Skocz do zawartości

Problemy na granicach 2017


gusia-s

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej jak kupią auto i pojadą na wczasy niżby poszło to na przelew  :pub:

A ludzie się zmieniają kiedy otwierają się przed nimi jakieś perspektywy więc może  ... trzeba wierzyć :)

 

Ja ruszam w pierwszych dniach czerwca, ale do tej pory trafi się już jakaś relacja z majówki.

A dokąd to? zdradzisz? :)


TELEGRAM - klik

Ktoś poszedł po rozum do głowy ... z dużej chmury mały deszcz ufff  :yay:

Przejścia Węgry i Słowenia uwolnione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Teraz takich sytuacji będzie więcej. Może brzydko to brzmi, ale to efekt 500+. Wiele rodzin przeznaczy tą kasę na wczasy. Mam znajomego z 4 dzieci. Zawsze klepali biedę, teraz kupili nowe auto za 130.000zl w leasing, za rok wczasy. Już go widzę jak zabiera paszporty, dowody, karty ekuz czy ubezpieczenie kosztów leczenia.

 

Ja ruszam w pierwszych dniach czerwca, ale do tej pory trafi się już jakaś relacja z majówki.

Marek, sory ale w takie rzeczy nie wierze, i nie chodzi mi o to że Ty kit wciskasz ale może po prostu wiesz tyle ile chcieli żebyś wiedział. Nawet jak na całą czwórke dostają to jest 2k, a sam wiesz ile kosztuje miesięcznie leasing na auto za 130k, a jak klepali słodką biede to wątpie że mieli na wpłate np 40k. Na wakacje spoko, może będą z tego mieli, ale nie przesadzajmy że ludzie pokupują fury i pobudją domy z 500+
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jak kupią auto i pojadą na wczasy niżby poszło to na przelew :pub:

A ludzie się zmieniają kiedy otwierają się przed nimi jakieś perspektywy więc może ... trzeba wierzyć :)

 

A dokąd to? zdradzisz? :)

 

TELEGRAM - klik

Ktoś poszedł po rozum do głowy ... z dużej chmury mały deszcz ufff :yay:

Przejścia Węgry i Słowenia uwolnione :)

Link jakby nie po naszemu a telefon nie tłumaczy.

 

Ruszamy na Peljesac z wycieczkami na Korcule i Mljet. Później chyba Split a dalej rejon Zadaru. Jak nic się nie wydarzy to chyba wyrwę pełne 3 tygodnie ;) i prawdopodobnie będzie później roczna przerwa z Cro na rzecz Itali po ponad 20 latach od ostatniej wizyty.

 

Możliwe że poplyniemy z autem na Brać. Campingi tam raczej słabe więc wycieczka w sam raz.

Marek, sory ale w takie rzeczy nie wierze, i nie chodzi mi o to że Ty kit wciskasz ale może po prostu wiesz tyle ile chcieli żebyś wiedział. Nawet jak na całą czwórke dostają to jest 2k, a sam wiesz ile kosztuje miesięcznie leasing na auto za 130k, a jak klepali słodką biede to wątpie że mieli na wpłate np 40k. Na wakacje spoko, może będą z tego mieli, ale nie przesadzajmy że ludzie pokupują fury i pobudją domy z 500+

Nie odbiegajmy od tematu. Nie znam szczegółów auto widziałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link jakby nie po naszemu a telefon nie tłumaczy.

 

Ruszamy na Peljesac z wycieczkami na Korcule i Mljet. Później chyba Split a dalej rejon Zadaru. Jak nic się nie wydarzy to chyba wyrwę pełne 3 tygodnie ;) i prawdopodobnie będzie później roczna przerwa z Cro na rzecz Itali po ponad 20 latach od ostatniej wizyty.

 

Możliwe że poplyniemy z autem na Brać. Campingi tam raczej słabe więc wycieczka w sam raz....

No w skrócie, jak napisałam wcześniej ... przejścia Węgry/Chorwacja i Słowenia/Chorwacja po piątkowym armagedonie, na wniosek Chorwacji wyłączyli z tej szczegółowej kontroli :)

 

Ale to teraz robisz ten trip? w majówkę?

Brać bardzo mi chodzi po głowie ... i chyba mimo słabizny z kempingami (mam jeden na oku) poważnie go rozważam do przeszperania wzdłuż i w szerz :D Na kempingach i tak spędzamy bardzo mało czasu więc może? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w skrócie, jak napisałam wcześniej ... przejścia Węgry/Chorwacja i Słowenia/Chorwacja po piątkowym armagedonie, na wniosek Chorwacji wyłączyli z tej szczegółowej kontroli :)

 

Ale to teraz robisz ten trip? w majówkę?

Brać bardzo mi chodzi po głowie ... i chyba mimo słabizny z kempingami (mam jeden na oku) poważnie go rozważam do przeszperania wzdłuż i w szerz :D Na kempingach i tak spędzamy bardzo mało czasu więc może? ;)

Majówka ma być nad Bałtykiem jak tylko pogoda pozwoli. Za 3 dni Węgry a Cro na koniec maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się porobiło ... od dziś obowiązują nowe przepisy w zakresie szczegółowej odprawy podróżnych na zewnętrznych granicach UE. Pierwszego dnia masakra... mimo, ze jest zupełnie poza sezonem to dziś kilkugodzinne korki na granicach Chorwacji, która mimo że jest w Unii nie jest w Schengen. Jesli nic się nie zmieni to mamy wesoło w sezonie a Chorwacja to nie jedyny kierunek przecież.

http://www.rp.pl/Polak-za-granica/304049973-Szczegolowa-odprawa-podroznych-na-zewnetrznych-granicach-UE-od-7-kwietnia-2017.html

 

 

Nie trzeba szczegółowych kontroli na zewnętrznych granicach - wystarczy jeden debil zatwierdzający plan remontu jednego pasa ruchu jak w Świecku, na wlocie do kraju.

