Skocz do zawartości

Problemy na granicach 2017


gusia-s

Rekomendowane odpowiedzi

No to się porobiło ... od dziś obowiązują nowe przepisy w zakresie szczegółowej odprawy podróżnych na zewnętrznych granicach UE. Pierwszego dnia masakra... mimo, ze jest zupełnie poza sezonem to dziś kilkugodzinne korki na granicach Chorwacji, która mimo że jest w Unii nie jest w Schengen. Jesli nic się nie zmieni to mamy wesoło w sezonie a Chorwacja to nie jedyny kierunek przecież.

http://www.rp.pl/Polak-za-granica/304049973-Szczegolowa-odprawa-podroznych-na-zewnetrznych-granicach-UE-od-7-kwietnia-2017.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

zgadza się, widziałem fotki z kamerek online na granicy Słowenii i Chorwacji. Wygląda to bardzo źle, jak dojdzie ruch turystyczny to będzie wręcz masakra - i nawet jazda na noc nie pomoże..

 

mam nadzieje, że szybko tą kontrolę zlikwidują, bo inaczej znowu będziemy szukać małych przejść i kombinować jak tu nie stać godzinami na granicy.

 

na dziś u mnie ta informacja spowodowała zmiany. Szybka kontrola paszportów i już wiem że dzieciaki mają oba do wymiany (fotka u dziecka rocznego i 2 letniego jest nie rozpoznawalna). Do wczasów niespełna 2 miesiące, wiec tragedii nie ma, zrobi się. Wcześniej będę unikał opuszczania granic Schengen... a mam w planach za tydzień być bardzo blisko Cro :)

 

Edycja - dodaję wspomnianą fotkę znalezioną na grupie FB. Jedynym pocieszeniem w tej sytuacji jest fakt, że zawsze posiadamy przy sobie nasz mobilny domek i będzie gdzie kości rozprostować w razie W.

post-8007-0-67994600-1491601435_thumb.jpg

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, widziałem fotki z kamerek online na granicy Słowenii i Chorwacji. Wygląda to bardzo źle, jak dojdzie ruch turystyczny to będzie wręcz masakra - i nawet jazda na noc nie pomoże..

 

mam nadzieje, że szybko tą kontrolę zlikwidują, bo inaczej znowu będziemy szukać małych przejść i kombinować jak tu nie stać godzinami na granicy.

 

na dziś u mnie ta informacja spowodowała zmiany. Szybka kontrola paszportów i już wiem że dzieciaki mają oba do wymiany (fotka u dziecka rocznego i 2 letniego jest nie rozpoznawalna). Do wczasów niespełna 2 miesiące, wiec tragedii nie ma, zrobi się. Wcześniej będę unikał opuszczania granic Schengen... a mam w planach za tydzień być bardzo blisko Cro :)

Paszporty po co? Zmieniło się coś?

Machnij dzieciom dowody osobiste https://pz.gov.pl/dt/login/login?ssot=i3dd2e23jfkwn7hct2x9Wszystko załatwisz online, dowód do odbioru za póltoratygodnia, bezpłatnie, fotkę załączasz elektronicznie, robiłem na tle białej ściany. W szoku byłem jak to dobrze działa. Odebrałem właśnie dwa dowody.

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paszporty po co? Zmieniło się coś?

W tej kwestii akurat nic się nie zmieniło ... dowody wystarczą.

 

zgadza się, widziałem fotki z kamerek online na granicy Słowenii i Chorwacji. Wygląda to bardzo źle, jak dojdzie ruch turystyczny to będzie wręcz masakra - i nawet jazda na noc nie pomoże..

 

mam nadzieje, że szybko tą kontrolę zlikwidują, bo inaczej znowu będziemy szukać małych przejść i kombinować jak tu nie stać godzinami na granicy.

W tej chwili nadal nie wgląda to dobrze, mimo że pora późna i jest kwiecień a nie lipiec wjazd do Cro :look: .

post-7016-0-72350300-1491602016_thumb.jpg

 

Rumunia i Bułgaria też są poza Schengen więc warto wziąć to pod uwagę. Obecność domku na haku jakoś mnie wcale nie pociesza w tej sytuacji :( wolę z niego korzystać w lepszych miejscach niż przejście graniczne :(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paszporty po co? Zmieniło się coś?Machnij dzieciom dowody osobiste https://pz.gov.pl/dt/login/login?ssot=i3dd2e23jfkwn7hct2x9Wszystko załatwisz online, dowód do odbioru za póltoratygodnia, bezpłatnie, fotkę załączasz elektronicznie, robiłem na tle białej ściany. W szoku byłem jak to dobrze działa. Odebrałem właśnie dwa dowody.

 

Zdjęcie korków wygląda bardzo źle. Wpakowałem się tak kiedyś wracając z Grecji, niestety budka nie pomogła bo wszędzie na parkingach spali ludzie, nie było miejsc musiałem stać wiele godzin w korku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie korków wygląda bardzo źle. Wpakowałem się tak kiedyś wracając z Grecji, niestety budka nie pomogła bo wszędzie na parkingach spali ludzie, nie było miejsc musiałem stać wiele godzin w korku :(

Może być dowód, tylko na samolot czasem będzie i tak potrzebny paszport... A po za tym ja nie jestem fotograf ;) dam zarobić, rozpędze gospodarkę ;)

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być dowód, tylko na samolot czasem będzie i tak potrzebny paszport... A po za tym ja nie jestem fotograf ;) dam zarobić, rozpędze gospodarkę ;)

Na stronie jest ściśle określony rozmiar jakiś bardzo niewielki tego zdjęcia, myślę, że przeciętny kompakt wystarczy ;) ale usługę polecam, działa fantastycznie i dowody mega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być dowód, tylko na samolot czasem będzie i tak potrzebny paszport... A po za tym ja nie jestem fotograf ;) dam zarobić, rozpędze gospodarkę ;)

 

Dlaczego na samolot potrzebny paszport? Na lotniskach nie obowiązują te same zasady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś granica w Macelj  :oslabiony: Czas oczekiwania na wjazd ok. 1 h, wyjazd  pół biedy - 20 min. Ale to cały czas nie sezon przecież.

post-7016-0-80482200-1491642264_thumb.jpg

 

W 2017 r. nie ma szans aby weszli do strefy więc klapa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etam, jeszcze tyle jest krajów ciekawych. 

Mnie zastanawia jak wiele osób, np Holendrów np w ogóle nie będzie wiedziało o problemach na granicy i pojadą, i będą stali po dobre kilka godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.