Skocz do zawartości

Problemy na granicach 2017


gusia-s

Rekomendowane odpowiedzi

A czemu mają nie wiedzieć, przecież to nie tajemnica. Część łudzi zrezygnuje, tak jak było 2 lata temu po nagonce na Grecję ale część i tak pojedzie odstajac swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A czemu mają nie wiedzieć, przecież to nie tajemnica. Część łudzi zrezygnuje, tak jak było 2 lata temu po nagonce na Grecję ale część i tak pojedzie odstajac swoje.

 

Nie wiedzą bo się o tym nie mówi przecież. Więc żeby się dowiedzieć to trzeba się interesować. Tak jak mój brat, którego dziś oświeciłem. Ale on i tak wie lepiej. Twierdzi, że zamiast godzi ny to w sezonie postoi 2. Tylko już zapomniał, jak bez kontroli stał w korku dużo dłużej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jak wiele osób, np Holendrów np w ogóle nie będzie wiedziało o problemach na granicy i pojadą, i będą stali po dobre kilka godzin.

Kolejki na granicy Austrii z Niemcami są już od 2 lat więc Ci którzy podróżują już zdążyli przywyknąć. Myślę, że to najmniejsza cena jaką trzeba zapłacić za bezpieczeństwo. Cóż takie czasy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy jechałem między A i DE to ani razu nie stałem na granicy

Mniej więcej tu 47°46'07.0"N 12°57'22.1"E - ile razy jadę na narty jest koras kontrola. nie biorą wszystkich dokumentów do ręki ale jest ograniczenie i zwężenie do jednego pasa( tymczasowy punkt przywrócenia kontroli granicznej). W tym roku w połowie stycznia 4 godziny czekania. Takie oto Schengen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzą bo się o tym nie mówi przecież. Więc żeby się dowiedzieć to trzeba się interesować. Tak jak mój brat, którego dziś oświeciłem. Ale on i tak wie lepiej. Twierdzi, że zamiast godzi ny to w sezonie postoi 2. Tylko już zapomniał, jak bez kontroli stał w korku dużo dłużej :D

To fakt, że jak ktoś się nie zainteresuje to może być zdziwiony a takich ludzi nie brakuje wiadomo ... w szoku byłam jak znajomi pojechali do Cro z dzieckiem i z ... aktem urodzenia  :]

 

Ja pojadę na 90% od strony Węgier starym przejściem w Leteney, może uda się odstać krócej. Rok temu stałem 20 minut na autostradowym przejściu kawałek dalej.

Ty chyba jedziesz w czerwcu to i tak pół biedy pewnie będzie :)

Można też próbować na Ormoż od Słowenii. Macelji będzie najbardziej zapchane bo to popularne przejście. Przekraczanie granicy w nocy lub w tygodniu tez może ułatwić sprawę.

Może zwiększą służby, coś muszą zrobić :niewiem: .

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej tu 47°46'07.0"N 12°57'22.1"E - ile razy jadę na narty jest koras kontrola. nie biorą wszystkich dokumentów do ręki ale jest ograniczenie i zwężenie do jednego pasa( tymczasowy punkt przywrócenia kontroli granicznej). W tym roku w połowie stycznia 4 godziny czekania. Takie oto Schengen :)

Za 2 tyg będę jechał a za 3 wracał to zdam realcje jak było https://www.google.pl/maps/dir/Wroc%C5%82aw/Garda,+W%C5%82ochy/@47.5588201,12.1771982,10z/data=!4m8!4m7!1m2!1m1!1s0x470fe9c2d4b58abf:0xb70956aec205e0f5!1m2!1m1!1s0x4781eca8aec020b9:0x91dcf07c1c969bb8!3e0?hl=pl-pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba daleko jechać, tymczasowy punkt przywrócenia kontroli granicznej PL-CZ Paczków-Bílý Potok. Nie wiem jak dziś ale poprzedni cały tydzień kontrolowali. A tak dokładnie to wjeżdżając do Czech, do Polski otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramatyzujecie, wg mnie teraz taka kontrola jest bo od wczoraj projekt ruszył do wakacji im się znudzi. W ubiegłym roku na światowe dni młodzieży też miały powrócić granice, być ścisłe kontrole itp, a nic takiego zarówno w Zwardoniu jak i w Cieszynie nie było.

