Skocz do zawartości

Problemy na granicach 2017


gusia-s

Rekomendowane odpowiedzi

...

jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie to Chorwaci mogą parę kun stracić w tym roku.

Do sezonu błyskawicznie się zorganizują, nie są w Schengen więc wstawią swoje kryteria kontroli i jestem przekonany że im się uda.

Nie wiem co wymyślą, może np na wjeździe do Chorwacji otrzymasz kod kreskowy przyporządkowany do tablic/dowodu/paszportu/ect

po to, by potem ułatwić wyjazd na dowolnym przejściu.

Na razie panuje chaos a za dużo mają do stracenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wojtek ale to nie od Chorwatów zupełnie zależy bo to nie oni tylko głównie Słoweńcy walczą o to aby utrzymać kontrole. Żaden kod kreskowy nie przyporządkuje osoby do dokumentu, chyba że Ci czipa wbiją pod skórę. Skanują dokumenty i weryfikują tożsamość osób przekraczających granicę, także muszą zatrzymać każde auto, wziąć od wszystkich dokumenty, poskanować, przeklinać w systemie co trzeba, zerknąć na facjaty i na tym się schodzi - 2 osoby w aucie 5 min., 4 już się robi 10.

 

Nam będą pewnie jeszcze włazić do budy i szukać uchodźców.  :oslabiony:  :oslabiony:

Za miesiąc zaczną się wyjazdy już wakacyjne, może coś się zmieni do tego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gusiu, z tym kodem kreskowym to sobie zmyśliłem jakikolwiek przykład i sposób na usprawnienie kontroli/odprawy, ale faktycznie , to nie Chorwaci będą stać na przeszkodzie.

Liczę że się zorganizują i dogadają na tyle, że na sezon sprawnie będzie odprawa szła.

.

In pytanie, jakie są relacje polityczno-społeczne Słoweńców z Chorwatami? Tu jest klucz sądzę.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek ale piwo zamknięte w puszce można przewozić więc nie wiem czym się martwisz :-)

Piwa to ja zabieram 4 sztuki, po co drewno do lasu wozić ;). Ziemniaki, cukinia i cebula też zostają w domu ;). Ale mnie się o mięso rozchodzi, dużo mięsa;)

 

Chyba zapakuje je w puszki po piwie, tam u polaka nie sprawdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwa to ja zabieram 4 sztuki, po co drewno do lasu wozić ;). Ziemniaki, cukinia i cebula też zostają w domu ;). Ale mnie się o mięso rozchodzi, dużo mięsa;)

 

Chyba zapakuje je w puszki po piwie, tam u polaka nie sprawdzą.

 

... mięso zakwasza, chcesz truć rodzinę ... płatki owsiane zabierz, nie trzeba trzymać w lodówce i bakalie do nich ;) ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Uff ... może nie będzie tak źle na granicy ... Słoweńcy się nieco ugięli i maja na okres wakacji odpuścić szczegółowe kontrole wszystkich jak leci ... http://www.vijesti.rtl.hr/novosti/svijet/2689053/dobre-vijesti-za-turisticku-sezonu-slovenci-ciljanom-kontrolom-olaksavaju-prelazak-granice/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg najnowszych informacji, od 27 czerwca mają być zawieszone szczegółowe kontrole na granicach z Chorwacją (*Schengen), jakie obowiązywały od kwietnia '2017

http://www.cro.pl/Zawieszone-szczegolowe-kontrole-graniczne-45.htm

 

http://www.vijesti.rtl.hr/novosti/svijet/2689053/dobre-vijesti-za-turisticku-sezonu-slovenci-ciljanom-kontrolom-olaksavaju-prelazak-granice/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BIZNES !

 

ja już pisałem o tym, że to jest taki strumień gotówki, że nie ma najmniejszej możliwości aby Chorwaci dopuścili do utrudnień dla turystów. Dziwi mnie, że tak późno o to zawalczyli, bo mogli kilka procent z milionów Euro wystraszyć..

 

Nie będzie tam ani wojny, ani blokady granic, ani nawet kurzu na ulicach, tych którymi jeżdżą turyści. Co innego na uboczu, tam czasem strach zjechać na bok zrobić fotkę widokową, bo nie wiadomo, co akurat zrzucili do rowu. Raz trafiłem na 3/4 ciężarówki asfaltu, zrzuconej prosto w krzaki, był tam taki spadek, że  z drogi nie widać więc można się kłopotu pozbyć.

 

Nie mniej jednak dalej polecam Cro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś czuwa i połączył temat :)

 

BIZNES !

 

ja już pisałem o tym, że to jest taki strumień gotówki, że nie ma najmniejszej możliwości aby Chorwaci dopuścili do utrudnień dla turystów. Dziwi mnie, że tak późno o to zawalczyli, bo mogli kilka procent z milionów Euro wystraszyć..

Marek ale Słoweńców biznesy Chorwacji nie obchodzą a to oni robili problemy na granicach.

Już wcześniej pisałam chyba, że te 2 kraje nie przyjaźnią się, Słowenia po podziale kraju nie uznaje ogromnych zobowiązań finansowych jakie rości sobie Chorwacja (chodzi o banki, które terytorialnie przejęła)  

 

Reakcja Chorwatów była natychmiastowa, bo już po pierwszej dobie niesamowitych korków od wprowadzenia szczegółowych kontroli. Unia przyjęła ich argumenty i zawiesiła wykonywanie przepisów jakie sama wydała natomiast Słoweńcy się od tego odwołali i zastrzegli, że będą nadal kontrolować do czasu rozpatrzenia ich odwołania. Też mają kawałek Adriatyku więc dlaczego by nie zatrzymać trochę turystów u siebie ;)

Widocznie coś drgnęło w tej kwestii, skoro jednak odpuścili przynajmniej na okres wakacji, może prikaz z UE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Węgrzy też kontrolowali, może na mniejszą skalę. Z jednej strony ze Słoweńcami się nie lubią, a to przecież ich na północy Cro jest zatrzęsienie. Może politycznie jest na bakier, ale ciężko im się oprzeć przed wizytą nad Adriatykiem w Cro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba własnie tak jest jak piszesz. 

 

Z jednej strony ze Słoweńcami się nie lubią, a to przecież ich na północy Cro jest zatrzęsienie. 

W dodatku na kempingach zachowują się jakby byli u siebie na podwórku  :wrrr: Głośni, zaborczy i nachalni. Nie polubiłam tej nacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może koledzy którzy aktualnie lub za dni kilka będę wjeżdżali do Chorwacji, od strony Słowenii oraz Węgier opiszą jak wygląda teraz "kontrola graniczna".

Wg mnie, dla krajów Schengen ważniejszy byłby wyjazd z Chorwacji i wjazd do krajów UE, a nie wyjazd z krajów "Schengen" !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.