Skocz do zawartości

Droga na Chorwację przez Czechy


Rekomendowane odpowiedzi

Oooo jakiś kolega z moich rejonów. ;)

Wszyscy moi znajomi co jeżdżą do Chorwacji wybierają drogę przez Niemcy. Dokładniej to przejście w Gubinku, Cottbus, Drezno, Hof.

Kilkoro jechało przez Czechy, wspólnie twierdzą że to "masakra" :D

 

Dokładnie i nie inaczej.

Masakra to jest odcinek Zielona Góra-Czechy

Męczarnia może oi 200km krótsza ale o kilka godzin dłuższa. Ja wpadam na autobane w Cottbus i tempomat rozpinam "pod Monachium".

Do tego w okolicach granicy D/A mam 2 wspaniałe darmowe miejscówki na nocleg z pełną kulturą i infrastrukturą dla tego typu podróżnych..

.

Skąd jesteś dokładniej, możesz na PW jak nie chcesz oficjalnie.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Tak jak kolega Janek Przewodnik polecam do zwiedzanie Czeskiego Krumlova (unesco bodajże) oraz Cz. Budejowice. Za Linzem w stronę HR weź pod uwagę płatne tunele dość długie i nie za szerokie. Dość ciężko mi się jechało bez cepki.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie i nie inaczej.

Masakra to jest odcinek Zielona Góra-Czechy

Męczarnia może oi 200km krótsza ale o kilka godzin dłuższa. Ja wpadam na autobane w Cottbus i tempomat rozpinam "pod Monachium".

Do tego w okolicach granicy D/A mam 2 wspaniałe darmowe miejscówki na nocleg z pełną kulturą i infrastrukturą dla tego typu podróżnych..

.

Skąd jesteś dokładniej, możesz na PW jak nie chcesz oficjalnie.

Jestem z okolic Sulechowa. Na Cottbus jeździłem, ale wolę jechać na Mużaków - Budziszyn i dalej na Drezno... zaciekawiły mnie te noclegi w okolicach Austrii. Co polecasz?. Zawsze goniłem do Raggensburga na pierwszy nocleg po drodze jednak ostatnio w sezonie brakowało miejsca i spalimy na mopie koło Monachium (place były zabite bo co drugi mop zamknięty z powodu remontu). Był to kolejny powód dla którego zacząłem szukać alternatywnej trasy. Wymyśliłem jeszcze alternatywę dla Monachium aby za Raggensburgiem kierować się na Landshut i wbić się z powrotem na 8-mke w okolicach Rosenheim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

... zaciekawiły mnie te noclegi w okolicach Austrii. Co polecasz?

 

Bernau nad jeziorem Chiemsee.

Tutaj punkt na mapie: https://www.google.pl/maps/place/Parkplatz+am+Badehaus/@47.8309991,12.3854378,288m/data=!3m1!1e3!4m13!1m7!3m6!1s0x47766cc654ce9d65:0x298e47a187dabdee!2sChiemseepark+Felden,+Bernau+am+Chiemsee,+Niemcy!3b1!8m2!3d47.8313513!4d12.3856083!3m4!1s0x0:0x1e912646e945c532!8m2!3d47.8306398!4d12.3851082

 

Z satelity nic nie widać bo nic nie było tam wówczas. Obecnie jest wydzielony parking dla kamperów, myślę że jak ktoś wjedzie z przyczepą to też nic się nie stanie. Blisko autostrady ale hałas nie jest uciążliwy.

Do godz 9.00 rano pobyt bezpłatny, pobyt ponad dobę należy opłacić w biurze ośrodka. Infrastruktura płatna, np ładowanie aku w rowerach 1eu do pełnego naładowania. prysznic, kibelek też.

Wszystko perfekcyjnie czyste. Jest też automat rozmieniający i informacja z przeprosinami od władz miasta że oddają nam w użytkowanie na razie taki "prymitywny" plac.

Ilość miejsc widać na foto, ale jest raczej luźno nawet w szczycie. Z resztą, tuż za barierką jest ogromny parking bezpłatny.

Wjechałem tam pierszy raz w drodze powrotnej i od razu plum do wody, ale szok... woda nie słona a słodka. Taplałem się jak dzieć w piaskownicy :)

Tak to wygląda.

post-2083-0-65016600-1492459275_thumb.jpg

post-2083-0-07357100-1492459387_thumb.jpg

post-2083-0-46453500-1492459423_thumb.jpg

post-2083-0-37313200-1492459474_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie fajnie. Napewno skorzystamy. Dałeś mi do myślenia... na google map wpisałem stellplatz i znalazłem więcej takich miejsc. Dzięki za podpowiedź. Pozdrawiam./ dozobaczenia w sobote;)

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.