Skocz do zawartości

Zakupy na wakacjach


Jurek

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie zwracałem uwagi na "regulaminy" parkingów pod sklepami.

Dziś siedząc w samochodzie pod biedronką pierwszy raz przeczytałem go.

Dotychczas wjeżdżałem na parking pod sklepem z przyczepą, a ostatnio kamperem, robiłem zakupy i jechałem dalej.

Widziałem oznakowanie ograniczające wagę samochodu do 3.5 tony, ale nie przyszło mi do głowy że kamperem o wadze do 3.5 ton też nie mam prawa tam się zatrzymać,

Będzie chyba trzeba obrazić się na sieć Biedronka i zakupy robić w innych sklepach.

Co Wy na to?

post-372-0-71388900-1492098128_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Eeeee jakąś jednostkowa sprawa,  pewnie w pobliżu jest osiedle czy coś takiego i ludzie parkuje tam swoje auta . Ostatnio miałem dostewe do Tesco przy osiedlu w Bielsku i mimo zamkniętego sklepu była 12 w nocy parking zaladowany autami ledwo wjechałem.  Dlatego pewnie dali taki regulamin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile na Chorwacji te regulaminy działają, to w PL to często martwe przepisy. A takich martwych czasem absurdalnych przepisów jest cała masa :) , nie tylko w dziedzinie parkowania :)

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kilka razy takie cuś widziałem, tylko jak dla mnie problem jest nałożyć taką kare. Bo kto nałoży, ochroniarz? Kierownik? Czy sprzedawca? Na jakiej podstawie? Że tak to ujmę kim jest żeby wystawiać kary? Czy policje wezwą? Też nie bo to teren prywatny i policja nie ma mic do tego. Także wydaje mi się że to taki straszak. Ja pod jedną firmą widziałem że właściciel postawił blokade parkingową, ale już na nie swoim terenie, szybko zlikwidował jak gość wypierniczył w to i pół przodu sobie urwał. Myśle że jakby była jakaś zadyma to beknąłby ten co ,,nielegalnie,, postawił blokade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na prywatnym terenie każdy może ustawić taki regulamin i swoje " zasady ". Gorzej z ewentualną  egzekucją takich kar, bo niby kto miałby je ściągać ?

Pozostaje tylko droga cywilna.
Z drugiej strony nie należy się dziwić takim krokom kierownictwa / administracji  sklepu, skoro na wielu parkingach przy sklepowych stoją samochody mieszkańców pobliskich bloków. Wszak w każdym mieście na tzw. " sypialniach " nie ma miejsca na wszystkie samochody a standardem jest już posiadanie przez większą część rodzin dwóch samochodów. I każdy chciałby mieć auto pod oknem, w zasięgu wzroku. A skoro nie ma miejsca " pod blokiem " pozostaje parking biedry lub lidla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarządca terenu może wezwać Policję / straż miejską. Wjeżdżając zgadasz się na regulamin i zawierasz umowę polegającą na zleceniu usługi parkowania. Jeśli nie chcesz zapłacić, jest to przestępstwo takie samo jak kradzież czegoś ze sklepu, albo np. gdybyś zamówił nie wiem - tynkowanie domu i za to nie zapłacił. Tak się dzieje w Krakowie na RDA, który jest własnością jakieś tam spółki. Samochody łapie ochrona i jeśli delikwent nie chce zapłacić wzywają SM/Policję i jest to traktowane po prostu jak kradzież. - możecie poguglać jest sporo artykułów na ten temat.

Ale też RDA jest zainteresowane zachowaniem porządku, nie muszą dbać o kierowcó, którzy nie są ich klientami.  Jeśli chodzi o sklepy, to im raczej zależy na klientach i pewnie dopóki się nie przegina - nikt nie będzie wzywał policji czy ścigał. Takie opłaty to raczej pejczyk na takich co by chcieli parkować za darmo przez dłuższy okres czasu.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiadomym jest że w owym regulaminie biedronkowym chodzi o to aby buractwo jakieś nie robiło sobie z parkingu przy sklepie kempingu. Oczywiście mógł się ktoś wysilić i precyzyjniej to napisać.

Może w regulaminie szczegółowym jest już mądrzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiadomym jest że w owym regulaminie biedronkowym chodzi o to aby buractwo jakieś nie robiło sobie z parkingu przy sklepie kempingu. Oczywiście mógł się ktoś wysilić i precyzyjniej to napisać.

Może w regulaminie szczegółowym jest już mądrzej. 

Ale Ty parkujesz pod Zusem aby iść na kawę, to chyba taka sama sytuacja jak ktoś zaparkuje przy sklepie aby iść do domu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty parkujesz pod Zusem aby iść na kawę, to chyba taka sama sytuacja jak ktoś zaparkuje przy sklepie aby iść do domu :P

Pod ZUSem jest informacja komu wolno, a w Biedzie komu nie wolno. I jak komuś wolno to chce tym kimś być (no i każdy po za rolniczymi świętymi krowami jest ) a jak nie wolno, to stara się nie być postacią objętą zakazem.

I temu też gdyby było na tablicy w Biedzie precyzyjnie, to by było wiadomo że turysta na zakupy wjechać może, a piętnuje się tylko buraków. 

 

Dodatkowo dochodzi element walki z ZUSowskim darmozjadem i tępienie go w miarę możliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, parkuje się i idzie do kierownika sklepu po szczegółowy regulamin a w międzyczasie się robi zakupy i to jest rozwiązanie   :]

Nie wiedziałam nigdy takiego regulaminu pod żadną z Biedronek  :look: Będę zwracać uwagę, dotychczas nie raz zdarzało nam się wstępować na zakupy do różnych marketów z budką na haku w kraju i poza i pewnie się zdarzy nie raz jeszcze.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.