez pilota i dodatkowych funkcji - po prostu włącz / wyłącz za 4000zł a zestaw z pilotem i pełną funkcjonalnością to kwoty od 5100zł i więcej.

 

Do podłogówki prosty zestaw montażowy zamknie się w 500zł i wyjdzie podobnie kosztowo co porządna dachowa klima. Odnośnie kampera - nie martwiłbym się dachową, inny pojazd, inny środek ciężkości, a i dach przeważnie solidniejszy. W przyczepie znaczący ciężar, wyższy niż wszytko co mamy w szafkach powyżej pasa. Jeżeli jest możliwość techniczna, zdecydowanie szedłbym w podłogówkę.

 

U mnie jedna lokalizacja wydaje się być idealna, gdyż da możliwość montażu dodatkowego wyjścia do przedsionka (myślę o grzaniu a nie chłodzeniu) lecz to lokalizacja na samym przodzie przyczepy, a już mam nacisk dochodzący do 90kg po likwidacji klimy na samym końcu przyczepy, w sumie napisałem wyżej błędnie - klimę miałem metr od końca, ale sprężarka i cały ciężar był mniej niż pół metra od tylnej ściany. Po demontażu byłem bardzo zaskoczony jak doszło do pierwszego wyjazdu, spakowałem wszytko jak zwykle a na haku ok 100kg. Lekko zniweluje to przepakowując rowery między przodem a tyłem ale nie o to chodzi.

 

w klimatyzacji podłogowej jest jeszcze jeden minus - montaż, który pozwoli na w miarę bezbolesny demontaż jeżeli dojdzie do sprzedaży szybciej niż sprzęt się zamortyzuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dobitnie napisałem - że tu bym nie polecał, ale sam bym zrobił - bo jednak mam poglądy inne niż tu większość (i możliwości), ale innym poglądem ja się nie przejmuję i robię zawsze swoje :D

Poza tym kilka centymetrów to nie zmniejszenie 50x70 do 40x40...

Dlatego też i ja chcę taką klimatyzację ;)

No tak, ale tego już nie doczytałeś:

 

Jeśli uda się dostać odpowiedni klimatyzator

;)

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale tego już nie doczytałeś:

 

;)

Doczytałem, ale też twierdziłeś że np 2200 jest na otwór 560x550 a jest jednak około 400x400 i taka większość właśnie klimatyzatorów jest...wiec jednak jest to kłopot z takimi "wymiarami"...

 

Odnośnie kampera - nie martwiłbym się dachową, inny pojazd, inny środek ciężkości, a i dach przeważnie solidniejszy.

Dla mnie właśnie największym minusem nie był "balast dachu" a wysokość kampera...tu zyskałem ponad 15cm co przy sporym wzroście niektóre wiadukty są problematyczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam was , mam pytanie czy klimatyzacja wymaga jakiegoś nabijania itp jak w aucie ? Używamy Truma Frostair 1700 wszystko działa ale czy to jest bezobsługowe ?

 

bezobsługowe do pierwszej awarii

 

jedyne co jest po stronie użytkownika to zapewne jakiś filtr, który wypada wyczyścić lub wymienić wiosną przed sezonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was , mam pytanie czy klimatyzacja wymaga jakiegoś nabijania itp jak w aucie ?

 

Nie wymaga - w przyczepie, kamperze, aucie, w domu,  w firmie itd. Nigdy nie wymaga nabijania. Każda.

A jeśli wymaga to znaczy, że jest nieszczelna - a to jest usterka a nie normalna sytuacja.

 

 

jedyne co jest po stronie użytkownika to zapewne jakiś filtr, który wypada wyczyścić lub wymienić wiosną przed sezonem

Filtra klimatyzacji (osuszacza) też się nie wymienia jeśli klimatyzacja jest sprawna.

 

Wymieniać trzeba filtr wentylacji, ale to oczywiste i nie ma nic wspólnego z faktem posiadania (lub nie) klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A teraz widziałem że ludzie mają coś takiego gdzieś tam widziałem za 2tys tylko czy to coś warte.

http://www.tanikemping.pl/klimatyzator_eurom_ac_2400_nowy,1948.html

post-20868-0-05153000-1501594919_thumb.jpg

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też go widziałem w kilku przyczepach, pytanie tylko czy wydajność jest zadowalająca ?

 

cena z tego co kiedyś szukałem to ok 2000 zł

 

ja kupiłem niedawno mały przenośny klimatyzator do biura i wydajność ma wystarczającą -  wymiary 35x30x 65 waga ok 24 kg cena 690 zł
, awaryjnie mógłbym go zabrać do przyczepy - wada głośno chodzi trzeba było by schłodzić przyczepę i przed snem wyłączyć 

post-24024-0-22222700-1502278922_thumb.jpg

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.