Skocz do zawartości

Ustalanie trasy a nachylenie drogi


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

wyznaczasz trase jak chcesz ... dla samochodu... i przelaczasz na tryb rower po tej samej trasie .... tadam tadam

:]   :]   :]   :]

Dobra zaraz wyjdzie że nic nie wiem, ale po wytyczeniu trasy dla samochodu jak przełączam na rower wytycza mi nową trasę :oslabiony:

No nic, pomęczę syna niech mi to wytłumaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja jestem jeszcze większy melepeta;-)

I nie mam syna, który mógłby mi to wyjaśnić, a córki jeszcze nie poszły do szkoły, więc póki co i tak jestem od nich mądrzejszy (co wcale nie znaczy, że mądry;-)

Jeśli chodzi o Google to mimo usilnych starań udało mi się tylko uzyskać różnicę poziomów na zadanym odcinku, ale nie nachylenie.

No chyba, że o to chodzi, że z tych danych to mogę sobie sam obliczyć średnie nachylenie na tym odcinku;-)

Tyle, że musiałbym dzielić całą trasę na odcinki co najwyżej po kilka kilometrów, żeby ta średnia była miarodajna, bo średnia z 1 tys. km to niewiele mi da...;-)


A co do Navime to czy żeby mieć te funkcjonalności, które widać na screenach to trzeba się zalogować/zarejestrować, czy uruchomić jakieś dodatki?

Bo jak na razie to udało mi się tylko wyznaczyć trasę i to by było na tyle...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja jestem jeszcze większy melepeta;-)

I nie mam syna, który mógłby mi to wyjaśnić, a córki jeszcze nie poszły do szkoły, więc póki co i tak jestem od nich mądrzejszy (co wcale nie znaczy, że mądry;-)

Jeśli chodzi o Google to mimo usilnych starań udało mi się tylko uzyskać różnicę poziomów na zadanym odcinku, ale nie nachylenie.

No chyba, że o to chodzi, że z tych danych to mogę sobie sam obliczyć średnie nachylenie na tym odcinku;-)

Tyle, że musiałbym dzielić całą trasę na odcinki co najwyżej po kilka kilometrów, żeby ta średnia była miarodajna, bo średnia z 1 tys. km to niewiele mi da...;-)

A co do Navime to czy żeby mieć te funkcjonalności, które widać na screenach to trzeba się zalogować/zarejestrować, czy uruchomić jakieś dodatki?

Bo jak na razie to udało mi się tylko wyznaczyć trasę i to by było na tyle...;-)

 

 

Generalnie jadąc po autostradach czy drogach jakiś głównych, to większych nachyleń raczej nie będzie więc nie masz się czego obawiać. Ale jeśli chcesz sprawdzać rodzaje dróg, to po wytyczeniu trasy, np w google maps popatrz na rodzaj tras. Moja żona się w tym wyspecjalizowała, ponieważ ona boi się jeździć jakimiś dziwnymi drogami typu serpentyny gdzie widać duże spadki itp - po prostu się panicznie tego boi. Dlatego u nas każda trasa zazwyczaj jest pod tym kątem dobrana aby serpentyn za strasznych nie było - z pomocą przychodzi Streen View itp. 

 

Zobacz wycinek mojej trasy z zeszłego roku: 

https://goo.gl/maps/7X5V1DSZ6gR2

 

Widać na mapie serpentyny, więc wiadomo, że są to jakieś tam góry i podjazdy i zjady. Takie miejsca warto dokładnie prześwietlić. Te serpentyny miały podjazd o nachyleniu 15%:

https://goo.gl/maps/BztxfjMUb3o

 

I takie miejsca po prostu musisz bacznie sprawdzić.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rzeszy i Austrii street view nie ma.

 

Jest w Rzeszy jak i Austrii, czesciowe dla auslandów ... szczegółowe dostepne dla niemieckich IP... Mam o tyle dobrze ze u siebie w pracy moge sie logowac z IP - DE, A, E, i kilku innych...

 

post-11643-0-08755600-1492513229_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt ... ale jak widac maja nowe foty - pewnie z czasem dołożą, w tym roku dodali bardzo dużą cześć Bałkanów, jak Albania i Czarnogóra i spory kawałek nowej Serbii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - jak w temacie:

Czy jest jakieś narzędzie/program/strona internetowa, które pozwalałoby planować trasę z uwzględnieniem nachylenia odcinków dróg na trasie?.............................................

 

Ja bym szukał w towarzystwie które wozi tzw. ponadgabaryty. Mają takie same problemy tylko w większej ( tonażowo) skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie, Jak bardzo trzeba unikać takich stromych wzniesień z przyczepą kempingową? Obawy autora wątku są uzasadnione?

 

To zależy czym ciągniesz. Więc obawy mogą być uzasadnione jeśli auto nie ma żadnego zapasu. 

 

W praktyce nie spotkałem jeszcze wzniesienia większego niż 15% - ale nie twierdzę że takich nie ma :) Może jeszcze nie trafiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.