Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Mołdawia

Mołdawia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 DarekN

DarekN

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 10 kwiecień 2017 - 20:28

Witam.

W lipcu wybieram się na Bałkany i chcę na kilka dni wjechać do Mołdawii. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w noclegach na "dziko" w tym kraju ? Wiem, że sklepy są słabo zaopatrzone. Nadniestrze odpuszczam sobie. Jaką walutę najlepiej tam zabrać ? Proszę o jakiekolwiek porady, wskazówki.

Pozdrawiam Darek

#2 byry007

byry007

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 448 postów
  • SkądKoło
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Niewiadów był n126 i n126n teraz Hobby 420
  • Holownik:Citroen Xsara Picasso

Napisano 10 kwiecień 2017 - 20:59

Witam. Byłem tam na kilka dni u znajomego ale bez przyczepy, policja stała na drodze z suszarka do włosów jako badanie prędkości. Policja jak zobaczy obce blachy zaraz zatrzymuje i szuka żeby dostać kilka dolarów, tylko że jak byłem tam 2008 r. Miasto fajnie za górami, droga jaką my jechismy to była z płyt betonowych. Przepisowo nie ma co jeździć tam tylko dobry klakson. Ogólnie jak ja byłem to odczułem tak że są tam biedni ludzie i bogaci nie ma kasy średniej ale za to po angielsku się dogadajasz z młodymi .

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#3 JarekLubelskie

JarekLubelskie

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 3 postów

Napisano 26 czerwiec 2017 - 11:07

Byłem 2 lata temu, samochodem osobowym śpiąc na dziko. Jeżeli idzie o dzikie noclegi to tak jak w Rumunii nie ma z tym żadnego problemu, nie brakuje też tam miejsc w których można zjechać z głównej drogi w pole aby się zatrzymać i biwakować. Nie wiem czy istnieją zorganizowane pola namiotowe ja w każdym bądź razie z nich nie korzystałem. Główne drogi są w dobrym stanie szczególnie oznaczone M14, M2 wszystkie inne gorszej jakości. Często zdarza się tak, że jedziemy asfaltem i nagle bez żadnych znaków droga zmienia się w szutrówkę. Generalnie drogi oceniam wyżej niż np w zakarpackiej Ukrainie. Mołdawia to takie połączenie Rumunii z Ukrainą. Na przejściu granicznym Rumunia-Mołdawia w okolicach Jassy bez problemu. Celniczka mołdawska była dla nas bardzo miła, co niektórych śmieszył fakt że wjeżdżamy z 3 letnim dzieckiem zwiedzać ich kraj :). Tak czy owak celniczka udzieliła nam wszelkich informacji gdzie kupić winietę, co opłacić, gdzie się udać itd. Bardzo miło wspominamy pobyt w tym kraju. Co do sklepów to zaopatrzcie się przed wjazdem do Mołdawii w większe ilości jedzenia. Sklepy jeżeli się trafiają są bardzo słabo zaopatrzone. Nie ma praktycznie żadnych supermarketów, wchodzi się do dużego sklepu z półkami, a na półkach pusto. To chyba najbiedniejszy kraj Europy. Byliśmy przez 3 dni bo na tyle starczyło nam jedzenia, ogólnie warto odwiedzić główne atrakcje, w Kiszyniowie bez rewelacji - nawet u nas miasta 20 tysięczne mają ciekawszą starówkę. Wszystko to rekompensują widoki podczas jazdy. Mołdawia to kraj górek, podjazdów i zjazdów. Uważajcie również na wolnostojące zbiorniki - są bardzo brudne, a ich zapach niesie się na wiele kilometrów. Mam film z naszej podróży, jeżeli byłbyś zainteresowany to napisz na priv. Co do waluty to zabierałem Euro i leje rumuńskie i wymieniałem na leje mołdawskie

Użytkownik JarekLubelskie edytował ten post 26 czerwiec 2017 - 11:08

#4 DarekN

DarekN

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 26 czerwiec 2017 - 22:08

Jarek - dzięki za info :-)

Użytkownik DarekN edytował ten post 26 czerwiec 2017 - 22:09

#5 Leo66

Leo66

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 10 postów
  • SkądPRZEMYŚL
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:Mitsubishi Delica 4WD 3.0

Napisano 07 lipiec 2017 - 11:30

Zapytam jeszcze o bezpieczeństwo, złodziejstwo itp. Czy bezpiecznie jest zostawić auto w interiorze i pójść na cały dzień w góry np.?

Czy są stacje LPG ? często czy sporadycznie ?

#6 Leo66

Leo66

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 10 postów
  • SkądPRZEMYŚL
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:Mitsubishi Delica 4WD 3.0

Napisano 11 lipiec 2017 - 19:05

A co z LPG ?

#7 domi78

domi78

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 2 postów

Napisano 28 lipiec 2017 - 18:23

Może ci zbytnio nie pomogę ale jak szukasz informacji i ciekawostek to może poszukaj sobie na stronie http://luksusowepodroze.pl/ są opisane wszystkie miejsca które warto zwiedzać i co trzeba wiedzieć. Możliwe że znajdziesz wszystkie odpowiedzi na nurtujące cię pytania :) 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych