Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

...czyli kemping na koncu jezyka :hehe: info dla Andi-ego, ale moze innym sie tez przyda.

Marina di Venezia, jest bardzo popularnym campingiem tz z tych "przyjaznych rodzinne" kempingow w tym regionie. Jest bardzo dobrze zorganizowany, polozony w lesie piniowym, ma wszystkie atrakcje jakie sobie czlowiek na kempingu moze wyobrazic, no i jest paradisem dla dzieciakow.

Tak na dobra sprawe to nie trzeba w ogole opuszczac terenu, kamping jest ogromny ... dlatego ten ruch rowerowy jak w Pekinie :policja: Sklepy, knajpki - wcale nie drogie.

Tu musze jedno zaznaczyc, kamping lezy w miejscu gdzie nie ma bezposredniego dostepu do "kultury i rozrywki" poza kempingowej tz takiej prawdziwej hula-gula ... zeby powdychyc troche wloskiego miejsciego zycia i ruchu, trzeba pojechac do Jesolo, a to w sezonie jest wyprawa 1-1.5 godzinna.... ale po co jechac (Jesolo mozna przeciez zrobic osobno hihi) jak mamy na miejscu baseny ze wszystkimi szykanami, osobno parcele dla psiarzy z terenami do spacerow itp no i plaza, plaza plaza, morze, morze, morze. Plaza jest na tyle duza, ze nawet w sezonie nie jest ciasno pomimo srednio przyjmujac 8 tysiecy ludzi przebywajacych na kempingu (lepiej znalezdz sobie miejsce blizej wody, bo mozna sie nachodzic troche).

Nie cieszyc sie ze tak pusto, zdjecia robione poza sezonem :krzykacz:

marinauj0.th.png

Co do parceli, rozne-rozniste... trzeba sobie jakas odpowiadajaca upatrzyc, jak sie da oczywiscie :klotnia: Kazda parcela ma prad, wode, kanalizacje... warto zaopatrzyc sie w plastikowa rure z tych karbowanych, zeby mozna bylo zalozyc na spust w przyczepie i dalej wlozyc rure do rury kanalizacyjnej.

Na niektorych parcelach funkcjonuje WLAN - podobno bo nie jestem pewna, ale gdzies cos takiego czytalam - trzeba zglosic w recepcji ze chce sie dostep do netu. Wiem ze jest normalne podlaczenie, koszt 1€ za 15 minut, ale osobiscie sie nie interesowalam to wiecej powiedziec nie moge.

Teraz troche o wyprawie do Venedig, bo wiekszosc nie odpusci sobie tej przyjemnosci :blagac:

Plynie sie promem z portu w Punta Sabbioni (ktory znajduje sie na koncu jezyka) z kempingu to ok 2-3 km. Koszt promu to 14€ - bilet kupowany w porcie, kupujac bilet na kempingu mozemy dodatkowo pojechac do portu autobusem z kempingu... jak ktos jednak pojedzie do portu autem, to nie kierowac sie tam gdzie "machaja parkingowi" .. parking kosztuje 5€, tylko jechac dalej, az za dworzec autobusowy - di Mole czy jakos tak i tam zawsze znajdzie sie bezplatne miejsce.

Promy odplywaja - co pol godziny, podroz trwa ok 40 min i przybijaja na plac San Marco. Jedynie zatrzymuje sie na "Lido di Venezia" Bilety sa wazne 12 godzin i pozwalaja juz w Wenecji na korzystanie ze wszystkich wodnych miejskich polaczen Vaporetti "wodnych autobusow".

Polecam zlapanie sobie 2-ki, ktora jedze prawie na okolo Wenecji , czyli z portu na San Marco, przez Canal Grande, pod mostem Rialto itd i wraca spowrotem do portu. Mozna wsiadac i wysiadac kiedy czlowiek chce, tak ze mozna wysiasc na przystanku "Accademia" naprzyklad... polazic, poogladac i wsiasc w 2-ke spowrotem.

A jak juz nam sie znudzi, to w porcie na placu Markusa hihi wsiadamy w prom i wracamy do Punta Sabbioni i na kemping... mozna tez jeszcze z placu Markusa wsiasc w wodny busik nr 51 albo 61 i pojechac do "Lido di Venezia", tam polazic i dopiero stad wsiasc na prom.

ufff, to chyba wszystko co wiem z tamtego regionu...

ps, aha dla wszystkich ktorzy boja sie jechac w ciemno, to powiem zeby jechac. Marina ma troche miejsc ktore mozna rezerwowac, reszta jest nie rezerwowalna... czyli moze sie zdarzyc ze chcac zarezerwowac miejsce to juz w styczniu dostaniemy negatywna odpowiec tz ze wszystkie miejsca sa juz zajete. Ale ludziom ktorzy chca w sezonie jechac z psiakami, to jednak polecam przed wyjazdem dowiedziec sie czy w psiej stresie jest jeszcze miejsce wolne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za info , jedziemy 11 lipca w cztery ekipy , chyba że camp będzie full wtedy szukamu coś innego. Ale od Lido di Jesolo do końca półwyspu camping na campingu , więc myśle że coś fajnego znajdziemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