Wczoraj w godzinach do południowych korek 30 km na A-12 od strony ringu do samego przejścia granicznego. Zwężka do jednego pasa.

Wystarczy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzą bo się o tym nie mówi przecież. Więc żeby się dowiedzieć to trzeba się interesować. Tak jak mój brat, którego dziś oświeciłem. Ale on i tak wie lepiej. Twierdzi, że zamiast godzi ny to w sezonie postoi 2. Tylko już zapomniał, jak bez kontroli stał w korku dużo dłużej :D

W niemieckim radiu mowili. A te korki to moze wlasnie dlatego, ze w Niemczech zaczely sie wlasnie dwa tygodnie ferii. Bedzie tez ciekawie na poczatku czerwca ( znowu dwa tygodnie ferii) Bardzo duzo osob jedzie na urlop. No i nastepny mega skok to poczatek wakacji dla Baden Wüttemberg i Bayern w tym roku 27 lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... poza Unię trzeba nadal

 

 

Dokładnie, lotnisko to przecież drzwi na cały świat.

 

Panowie wydawało mi się, że rozmawiamy o strefie schengen.

Niedawno wysłano mnie do Turcji i taki mój współpracownik dzwoni do mnie w drodze na lotnisko i pyta, "a wizę masz?" No cóż ichniejsza strona internetowa, ileś tam Euro i zanim dojechałem do lotniska, to już miałem - dobrze że zadzwonił.

:)

 

wczoraj było tak...

 

Granica drogowa - kierunek z DE do DK, godzina 14:00 na bok wyrywali KAŻDĄ przyczepe, busa i kampera do kontroli pasażerów, oraz każde auto z blachami nie UE do kontroli ... zwężka na 3 pasach do jednego, okolo 20 stanowisk na parkingu z boku - samochod policyjny + 2 policjantów/graniczników i auto kontrolowane - szybko to szło... bez korków.

 

No to od roku nic się nie zmieniło co do tego jak wygląda przejazd przez przejście.

W zeszłym roku na święta Wielkiej Nocy jechałem to wyglądało to podobnie.

Zwężenie, oni patrzą na na nas, my powoli się tocząc patrzymy się im w oczy ;) i ... hajda dalej - żadnych korków.

Kogo zatrzymywali nie wiem, nie widziałem, żeby kogokolwiek zatrzymywali - jechałem samochodem osobowym na blachach z po za unii (norweskich :)) ze znajomym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z ostatniej chwili ;) - Obowiązek wzmożonych kontroli niby Unia zawiesiła ale mimo to Słoweńcy i Węgrzy kontrolują, nie tyle przy opuszczaniu strefy co przy wjeździe niestety. W majówkę korki były nawet na mało popularnych przejściach. 

Kontrola dokumentów osobowych łącznie ze skanowaniem + kontrola dokumentów pojazdu, uprawnienia do kierowania - zaglądają wyrywkowo do środka dość często więc się schodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie majówki pokonywaliśmy granice łacznie 15 razy (samochodami i rowerami) i nie było żadnej kontroli na żadnej z granic. (PL/SK/A/SLO/I) te ostatnie w rożnych konfiguracjach i najczęściej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paszporty po co? Zmieniło się coś? Machnij dzieciom dowody osobiste https://pz.gov.pl/dt/login/login?ssot=i3dd2e23jfkwn7hct2x9Wszystko załatwisz online, dowód do odbioru za póltoratygodnia, bezpłatnie, fotkę załączasz elektronicznie, robiłem na tle białej ściany. W szoku byłem jak to dobrze działa. Odebrałem właśnie dwa dowody.

 

zebrałem się w sobie, dałem radę. Faktycznie jestem pozytywnie zaskoczony jak to fajnie działa. Najtrudniej zrobić dobre fotki.

 

całość złożenia wniosku zajęła mi 13 minut. Teraz czekam na DO dla dzieciaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wcześniej czytałem o problemach i korkach na granicy niemcy austria. Wkaśnie wróciłem z włoch, granica niemcy/austria/włochy i z powrotem, żadnych kontroli, korków czy innych cudów. Nikogo nie ciągnęli na bok na trzepanie. Także bez problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie majówki pokonywaliśmy granice łacznie 15 razy (samochodami i rowerami) i nie było żadnej kontroli na żadnej z granic. (PL/SK/A/SLO/I) te ostatnie w rożnych konfiguracjach i najczęściej)

 

Bo to nie na tych granicach są wzmożone kontrole tylko na granicach strefy Schengen czyli Węgry/Chorwacja, Słowenia/Chorwacja.

Nadal poza strefą są Rumunia i Bułgaria czyli też granica Węgry/Rumunia i Grecjia/Bułgaria. Nie wiem jak tam teraz jest w stosunku do tego co było wcześniej.

W drodze do Cro jest stanowczo źle a przejeżdżało się wcześniej poprzez pokazanie przez szybę że ma się dokument. Nawet nie brali do wglądu tylko było machnięcie ręką aby jechać. 

 

Słoweńcy jakieś odwołanie złożyli od tej decyzji o zawieszeniu kontroli i do czasu rozstrzygnięcia będą kontrole prowadzić. Jak to się nie skończy to w wakacje będzie makabra.

 

Wyrywkowe kontrole są też na granicy Czechy/Austria np. Drasenofen-  w tym roku się nie załapaliśmy na szczęście ale stali na granicy np. tydzień temu w niedzielę i wyłapywali losowo - na powrocie w tym samym miejscu już było pusto. W tamtym roku wracając z Cro mieliśmy kontrolę właśnie na tej granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.