Skocz do zawartości

aku optima 55Ah


szkl

Rekomendowane odpowiedzi

wiem że jak zapytam w prost - na jak długo będę funkcjonował na dziko to usłyszę zależy od sprzętu na pokładzie - przyczepa cała na LED, lodówka na gaz, truma combi 4 - 12V tylko do iskiernika bo potem gaz, ewent. TV - chyba złodziej prądu. Więc na ile mogę liczyć używając światła i wody i ewent. do lekkiego poustawiania moverem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie pomyśl jeszcze nad akumulatorem żelowym np Haze 65Ah. Przy małym poborze prądu w ciągu doby odda Ci ok 70Ah. 

dzięki ale mam już optima 55Ah zamontowany w przyczepie jako wyposażenie do movera a pytanie na ile mogę sobie pozwolić w weekend czy dołożyć drugi (szeregowo/równolegle - jaki ewent.?) do funkcjonowania bezpiecznie. Nie wiem czy wówczas w ogóle odpalać TV - tv i tuner jak i antena aut. jest na 12V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że jak zapytam w prost - na jak długo będę funkcjonował na dziko to usłyszę zależy od sprzętu na pokładzie - przyczepa cała na LED, lodówka na gaz, truma combi 4 - 12V tylko do iskiernika bo potem gaz, ewent. TV - chyba złodziej prądu. Więc na ile mogę liczyć używając światła i wody i ewent. do lekkiego poustawiania moverem?

Combi4 ma max pobór prądu około 5A a średnio trochę ponad 1A. Generalnie pobiera więcej niż tradycyjny piec z ventem.

Od 2 do 5 dni...

5 dni owszem pod warunkiem odłączenia aku od instalacji ;)

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Combi4 ma max pobór prądu około 5A a średnio trochę ponad 1A. Generalnie pobiera więcej niż tradycyjny piec z ventem.

 

5 dni owszem pod warunkiem odłączenia aku od instalacji ;)

Wówczas to i miesiąc będzie działać ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na to iż najbardziej "skubnie" Ci moover zasoby akumulatora. W takim stanie akumulator coraz szybciej będzie tracił zasoby. Piszesz o drugim akumulatorze podłączonym szeregowo/równolegle. Obydwa sposoby są nic nie warte. Odpada kategorycznie szeregowe - po co CI 24 V gdy wszystkie odbiorniki masz na 12 V. Równoległe łączenie dwóch różnych akumulatorów odpada kategorycznie. Skoro rozważasz dwa akumulatory to jeden do moovera, a drugi do oświetlenia. A TV z osprzętem to największy prądożerca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie zawsze... TV zjada 1.2-1.5A... a pompka wody nawet 4A. :-)

 

W obecnych czasach ledow i energooszczednych urzadzen to wciaz pompki tez trzeba brac pod uwage...

 

Dla 4 osobowej rodzinki - 4 prysznice wieczorem, mycie garow i znowu lazienka rano z myciem po sniadaniu moze rownac sie 1-1,5h ogladania TV do snu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam nad morzem na dziko, akus 120AH przetwornica 12/230v- 500w sama w sobie i raz kiedyś pompka do wody oraz wc i rzadko went 230v wystarczał na dzień.Na weekend miałem 3 szt :oslabiony: .

Edytowane przez irek w (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie zawsze... TV zjada 1.2-1.5A... a pompka wody nawet 4A. :-)

 

W obecnych czasach ledow i energooszczednych urzadzen to wciaz pompki tez trzeba brac pod uwage...

 

Dla 4 osobowej rodzinki - 4 prysznice wieczorem, mycie garow i znowu lazienka rano z myciem po sniadaniu moze rownac sie 1-1,5h ogladania TV do snu ...

dlatego na dziko jest czas na rozwój intelektualny - książki  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.