Skocz do zawartości

Marina di Venezia - it


Jule

Rekomendowane odpowiedzi

...czyli kemping na koncu jezyka :hehe: info dla Andi-ego, ale moze innym sie tez przyda.

 

Marina di Venezia, jest bardzo popularnym campingiem tz z tych "przyjaznych rodzinne" kempingow w tym regionie. Jest bardzo dobrze zorganizowany, polozony w lesie piniowym, ma wszystkie atrakcje jakie sobie czlowiek na kempingu moze wyobrazic, no i jest paradisem dla dzieciakow.

Tak na dobra sprawe to nie trzeba w ogole opuszczac terenu, kamping jest ogromny ... dlatego ten ruch rowerowy jak w Pekinie :policja: Sklepy, knajpki - wcale nie drogie.

Tu musze jedno zaznaczyc, kamping lezy w miejscu gdzie nie ma bezposredniego dostepu do "kultury i rozrywki" poza kempingowej tz takiej prawdziwej hula-gula ... zeby powdychyc troche wloskiego miejsciego zycia i ruchu, trzeba pojechac do Jesolo, a to w sezonie jest wyprawa 1-1.5 godzinna.... ale po co jechac (Jesolo mozna przeciez zrobic osobno hihi) jak mamy na miejscu baseny ze wszystkimi szykanami, osobno parcele dla psiarzy z terenami do spacerow itp no i plaza, plaza plaza, morze, morze, morze. Plaza jest na tyle duza, ze nawet w sezonie nie jest ciasno pomimo srednio przyjmujac 8 tysiecy ludzi przebywajacych na kempingu (lepiej znalezdz sobie miejsce blizej wody, bo mozna sie nachodzic troche).

 

Nie cieszyc sie ze tak pusto, zdjecia robione poza sezonem :krzykacz:

 

marinauj0.th.png

 

Co do parceli, rozne-rozniste... trzeba sobie jakas odpowiadajaca upatrzyc, jak sie da oczywiscie :klotnia: Kazda parcela ma prad, wode, kanalizacje... warto zaopatrzyc sie w plastikowa rure z tych karbowanych, zeby mozna bylo zalozyc na spust w przyczepie i dalej wlozyc rure do rury kanalizacyjnej.

Na niektorych parcelach funkcjonuje WLAN - podobno bo nie jestem pewna, ale gdzies cos takiego czytalam - trzeba zglosic w recepcji ze chce sie dostep do netu. Wiem ze jest normalne podlaczenie, koszt 1€ za 15 minut, ale osobiscie sie nie interesowalam to wiecej powiedziec nie moge.

 

Teraz troche o wyprawie do Venedig, bo wiekszosc nie odpusci sobie tej przyjemnosci :blagac:

 

Plynie sie promem z portu w Punta Sabbioni (ktory znajduje sie na koncu jezyka) z kempingu to ok 2-3 km. Koszt promu to 14€ - bilet kupowany w porcie, kupujac bilet na kempingu mozemy dodatkowo pojechac do portu autobusem z kempingu... jak ktos jednak pojedzie do portu autem, to nie kierowac sie tam gdzie "machaja parkingowi" .. parking kosztuje 5€, tylko jechac dalej, az za dworzec autobusowy - di Mole czy jakos tak i tam zawsze znajdzie sie bezplatne miejsce.

 

Promy odplywaja - co pol godziny, podroz trwa ok 40 min i przybijaja na plac San Marco. Jedynie zatrzymuje sie na "Lido di Venezia" Bilety sa wazne 12 godzin i pozwalaja juz w Wenecji na korzystanie ze wszystkich wodnych miejskich polaczen Vaporetti "wodnych autobusow".

Polecam zlapanie sobie 2-ki, ktora jedze prawie na okolo Wenecji , czyli z portu na San Marco, przez Canal Grande, pod mostem Rialto itd i wraca spowrotem do portu. Mozna wsiadac i wysiadac kiedy czlowiek chce, tak ze mozna wysiasc na przystanku "Accademia" naprzyklad... polazic, poogladac i wsiasc w 2-ke spowrotem.

A jak juz nam sie znudzi, to w porcie na placu Markusa hihi wsiadamy w prom i wracamy do Punta Sabbioni i na kemping... mozna tez jeszcze z placu Markusa wsiasc w wodny busik nr 51 albo 61 i pojechac do "Lido di Venezia", tam polazic i dopiero stad wsiasc na prom.

 

ufff, to chyba wszystko co wiem z tamtego regionu...

