Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy z kufrem - prośba o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy,

 

kilka dni temu stałem się posiadaczem kempingowego Mercedesa Marco Polo. Samochód ma wiele plusów - jest niewielkich rozmiarów, dzięki czemu pozwala na szybką jazdę i okazjonalne "przyczajenie się" w terenie (nie rzuca się w oczy).

Każdy kij ma jednak dwa końce. :) Mankamemtem małego pojazdu jest nieduża przestrzeń przeznaczona do przewożenia bagażu. Rozwiązaniem byłby dodatkowy kufer, montowany na haku. Jeśli jednak będę chciał zabrać ze sobą rowery - tak samo montowane z tyłu, jego przymocowanie nie będzie możliwe. Bagażnik dachowy również nie wchodzi w rachubę - musiałbym go demontować przy każdej próbie podniesienia dachu.

Tutaj zwracam się z gorącą prośbą do Klubowiczów - czy znacie może jakiś producentów, oferujących połączenie kufra z bagażnikiem rowerowym, montowane na haku? Chodzi mi o coś podobnego do konstrukcji z załączonego obrazka:

post-25467-0-13339400-1491681012_thumb.jpg

Zależy mi, aby był to fabryczny produkt - nie chciałbym bawić się w Pomysłowego Dobromira. :)

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie sugestie,

Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł.

Nie spotkałem się, a jesienią "robiłem doktorat" z bagażników rowerowych, bo żaden nie chciał pasować do mojego autka. Będziesz chciał zachować otwieralność tylnej klapy przy tym rozwiązaniu?

Takie hakowce z kufrem są spotykane z przeznaczeniem dla myśliwych, więc cos możesz pod tym kątem poszukać. Dołączenie uchwytów rowerowych do takiego kufra to raczej banał - wystarczy przykręcić do kufra zwykłe uchwyty do wożenia rowerów na dachu.

A Twój hak to uniesie, tu na zdjęciu widać, że cały ten kufer nie trzyma się na haku (tylko cyba jest przykręcony do samochodu) - hak jest pusty.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gdzieś numer do gościa co robi od początku bagaznik dla myśliwych i nie tylko, na zdjęciu widać tak jakby bagaznik był by na klapie auta.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Wszystkim bardzo dziękuję za podpowiedzi.

Najchętniej zachowałbym możliwość otwierania tylnej klapy, jednak rozumiem, że w tym przypadku nie jest to możliwe. Coś za coś. :)

 

@commander

Takie rozwiązanie wydaje się być optymalne. Dziękuję za pomoc! Początkowo szukałem kufra połączonego z uchwytem na rowery, ponieważ nie znałem urządzeń przypinanych do klapy. Jeśli jednak - jak piszesz - takie coś jest w ofercie producentów, nie ma przeciwwskazań, aby zakupić dwa niezależne akcesoria o różnych mocowaniach. Raz jeszcze dziękuję!

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Moskwicz407 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku rozwiązanie commandera sprawia, że bagaznik rowerowy nie obciąża haka, czyli mamy jakieś 40Kg potencjalnej ładowności na haku więcej. To ważne, bo sporo aut ma ograniczenie nacisku na hak w okolicach 50-80 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.