Skocz do zawartości

Przyczepka z piętrowym łóżkiem


tokage

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

od kliku lat jestem właścicielem przyczepy Dethleffs Nomad. Niestety w zeszłym roku podczas powrotu z wakacji na Bałkanach przyczepka podskoczyła na nieoznakowanym progu zwalniającym i jedna ze ścian oderwała się od podłogi. Ponieważ wakacje bez ogonka nie mają sensu :) chciałem prosić o poradę przy kupnie kolejnej przyczepy. Generalnie poszukuję takiej z piętrowymi łóżkami. Znalazłem kilka ofert. Jak na razie najbardziej zainteresowała mnie ta:

 

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-knaus-2000r-CID5-IDeLBXz.html#dec18e2127

 

Czy ktoś z Szanownego grona forumowiczów mógłby coś o niej powiedzieć? Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i pomoc.

Pozdrawiam,

Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim umieściłem pytanie szukałem na forum jakiegokolwiek jej śladu. Szukałem też po Twojej sugestii i niczego nie mogę znaleźć. Postaram się jeszcze poszukać, ale gdyby ktoś, coś wiedział proszę o informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel w rozmowie telefonicznej powiedział, że oryginalne okno dachowe podobno się urwało, a aktualnie znajduje się tam jakieś inne. Myślicie, że jak stoi tak długo i nikt jej nie kupił, to nie warto się nią interesować. Sam nie jestem zbyt doświadczony w ocenie przyczep (mój pierwszy Dethleffs nie był raczej strzałem w 10) :). Znalazłem jeszcze jedną przyczepę w Mścicach, może ją ktoś już oglądał?

 

https://www.olx.pl/oferta/sprite-530-ck-nr-of-803-CID5-IDkXfLe.html#b0cb510db1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel w rozmowie telefonicznej powiedział, że oryginalne okno dachowe podobno się urwało, a aktualnie znajduje się tam jakieś inne. Myślicie, że jak stoi tak długo i nikt jej nie kupił, to nie warto się nią interesować. Sam nie jestem zbyt doświadczony w ocenie przyczep (mój pierwszy Dethleffs nie był raczej strzałem w 10) :). Znalazłem jeszcze jedną przyczepę w Mścicach, może ją ktoś już oglądał?

 

https://www.olx.pl/oferta/sprite-530-ck-nr-of-803-CID5-IDkXfLe.html#b0cb510db1

Byłem , widziałem i szczerze mówiąc kupiłem tam inną przyczepę. Ten Sprite jest przegniły przy drzwiach wejściowych , na całej długości. wejścia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem , widziałem i szczerze mówiąc kupiłem tam inną przyczepę. Ten Sprite jest przegniły przy drzwiach wejściowych , na całej długości. wejścia,

tak to już z tymi angielkami

to już bym prędzej tego knausa jechał obejrzeć

Edytowane przez andross (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem oglądnąć Eifelland Holiday, gdyby ktoś ewentualnie był zainteresowany zamieszczam poniżej opis z oględzin. Przyczepa stoi pod chmurką (bezpośrednio pod drzewem) niczym,

prócz sporej warstwy brudu nie przykryta. Z zewnątrz poszycie wygląda całkiem nieźle, jedynie prawa tylna strona w dwóch miejscach jest mocno zarysowana. Jedna z rys zaklejona białym uszczelniaczem.

Pęknięty tylny prawy plastik i tylny prawy klosz lampy. Brak oprawki lewej, górnej obrysówki. W środku przyczepa również nie picowana. Brak jakichkolwiek nieprzyjemnych zapachów. Wnętrze niezniszczone

(jedynie trochę zaniedbane). Podłoga twarda, trzeszczy, jak się po niej chodzi. W tylnej części za łazienką dach najprawdopodobniej lekko przecieka (widoczny delikatny zaciek na ścianie). Przy tylnym,

dolnym oknie wzdłuż krawędzi ściana mokra (na około 15 cm) i pęknięta (3 cm). Zamiast panoramicznego okna dachowego jest wstawiona deska/płyta z wmontowanym w nią otwieranym oknem.

Oryginalne otwory montażowe niezabezpieczone, najprawdopodobniej (przy większych opadach) dostaje się przez nie woda. Właściciel raczej nie jest skłonny do negocjacji ceny.

 

Ponieważ nie mam jakiegoś wielkiego doświadczenia w oglądaniu przyczep mogłem nie zauważyć innych rzeczy (pozytywnych jaki i negatywnych).

 

Gdyby ktoś wiedział coś o wartej uwagi przyczepie z piętrowymi łóżkami o dmc do 1300 kg i cenie max. w okolicy 20 000 bardzo proszę o informację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tokage jak na kogos kto nie ma doswiadczenia w ogladaniu przyczep, bardzo fachowo opisales ogledziny. Gratuluje chlodnego i rzeczoweo podejscia do tematu.

Tak swoja droga to dmc tego sprite'a jest jak na moj gust lekko nieralne (zanizone), nie wspominajac o rozbieznosci pomiedzy nazwa (Sprite 530) a deklarowana dlugoscia wnetrza - 580cm. Ale z brytyjkami wszystko jest mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.