 

ps, aha dla wszystkich ktorzy boja sie jechac w ciemno, to powiem zeby jechac. Marina ma troche miejsc ktore mozna rezerwowac, reszta jest nie rezerwowalna... czyli moze sie zdarzyc ze chcac zarezerwowac miejsce to juz w styczniu dostaniemy negatywna odpowiec tz ze wszystkie miejsca sa juz zajete. Ale ludziom ktorzy chca w sezonie jechac z psiakami, to jednak polecam przed wyjazdem dowiedziec sie czy w psiej stresie jest jeszcze miejsce wolne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki za info , jedziemy 11 lipca w cztery ekipy , chyba że camp będzie full wtedy szukamu coś innego. Ale od Lido di Jesolo do końca półwyspu camping na campingu , więc myśle że coś fajnego znajdziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem tam ładnych parę lat temu

 

czy w toalaetach nadal nie ma desek na toaletach

 

i czy w dnie moza nadal występują muszle w kształecie rurek o które łatwo rozwalić nogę

 

my byliśmy w sierpniu jakieś 12-15 lat temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Byliśmy w Marina di Venezia na przełomie maja i czerwca. Camping prezentuje się bardzo zacnie. Toalety bardzo przyjemne i sprzątane na bieżąco. Do pobrania były nawet jednorazowe nakładki higieniczne na deskę sedesową. Ceny w markecie na campingu o 1 - 2 € wyższe niż w markecie tuż za bramą. Ceny w knajpkach przyzwoite, pizza od 5 €, pasta od 7 €. Świetnie wyposażony sklep ze wszystkimi "przydasiami" do przyczep i życia na campingu. Ceny porównywalne, albo niższe niż w Polsce. Butik z ubraniami - markowy, raczej drogi. Wszystko czyste i zadbane. od 13:00 do 15:00 jest sjesta, wpuszczają nowych gości dopiero od 15:00.  Baaaardzo nam się podobało.

 

post-9328-0-41554200-1371591666_thumb.jpg

post-9328-0-24849000-1371591726_thumb.jpg

post-9328-0-03961700-1371591784_thumb.jpg

post-9328-0-34565100-1371591838_thumb.jpg

 

Wypawa do Wenecji (bilet dzienny) autobusem z campingu kosztuje € 18,00, a w opcji uwzgledniającej Murano i Burano (POLECAM!!!) € 22,00. Murano jest po prostu urzekające:

post-9328-0-45183900-1371592002_thumb.jpg

post-9328-0-34060900-1371592075_thumb.jpg

 

Na Burano już nie zdążyliśmy, bo sie dzień kończył..

post-9328-0-83361800-1371592140_thumb.jpg

 

Jeszcze tam wrócimy, może w tym roku.....

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

byłem w tym sezonie i muszę powiedzieć że to chyba jeden z ładniejszych kempingów na jakim byłem

nastawiony na rodziny z dziećmi, 14 animatorów pracujących przez cały dzień, sanitariaty super, baseny bajka , szeroka plaża, czysto, do Wenecji promem 25 min (koszt biletu 14Euro od osoby w obie strony), parcele duże i z drzewami które dają cień, duży deptak na którym są sklepy knajpy i scena na której codziennie coś się dzieje dla dzieci

 

odległość z Warszawy ok 1300km

opłaty sprawdzić sobie tu http://www.marinadivenezia.it/eng/calcola-la-tua-vacanza.php

                         - ja za 10 dni zapłaciłem ok 2100 zł (2+dziecko 6lat)

 

galeria http://www.marinadivenezia.it/eng/photogallery.php#/animazione/4

post-6142-0-83394300-1373870659_thumb.jpg

post-6142-0-30618800-1373870698_thumb.jpg

post-6142-0-84341400-1373870741_thumb.jpg

post-6142-0-13359600-1373870783_thumb.jpg

Edytowane przez salaj (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Planuję pobyt na tym właśnie kempingu w 2-iej połowie czerwca i nie wiem czy bez problemu znajdę miejsce. Bywałem ju z na podobnych dużych kempingach na Istrii i w 2-iej połowie sierpnia (2 razy) i było sporo problemów ze znalezieniem fajnego miejsca bez rezerwacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję pobyt na tym właśnie kempingu w 2-iej połowie czerwca i nie wiem czy bez problemu znajdę miejsce. Bywałem ju z na podobnych dużych kempingach na Istrii i w 2-iej połowie sierpnia (2 razy) i było sporo problemów ze znalezieniem fajnego miejsca bez rezerwacji

Witam ,myslę,ze problemów nie powinno byc w tym terminie .Dobrze kolega Piotrek pisze,zebyś przyjechał tam w zwykły dzień tygodnia,a jak wiesz kiedy bedziesz dokładnie to jaki problem zarezerwować miejsce przez internet czy telefon.

Jezeli chodzi o bilety na prom -najbardziej opłaca sie bilet dzienny lub dłuzszy jak chcesz np. kilka razy płynac do Wenecji.Dzienny w  2013 roku kosztował chyba 18 Euro-wsiadasz i wysiadasz ile razy chcesz przez 12 h.Opływasz  3 wyspy i Wenecję.Bilet za 7 Euro jest tylko jednorazowego użytku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Polecam,jest super byłem w tym roku z rodzina i znajomymi.Dla mnie najlepszy kemping we Włoszech na jakim byłem (blisko do promu do Wenecji,mozna nawet pieszo przejsc z kempingu te 1,5 km),a na kilku juz byłem

Czy ktoś tam był może w sierpniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.