Skocz do zawartości

Zmiana opon - jaki rozmiar?


RadekNet

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bardzo dobre opony :D Ja odkąd zacząłem jeździć na całorocznych już nie mam ochoty na żadne dwa komplety. Ale ja mało jeżdzę. Z ciekawostek to w śniegu i naprawdę trudnych warunkach dużo lepiej i stabilniej zachowują się moje całoroczne niż jakiejś średniej klasy zimówki, które wcześniej miałem.

W taką pogodę zmienną jak obecnie też na całorocznych lepiej pojedziemy. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie do końca, musiałbym kupić tamte, a później te sprzedać, a nie wiadomo ile będę sie z nimi bujał. Już tak mam do sprzedania zimówki na felgach po sharanie i poprzednie z cepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie do końca, musiałbym kupić tamte, a później te sprzedać, a nie wiadomo ile będę sie z nimi bujał. Już tak mam do sprzedania zimówki na felgach po sharanie i poprzednie z cepy

 

Widać słabo Ci idzie ;) DO Sharana sprzedaj na jakimś forum Sharanowym. Ja swój komplet zimowy, który tak jeszcze wystarczy na 1 sezon opchnąłem w Klubie Cytrynki - poszło dość szybko.

A poprzednie z cepy to wywal, a nie sprzedajesz.

 

Opony w takim rozmiarze, niemal nowe też opchniesz bez problemu. Ja naprawdę poszedłbym na Twoim miejscu w całoroczne - Michelin Crossclimate to na nasze warunki najlepszy wybór. Na pewno w wielu przypadkach sprawdzi się lepiej niż zimowa, zwłaszcza na nawierzchni jakie w zimie mamy.

 

Zresztą sprawdź sam:

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojej wtopie z NOKIANAMI  -zimowe , na nastepną zimę zakładam budżetowe znanych firm .Np. Barum, Matador . Jak wytrzymają 3-4 zimy za połowę ceny Nokianów to będę zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać słabo Ci idzie ;) DO Sharana sprzedaj na jakimś forum Sharanowym. Ja swój komplet zimowy, który tak jeszcze wystarczy na 1 sezon opchnąłem w Klubie Cytrynki - poszło dość szybko.

A poprzednie z cepy to wywal, a nie sprzedajesz.

 

Opony w takim rozmiarze, niemal nowe też opchniesz bez problemu. Ja naprawdę poszedłbym na Twoim miejscu w całoroczne - Michelin Crossclimate to na nasze warunki najlepszy wybór. Na pewno w wielu przypadkach sprawdzi się lepiej niż zimowa, zwłaszcza na nawierzchni jakie w zimie mamy.

 

Zresztą sprawdź sam:

 

Tak trochę się obawiam tych całorocznych, mam takie przekonanie że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego... a nie wiesz jak z żywotnością tych michelinków, żeby się nie okazało że zetrą się jak zimowe w gorące lato i wystarczą na 30kkm.

 

 

Teraz sprawdzałem te co mam michelin primacy hp, nowe kosztują 610, tealne jest wziąć za niebz 550zl? Maja przejechane 4kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie mam inne opony całoroczne. Te Micheliny rozważałem, ale kupiłem inne też klasy premium. Jeździ mi się na nich bardzo dobrze. Po ponad roku czasu nie widać śladów zużycia. No ale ja obecnie robię mało kilometrów.

 

Wiem natomiast jedno. Obecne opony całoroczne są już na tyle dobre, że dla moich potrzeb nie ma sensu kupowania dwóch kompletów.

 

I co najlepsze. Wg mnie, a w tym roku jeździłem w naprawdę trudnych warunkach w górach to te całoroczne sprawdziły się lepiej niż moje poprzednie zimowe ze średniej półki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.