A paszporty to dla dzieci to większa wygoda niż dowody. Jedne i drugie są na 5 lat a na paszporcie pojedzie dalej niż na dowodzie, tzn poza UE. 

Marek zdjęciami bym się nie przejmował, widzą całą rodzinkę to do zdjęcia się nie doczepią, szczególnie że raczej widać że dzieci są Twoje a nie porwane po ich zachowaniu :) My mamy u młodej fotkę jak miała 2 miesiące i raczej nie wybieram się tego zmienić przed upływem terminu paszportu, czyli jeszcze 3 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramatyzujecie, wg mnie teraz taka kontrola jest bo od wczoraj projekt ruszył do wakacji im się znudzi. W ubiegłym roku na światowe dni młodzieży też miały powrócić granice, być ścisłe kontrole itp, a nic takiego zarówno w Zwardoniu jak i w Cieszynie nie było.

Oby ... 

W ubiegłym roku na powrocie nas trzymali na granicy Austria/Czechy ... wyrywkowo oczywiście na nas padło.

Na wjeździe do PL była zwężka do jednego pasa , 10 km/h i też wyrywkowo kontrolowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj było tak...

 

Granica drogowa - kierunek z DE do DK, godzina 14:00 na bok wyrywali KAŻDĄ przyczepe, busa i kampera do kontroli pasażerów, oraz każde auto z blachami nie UE do kontroli ... zwężka na 3 pasach do jednego, okolo 20 stanowisk na parkingu z boku - samochod policyjny + 2 policjantów/graniczników i auto kontrolowane - szybko to szło... bez korków.

 

Droga powrotna DK do DE - zjazd z promu w Rostock, godz 04:30 - na rondzie za promowiskiem na bok szły wszystkie LT, LV, EST, RU, UA - każdy jeden na indywidualną kontrole auta... dosc szybko ito szlo - pasazerowie, bagaznik, przyczepa itd.

 

 

Pomimo ze oba kraje w UE to jednak "obcych" kontrolują ... korkow nie było, utrudnien też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, że jak ktoś się nie zainteresuje to może być zdziwiony a takich ludzi nie brakuje wiadomo ... w szoku byłam jak znajomi pojechali do Cro z dzieckiem i z ... aktem urodzenia  :]

 

Ja znam takich geniuszy co wykupili wycieczkę dość drogą, bo oni tylko takie drogie i na lotnisku zdziwienie, bo jak to dziecko musi mieć paszport? :D I tyle było z ich wycieczki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiające a jednak się zdarza. 

Ci moi jechali na 2 auta, druga rodzina z dzieckiem w tym samym wieku i tej samej płci, nazwisko to samo bo bracia. Wiec najpierw jeden przejechał ze swoją rodziną, wysadził towarzystwo i wrócił po szwagierkę i bratanka, przewiózł go na dokumentach swojego dzieciaka przez inną bramkę. Powrót tak samo kombinowali. Niegodne naśladowania ale tak było :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiające a jednak się zdarza.

Ci moi jechali na 2 auta, druga rodzina z dzieckiem w tym samym wieku i tej samej płci, nazwisko to samo bo bracia. Wiec najpierw jeden przejechał ze swoją rodziną, wysadził towarzystwo i wrócił po szwagierkę i bratanka, przewiózł go na dokumentach swojego dzieciaka przez inną bramkę. Powrót tak samo kombinowali. Niegodne naśladowania ale tak było :/

Teraz takich sytuacji będzie więcej. Może brzydko to brzmi, ale to efekt 500+. Wiele rodzin przeznaczy tą kasę na wczasy. Mam znajomego z 4 dzieci. Zawsze klepali biedę, teraz kupili nowe auto za 130.000zl w leasing, za rok wczasy. Już go widzę jak zabiera paszporty, dowody, karty ekuz czy ubezpieczenie kosztów leczenia.

 

Ja ruszam w pierwszych dniach czerwca, ale do tej pory trafi się już jakaś relacja z majówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.