byłem tam ładnych parę lat temu

czy w toalaetach nadal nie ma desek na toaletach

i czy w dnie moza nadal występują muszle w kształecie rurek o które łatwo rozwalić nogę

my byliśmy w sierpniu jakieś 12-15 lat temu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byliśmy w Marina di Venezia na przełomie maja i czerwca. Camping prezentuje się bardzo zacnie. Toalety bardzo przyjemne i sprzątane na bieżąco. Do pobrania były nawet jednorazowe nakładki higieniczne na deskę sedesową. Ceny w markecie na campingu o 1 - 2 € wyższe niż w markecie tuż za bramą. Ceny w knajpkach przyzwoite, pizza od 5 €, pasta od 7 €. Świetnie wyposażony sklep ze wszystkimi "przydasiami" do przyczep i życia na campingu. Ceny porównywalne, albo niższe niż w Polsce. Butik z ubraniami - markowy, raczej drogi. Wszystko czyste i zadbane. od 13:00 do 15:00 jest sjesta, wpuszczają nowych gości dopiero od 15:00.  Baaaardzo nam się podobało.

post-9328-0-41554200-1371591666_thumb.jpg

post-9328-0-24849000-1371591726_thumb.jpg

post-9328-0-03961700-1371591784_thumb.jpg

post-9328-0-34565100-1371591838_thumb.jpg

Wypawa do Wenecji (bilet dzienny) autobusem z campingu kosztuje € 18,00, a w opcji uwzgledniającej Murano i Burano (POLECAM!!!) € 22,00. Murano jest po prostu urzekające:

post-9328-0-45183900-1371592002_thumb.jpg

post-9328-0-34060900-1371592075_thumb.jpg

Na Burano już nie zdążyliśmy, bo sie dzień kończył..

post-9328-0-83361800-1371592140_thumb.jpg

Jeszcze tam wrócimy, może w tym roku.....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

byłem w tym sezonie i muszę powiedzieć że to chyba jeden z ładniejszych kempingów na jakim byłem

nastawiony na rodziny z dziećmi, 14 animatorów pracujących przez cały dzień, sanitariaty super, baseny bajka , szeroka plaża, czysto, do Wenecji promem 25 min (koszt biletu 14Euro od osoby w obie strony), parcele duże i z drzewami które dają cień, duży deptak na którym są sklepy knajpy i scena na której codziennie coś się dzieje dla dzieci

odległość z Warszawy ok 1300km

opłaty sprawdzić sobie tu http://www.marinadivenezia.it/eng/calcola-la-tua-vacanza.php

- ja za 10 dni zapłaciłem ok 2100 zł (2+dziecko 6lat)

galeria http://www.marinadivenezia.it/eng/photogallery.php#/animazione/4

post-6142-0-83394300-1373870659_thumb.jpg

post-6142-0-30618800-1373870698_thumb.jpg

post-6142-0-84341400-1373870741_thumb.jpg

post-6142-0-13359600-1373870783_thumb.jpg

Edytowane przez salaj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam,jest super byłem w tym roku z rodzina i znajomymi.Dla mnie najlepszy kemping we Włoszech na jakim byłem (blisko do promu do Wenecji,mozna nawet pieszo przejsc z kempingu te 1,5 km),a na kilku juz byłem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy atrakcje typu minigolf są dodatkowo płatne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy atrakcje typu minigolf są dodatkowo płatne?

Oczywiście ,że tak .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Planuję pobyt na tym właśnie kempingu w 2-iej połowie czerwca i nie wiem czy bez problemu znajdę miejsce. Bywałem ju z na podobnych dużych kempingach na Istrii i w 2-iej połowie sierpnia (2 razy) i było sporo problemów ze znalezieniem fajnego miejsca bez rezerwacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, to zaryzykuję.

Ale na Waszą odpowiedzialność, bo mnie żona "udusi" jak miejsca nie będzie :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Planuję pobyt na tym właśnie kempingu w 2-iej połowie czerwca i nie wiem czy bez problemu znajdę miejsce. Bywałem ju z na podobnych dużych kempingach na Istrii i w 2-iej połowie sierpnia (2 razy) i było sporo problemów ze znalezieniem fajnego miejsca bez rezerwacji

Witam ,myslę,ze problemów nie powinno byc w tym terminie .Dobrze kolega Piotrek pisze,zebyś przyjechał tam w zwykły dzień tygodnia,a jak wiesz kiedy bedziesz dokładnie to jaki problem zarezerwować miejsce przez internet czy telefon.

Jezeli chodzi o bilety na prom -najbardziej opłaca sie bilet dzienny lub dłuzszy jak chcesz np. kilka razy płynac do Wenecji.Dzienny w  2013 roku kosztował chyba 18 Euro-wsiadasz i wysiadasz ile razy chcesz przez 12 h.Opływasz  3 wyspy i Wenecję.Bilet za 7 Euro jest tylko jednorazowego użytku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam a jakie karty zniźkowe obsługują ???????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam,jest super byłem w tym roku z rodzina i znajomymi.Dla mnie najlepszy kemping we Włoszech na jakim byłem (blisko do promu do Wenecji,mozna nawet pieszo przejsc z kempingu te 1,5 km),a na kilku juz byłem

Czy ktoś tam był może w sierpniu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi