Skocz do zawartości

Hobby model UL - połączenie łóżek


PLopaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję rozwiązania do problemu jaki mam w przyczepce, mianowicie oddzielne łóżka. Kiedyś obiło mi się o uszy, że istnieje jakiś stelaż wraz z materacem, który pozwala zrobić z dwóch łóżek jedno wielkie małżeńskie ;)

 

Ktoś, coś wie? Rozwiązał problem? Drogo wyszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

kupujes materac w "józku", kupujesz pokrowiec tez tam .... docinasz, preszywasz i masz materac. sama konstrukcja to zwykla sklejka (najlepiej porobic w niej otwory (otwornica 5 cm) dla wentylacji - dorabialem podobnie w LMC kiedys aby miec wielkie spanie polaczone z dolnym pietrusem - wtedy samo lozko mialo 180x205cm  

 

sklejke pozniej wsuwasz pod jeden materac lozka a poduszka robi jako oparcie na jednym lozku - proponuje aby dorabiany materac byl z jednego kawalka - nie bedzie sie rozjezdzac...

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kladem na rantach i na 4 rogach mialem otwory powiercone i wkladalem gwozdzie aby sie nie zsuwalo...

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ( Wilk 540 ) jest tak.

 

post-9998-0-06640000-1492509135_thumb.jpg

 

Łóżko lewe jest zamocowane do podłogi a prawe nie. Prawe można przesuwać od ściany do łóżka lewego, wymaga to przełożenia małej szafki ( nie ma jej na tym zdjęciu) z pomiędzy łóżek w kąt po prawej stronie.Po poprzednim użytkowniku odziedziczyłem inne rozwiązanie. Stelaż w kształcie drabinki kładziony pomiędzy łóżkami na przykręconych do łóżek listwach - niestety bez uzupełniającego materaca. Elementem stabilizującym te poczynania jest tunel wzdłuż tylnej ściany ( obudowa rury nawiewu ).

Przesuwanie łóżka jest mało wygodne, wymaga ciągłej kontroli " jak to idzie" po rancie tego tunelu, co wymusza podniesienie łóżka do przesuwania. U mnie w strefie utrudnień jest jeszcze trochę kabli na które muszę uważać. Po prawej stronie powstaje niewielka przestrzeń, można tam się poruszać ale wyjście stamtąd jest bardzo niewygodne- chyba że przeturlamy się po łóżku.

 

Ostatnie zdjęcie nie dotyczy mojej przyczepy ale podobnego WILK-a, zamieszczam je bo jest na nim wspomniana wcześniej szafka.

 

post-9998-0-26820500-1492508826_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tą szafką możesz zrobić pojemnik szeroki na 10 cm, otwierany z góry i do niego wsuwa się stelaż w postaci drabinki, na to materac i gotowe. Tak jest u mnie w Beyerlandzie. Potem wrzucę fotki. Te dwa dorobione materace ze środka kładziesz potem pod okna jako oparcie.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Parę fotek na szybko myślę, że do zrobienia bez trudu.

 

post-740-0-12073300-1492514861_thumb.jpg

1.W tej wąskie szfce na końcu jest chowana drabinka.

 

post-740-0-10529700-1492514870_thumb.jpg

2. Drabinka to listwy połączone parcianą taśmą. Wyciąga się ją i kładzie na podparciach na górze skrzyni.

 

post-740-0-31326400-1492514883_thumb.jpg

3. N to poduszki z siedziska i oparcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy dobrym rozwiązaniem byłby stelaż z listewek spiętych ze sobą tasiemką, podobnie jak to wygląda w łóżkach "domowych". Ściągam materac, taki stelaż zwijam jak dywan i po temacie ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy dobrym rozwiązaniem byłby stelaż z listewek spiętych ze sobą tasiemką, podobnie jak to wygląda w łóżkach "domowych". Ściągam materac, taki stelaż zwijam jak dywan i po temacie ;D

Tak jest w moim Beyerlandzie, nie bardzo widać to na fotkach. Zdaje to doskonale egzamin, nie zajmuje dużo miejsca, lekkie. Nie będzie się zwijało bo na końcu prowadnic są plastikowe kołki, o które zaczepia się tą pierwszą szeroką listwę. Poza ty jak to może się zwijać skoro na tych listwach leży materac.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.